Olaine pirmā no Latvijas pilsētām pabeidz zemes reformu

Olaine kļuvusi par pirmo pilsētu Latvijā, kur pabeigta visu zemes reformas procesā iesniegto zemes pieprasījumu izskatīšana un zemes piešķiršana īpašuma tiesību atjaunošanai vai izpirkšanai un atbilstoši pieņemtajiem lēmumiem sakārtoti dati Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā (Kadastrā), informē Valsts zemes dienests (VZD).

Ministru kabineta 25.novembra sēdē apstiprināts rīkojums "Par zemes reformas pabeigšanu Olaines novada Olaines pilsētā".

"Zemes reformas pabeigšana nozīmē zemes īpašuma un zemes lietošanas tiesisko, sociālo un ekonomisko attiecību sakārtošanu, kas ir pamats gan valsts, gan arī katras pilsētas ekonomiskajai attīstībai. Olaines novada pašvaldības ieinteresētība savlaicīgi pabeigt zemes reformu Olaines pilsētā liecina par vēlmi veidot sakārtotu vidi gan sadzīvei, gan uzņēmējdarbībai un ir piemērs citām pilsētu un novadu pašvaldībām," norāda VZD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

"Zemes reforma bija darbietilpīgs process. Savulaik darbības ar zemi pilsētā veica Olaines pilsētas domes Zemes komisija, vēlāk šo funkciju pārņēma Olaines pilsētas domes un pēc administratīvi teritoriālās reformas Olaines novada pašvaldības Īpašuma un juridiskās nodaļas speciālisti, kuri arī pilsētas zemes reformu veiksmīgi pabeidza. Tagad Olainē ir sakārtota gan zemes īpašumu un tiesisko valdījumu dokumentācija, gan pilsētvide," piebilst Olaines novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andris Bergs.

Atbilstoši Kadastra datiem Olaines pilsētas platība ir 684,3 hektāri. No tiem 80,29% bija ierakstīti zemesgrāmatā brīdī, kad tika gatavots pārskats par zemes reformas darbu izpildi.

No 19,71% Olaines pilsētas kopplatības zemesgrāmatā neierakstītās zemes 0,18% veidoja rezerves zemes fonda zeme, 0,54 % - valstij piekritīga zeme, bet lielāko daļu - 18,99 % no Olaines pilsētā zemesgrāmatā neierakstītās zemes platības - pašvaldībai piekritīgā zeme.

Visas Olaines pilsētas pārskatā iekļautās zemes vienības, uz kurām tika atjaunotas īpašuma tiesības vai kuras tika piešķirtas īpašumā par samaksu, ir ierakstītas zemesgrāmatā. Olaines pilsētā nav zemes vienību, kuras būtu ieskaitītas līdzvērtīgas zemes kompensācijas fondā vai noteiktas kā publisko ūdeņu zeme.

Zemesgrāmatā nav nostiprinātas īpašuma tiesības uz 79 pašvaldībai piekritīgām zemes vienībām, uz deviņām valstij piekritīgām zemes vienībām un piecām rezerves zemes fondā iekļautām zemes vienībām.

Zemes reformas īstenošana ir bijusi viena no VZD funkcijām kopš tās uzsākšanas 1992./1993.gadā. Paziņojumi par zemes reformas pabeigšanu un pārskati par zemes reformas darbu izpildi visām pašvaldībām jāsagatavo un jāiesniedz VZD līdz 2014. gada 30.novembrim.

Tuvākajā laikā tiks sagatavoti rīkojumi par zemes reformas pabeigšanu Līgatnē, Ludzā, Preiļos un Zilupē. Paziņojumus par zemes reformas pabeigšanu iesniegušas arī Skrunda, Varakļāni, Rēzekne, Pāvilosta, Lielvārde, Gulbene, Seda, Strenči un Viesīte.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem zemes reforma uzskatāma par pabeigtu, ja attiecīgā pašvaldība ir izskatījusi visus iesniegumus un pieņēmusi lēmumus par zemes īpašuma tiesību atjaunošanu vai zemes iegūšanu īpašumā par samaksu un Ministru kabinets ir pieņēmis attiecīgu rīkojumu.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

"Citadele" iesaistīsies valsts atbalsta programmā pirmā mājokļa iegādei ģimenēm

26.11.2014

alt

Valsts pārvaldes komisija rosina turpināt darbu pie izmaiņām dzīvokļu īpašnieku pienākumos un dzīvokļu īpašnieku kopības tiesībās

26.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā