Apdrošinātājs: Aug vandalisma gadījumi Pierīgā

Oktobrī un novembra pirmajā pusē vērojams vandalisma gadījumu pieaugums Pierīgas ciematos, kā arī Rīgas lielajos dzīvojamajos rajonos - īpašumi sabojāti, mēģinot ielauzties mājokļos, vai arī tīšas ļaunprātības dēļ, liecina If Apdrošināšanas Atlīdzību daļas apkopotie dati.

"If Apdrošināšanas" Īpašuma atlīdzību grupas vadītāja Una Vilgerte skaidro, ka ar vandalismu un ielaušanos saistītie pārkāpumi rudens mēnešos jau tradicionāli notiek biežāk. Šogad īpaši audzis tieši ielaušanās mēģinājumu skaits. Lai arī īpašumā nav izdevies iekļūt, ir nodarīti samērā būtiski zaudējumi īpašumam un nepieciešami atjaunošanas darbi, kuru izmaksas nav mazas. Šo pārkāpumu pieaugumu oktobrī un novembrī tiesībsargājošās iestādes saista ar iebrucēju pārliecību, ka viņi ir nemanāmāki un attiecīgi jūtas drošāk.

Pašlaik lielākais nodarītais bojājums īpašumam ir 9000 eiro apmērā kādai privātmājai Garkalnes novadā. Ēkai sabojāti gandrīz visi 1.stāva koka logi, kurus zagļi bija neveiksmīgi mēģinājuši atlauzt. Nevienu no logiem gan līdz galam nebija izdevies atvērt, taču tiem visiem ir sabojāti rāmji un furnitūra, informē apdrošinātājs.

Savukārt Babītes novadā kādai privātmājai nenoskaidroti ļaundari mājas fasādi aplējuši ar krāsu, kā arī apmētājuši ar āboliem. Turklāt mājas īpašnieki šādu vandalismu piedzīvojuši jau otro reizi. Šobrīd aprēķinātā atlīdzība par ēkas fasādes atjaunošanu ir 1200 eiro.

Arī Rīgā notikuši vairāki vandalisma gadījumi. Kāda dzīvokļa saimnieks Pļavniekos, atverot sava dzīvokļa durvis, atklāja, ka tās visas no ārpuses nolietas ar biezu sarkanu krāsu, sabojājot atslēgas un durvju segumu. Par durvju atjaunošanu sākotnējā stāvoklī saimniekam kompensēti izdevumi 200 eiro apmērā. Savukārt kādam birojam Ulbrokā pa nakti nenoskaidroti vandaļi, mēģinot iekļūt telpās un nozagt elektrotehniku, sabojāja fasādes ieejas durvis, nodarot zaudējumus 450 eiro apmērā.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Kultūras ministre esot "izcīnījusi" finansējumu Stūra mājas darbam nākamajā gadā

24.11.2014

alt

Atvērto durvju dienas jaunajā projektā "Krustkalni"!

24.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība