Sotheby's: ekskluzīvo īpašumu segmentā vienmēr dominē starptautiskie pircēji

Ekskluzīvo nekustamo īpašumu segmentā vienmēr dominē starptautiskie pircēji, taču tas, ka Latvijā līdz šim katrs otrais ārvalstnieks izmantojis arī iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju (TUA), parāda, ka tas ir bijis pietiekami svarīgs aspekts, lai izvēlētos ieguldīt tieši Latvijā, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service atzina starptautiskās nekustamo īpašumu kompānijas Baltic Sotheby's International Realty (Sotheby's) valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

«Ja mēs runājam ne tikai par Latviju, bet par «premium» īpašumu segmentu vispār, tad tas vienmēr ir saistīts ar starptautisko pircēju. Vai tā būtu Eiropa, Amerika vai Āzija, «premium» īpašumu segmentā vienmēr dominē starptautiskie pircēji. Sotheby’s pētījumi par indivīdu ar augstiem ienākumiem uzvedības īpatnībām liecina, ka viņiem vidēji ir sākot no četriem īpašumiem, kas atrodas dažādās vietās. Tādēļ «premium» klases īpašumi – tas ir starptautisks pircējs un lēmums par iegādi parasti ir komplekss vairāku faktoru apkopojums. Ļoti reti vienīgais iemesls ir – «ieraudzīju un iepatikās» -, lai gan tas ir viens no faktoriem,» teica Rozenbergs.

Viņš norādīja, ka «premium» īpašumu izvēli nosaka vairāku faktoru kopsumma. «Šo faktoru summā parasti ir ieguldījuma apsvērums, proti, ka īpašuma tirgus ir stabils un konkrētā īpašuma vērtība ar laiku, visdrīzāk, pieaugs. Tāpat ir drošības faktors – nereti cilvēki gan ekonomisku, gan citu apsvērumu dēļ grib savus līdzekļus izvietot arī ārpus savas mītnes valsts, diversificējot riskus. Tas var būt saistīts ar biznesu – ja kādā valstī darba dēļ ir jāpavada noteikts laiks, tad cilvēks var izvēlēties nevis palikt viesnīcās, bet pirkt īpašumu. Lēmumi var būt saistīti arī ar ģimeni, piemēram, īpašumi tiek iegādāti bērniem, kas studē ārvalstīs vai pārceļas uz dzīvi citur. Īpašumam var būt arī kolekcijas vērtība, kas izriet no arhitektūras, vēsturiskiem vai dizaina apsvērumiem. Līdz ar to «premium» klases īpašumu iegāde vienmēr ir komplekss lēmums, kam ir vairākas komponentes,» atzīmēja Sotheby'svaldes priekšsēdētājs.

Pēc viņa teiktā, Latvijā svarīgs faktors bijusi arī TUA iegūšana, taču ne vienīgais. «Tas attiecās arī uz Latviju un tādēļ nav tā, ka TUA viennozīmīgi dominētu. Jā – ķīniešiem, kas izmantoja šo 50 tūkstošu latu zemāko slieksni, tas tā bija. Tur ķēdīte bija – nopirku, saņēmu TUA un aizmirsu šo jautājumu. Bet, jo darījumu summas ir augstākas, jo šie lēmumi ir kompleksāki. Tomēr, kā mēs redzam, katrs otrais ārvalstu pircējs iespēju saņemt TUA ir izmantojis, tādēļ šis faktors ir svarīgs,»  teica Rozenbergs.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Ar otro piegājienu meklēs Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāju

20.11.2014

"Krājbankas" administrators vairumu bankas nekustamo īpašumu pārdevis

22.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts