Sotheby's: ekskluzīvo īpašumu segmentā vienmēr dominē starptautiskie pircēji

Ekskluzīvo nekustamo īpašumu segmentā vienmēr dominē starptautiskie pircēji, taču tas, ka Latvijā līdz šim katrs otrais ārvalstnieks izmantojis arī iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju (TUA), parāda, ka tas ir bijis pietiekami svarīgs aspekts, lai izvēlētos ieguldīt tieši Latvijā, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service atzina starptautiskās nekustamo īpašumu kompānijas Baltic Sotheby's International Realty (Sotheby's) valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

«Ja mēs runājam ne tikai par Latviju, bet par «premium» īpašumu segmentu vispār, tad tas vienmēr ir saistīts ar starptautisko pircēju. Vai tā būtu Eiropa, Amerika vai Āzija, «premium» īpašumu segmentā vienmēr dominē starptautiskie pircēji. Sotheby’s pētījumi par indivīdu ar augstiem ienākumiem uzvedības īpatnībām liecina, ka viņiem vidēji ir sākot no četriem īpašumiem, kas atrodas dažādās vietās. Tādēļ «premium» klases īpašumi – tas ir starptautisks pircējs un lēmums par iegādi parasti ir komplekss vairāku faktoru apkopojums. Ļoti reti vienīgais iemesls ir – «ieraudzīju un iepatikās» -, lai gan tas ir viens no faktoriem,» teica Rozenbergs.

Viņš norādīja, ka «premium» īpašumu izvēli nosaka vairāku faktoru kopsumma. «Šo faktoru summā parasti ir ieguldījuma apsvērums, proti, ka īpašuma tirgus ir stabils un konkrētā īpašuma vērtība ar laiku, visdrīzāk, pieaugs. Tāpat ir drošības faktors – nereti cilvēki gan ekonomisku, gan citu apsvērumu dēļ grib savus līdzekļus izvietot arī ārpus savas mītnes valsts, diversificējot riskus. Tas var būt saistīts ar biznesu – ja kādā valstī darba dēļ ir jāpavada noteikts laiks, tad cilvēks var izvēlēties nevis palikt viesnīcās, bet pirkt īpašumu. Lēmumi var būt saistīti arī ar ģimeni, piemēram, īpašumi tiek iegādāti bērniem, kas studē ārvalstīs vai pārceļas uz dzīvi citur. Īpašumam var būt arī kolekcijas vērtība, kas izriet no arhitektūras, vēsturiskiem vai dizaina apsvērumiem. Līdz ar to «premium» klases īpašumu iegāde vienmēr ir komplekss lēmums, kam ir vairākas komponentes,» atzīmēja Sotheby'svaldes priekšsēdētājs.

Pēc viņa teiktā, Latvijā svarīgs faktors bijusi arī TUA iegūšana, taču ne vienīgais. «Tas attiecās arī uz Latviju un tādēļ nav tā, ka TUA viennozīmīgi dominētu. Jā – ķīniešiem, kas izmantoja šo 50 tūkstošu latu zemāko slieksni, tas tā bija. Tur ķēdīte bija – nopirku, saņēmu TUA un aizmirsu šo jautājumu. Bet, jo darījumu summas ir augstākas, jo šie lēmumi ir kompleksāki. Tomēr, kā mēs redzam, katrs otrais ārvalstu pircējs iespēju saņemt TUA ir izmantojis, tādēļ šis faktors ir svarīgs,»  teica Rozenbergs.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Ar otro piegājienu meklēs Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāju

20.11.2014

"Krājbankas" administrators vairumu bankas nekustamo īpašumu pārdevis

22.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā