Valsts pārvaldes komisija rosina turpināt darbu pie izmaiņām dzīvokļu īpašnieku pienākumos un dzīvokļu īpašnieku kopības tiesībās

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti šodien vienojās turpināt strādāt pie grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā, lai pilnveidotu tiesisko regulējumu, kā arī noteiktu jaunus pienākumus dzīvokļu īpašniekiem un tiesības dzīvokļu īpašnieku kopībai, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Ar grozījumiem plānots papildināt dzīvokļa īpašnieka pienākumus - veidot ilgtermiņa uzkrājumus dzīvojamās mājas uzturēšanai, lemt par atsevišķā īpašuma lietošanas noteikumiem, kā arī dzīvokļa atsavināšanas gadījumā informēt īpašuma ieguvēju par neizpildītajām saistībām.

Tāpat likumprojekts paredz pienākumu īpašniekam, kurš dzīvokli iegādājies izsolē, par dzīvokļa pārvaldīšanas pakalpojumiem un pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu, norēķināties ar dienu, kad stājies spēkā tiesas lēmums par izsoles akta apstiprināšanu. Ar šādu risinājumu plānots novērst gadījumus, kad jaunais dzīvokļa īpašnieks nereģistrē iegādāto dzīvokli zemesgrāmatā un visus maksājumus par dzīvokli ir spiests maksāt bijušais īpašnieks.

Paredzēts arī, ka dzīvokļa īpašuma atsavināšanas gadījumā darījuma dalībniekiem būs nekavējoties rakstveidā jāpaziņo dzīvojamās mājas pārvaldniekam par dzīvokļa īpašnieka maiņu un jaunajam īpašniekam jāiesniedz īpašuma tiesības apliecinošs dokuments dzīvojamās mājas pārvaldniekam mājas lietas kārtošanai.

Dzīvokļa īpašuma likuma grozījumi arī paredz - lai atsevišķu mājas dzīvokli varētu atslēgt no kopējās inženierkomunikācijas sistēmas, būs nepieciešams, lai par to nobalso vairāk nekā puse no visiem mājas dzīvokļu īpašniekiem. Ar šādu regulējumu plānots aizsargāt pārējos mājas iedzīvotājus no iespējamiem zaudējumiem un kaitējuma, ja kāda dzīvokļa īpašnieks vēlas atslēgt savu dzīvokli, piemēram, no centralizētās siltumapgādes sistēmas.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Olaine pirmā no Latvijas pilsētām pabeidz zemes reformu

26.11.2014

IeM rosina no 2017.gada dzīvojamās telpas nodrošināt ar ugunsgrēka detektoriem

26.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība