Par Latvijas Būvniecības padomes priekšsēdētāju ievēl Arhitektu savienības sertificēšanas centra vadītāju

Vakar Ekonomikas ministrijā (EM) notika pirmā Latvijas Būvniecības padomes sēde, kurā tika ievēlēti padomes priekšsēdētājs un tā vietnieks, kā arī iezīmēti nākamajā sanāksmē izskatāmie jautājumi, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Par padomes priekšsēdētāju būvniecības nozari pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji ievēlēja Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētāja vietnieci un Latvijas Arhitektu savienības sertificēšanas centra vadītāju Elīnu Rožulapu, bet par priekšsēdētāja vietnieku ievēlēja Latvijas Būvnieku asociācijas prezidentu Normundu Grinbergu.

Tāpat pirmajā sēdē padomes locekļi vienojās par tuvākajā laikā dienaskārtībā prioritārajiem diskusiju jautājumiem, tostarp par jaunā Būvniecības likuma darbību un nozares konstatētajām nepilnībām, izmaiņām Publisko iepirkumu likumā, būvspeciālistu izglītības un profesionālās kvalifikācijas jautājumiem, kā arī jaunā 2014.-2020. gada Eiropas Savienības struktūrfondu plānošanas perioda aktivitātēm.

Padomes sastāvā ir pārstāvji no EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības.

Tāpat padomē ir arī 15 būvniecības nozares nevalstisko un profesionālo organizāciju pārstāvji - "Latvijas ceļu būvētāja" izpilddirektors Zigmārs Brunavs, "Building Design and Construction Council" vadītājs Ivars Geidāns, Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas valdes loceklis Gunārs Valinks, Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece Ināra Laube, Transportbūvju inženieru asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Rāzna, Būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektors Leonīds Jākabsons.

Padomē darbosies arī Būvniecības attīstības stratēģiskās partnerības valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavs, Latvijas Ģeotehniķu savienības valdes priekšsēdētājs Kaspars Bondars, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas biedrs Jānis Šiliņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs, AS "Siguldas būvmeistars" valdes priekšsēdētājs Jānis Libkovskis, Latvijas Enerģētiķu un energobūvnieku asociācijas valdes loceklis Pēteris Dzirkalis un Ilgtspējīgas Būvniecības padomes politikas eksperts Pēteris Druķis.

Latvijas Būvniecības padome ir konsultatīva koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību būvniecības politikas izstrādē un īstenošanā. Padomes sekretariāta funkcijas pilda EM. Plānots, ka padomes sēdes notiks reizi mēnesī, bet nākamā sēde plānota šā gada 15.decembrī.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Interesanti ārzemēs

24.11.2014

Izsolīs sešus "Latvijas Krājbankas" nekustamos īpašumus

25.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts