Par Latvijas Būvniecības padomes priekšsēdētāju ievēl Arhitektu savienības sertificēšanas centra vadītāju

Vakar Ekonomikas ministrijā (EM) notika pirmā Latvijas Būvniecības padomes sēde, kurā tika ievēlēti padomes priekšsēdētājs un tā vietnieks, kā arī iezīmēti nākamajā sanāksmē izskatāmie jautājumi, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Par padomes priekšsēdētāju būvniecības nozari pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji ievēlēja Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētāja vietnieci un Latvijas Arhitektu savienības sertificēšanas centra vadītāju Elīnu Rožulapu, bet par priekšsēdētāja vietnieku ievēlēja Latvijas Būvnieku asociācijas prezidentu Normundu Grinbergu.

Tāpat pirmajā sēdē padomes locekļi vienojās par tuvākajā laikā dienaskārtībā prioritārajiem diskusiju jautājumiem, tostarp par jaunā Būvniecības likuma darbību un nozares konstatētajām nepilnībām, izmaiņām Publisko iepirkumu likumā, būvspeciālistu izglītības un profesionālās kvalifikācijas jautājumiem, kā arī jaunā 2014.-2020. gada Eiropas Savienības struktūrfondu plānošanas perioda aktivitātēm.

Padomes sastāvā ir pārstāvji no EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības.

Tāpat padomē ir arī 15 būvniecības nozares nevalstisko un profesionālo organizāciju pārstāvji - "Latvijas ceļu būvētāja" izpilddirektors Zigmārs Brunavs, "Building Design and Construction Council" vadītājs Ivars Geidāns, Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas valdes loceklis Gunārs Valinks, Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece Ināra Laube, Transportbūvju inženieru asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Rāzna, Būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektors Leonīds Jākabsons.

Padomē darbosies arī Būvniecības attīstības stratēģiskās partnerības valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavs, Latvijas Ģeotehniķu savienības valdes priekšsēdētājs Kaspars Bondars, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas biedrs Jānis Šiliņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs, AS "Siguldas būvmeistars" valdes priekšsēdētājs Jānis Libkovskis, Latvijas Enerģētiķu un energobūvnieku asociācijas valdes loceklis Pēteris Dzirkalis un Ilgtspējīgas Būvniecības padomes politikas eksperts Pēteris Druķis.

Latvijas Būvniecības padome ir konsultatīva koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību būvniecības politikas izstrādē un īstenošanā. Padomes sekretariāta funkcijas pilda EM. Plānots, ka padomes sēdes notiks reizi mēnesī, bet nākamā sēde plānota šā gada 15.decembrī.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Interesanti ārzemēs

24.11.2014

Izsolīs sešus "Latvijas Krājbankas" nekustamos īpašumus

25.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība