IeM rosina no 2017.gada dzīvojamās telpas nodrošināt ar ugunsgrēka detektoriem

Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātie jaunie Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka no 2017.gada dzīvojamās telpas būs jānodrošina ar ugunsgrēka detektoriem.

IeM norāda, ka šobrīd spēkā esošajos Ugunsdrošības noteikumos nav ietverta prasība par telpu nodrošinājumu ar autonomiem ugunsgrēka detektoriem. Ņemot vērā to, ka ugunsgrēki lielākoties izceļas dzīvojamās mājās, noteikumu projektā ietverta prasība no 2017.gada dzīvojamās telpas nodrošināt ar autonomiem ugunsgrēka detektoriem.

Noteikumu projekts paredz, ka detektoru var aizstāt ar automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu.

Projekts paredz, ka viena dzīvokļa objekta un daudzdzīvokļu objekta katrā stāvā izvieto vismaz vienu autonomo detektoru. Detektoru uzstāda un uztur darba kārtībā, ievērojot ražotāja prasības.

IeM prognozē, ka pēc šādas normas ieviešanas administratīvais slogs palielināsies aptuveni 90 procentu dzīvokļu un dzīvojamo māju īpašniekiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš aģentūrai LETA skaidroja, ka jaunā norma paredzēta iepriekšējos gados uzceltajām ēkām, jo jaunajos projektos jau līdz šim ir spēkā prasība ieviest detektorus.

Ja normu ieviesīs, VUGD masveida represīvus reidus nerīkos, taču aicinās sabiedrību aizdomāties par detektora nepieciešamību un to nozīmi bojāgājušo skaita samazināšanā. Viens detektors maksā, sākot no pieciem eiro. "Šāda obligāta prasība attiektos uz katru dzīvokli, lai katrs varētu reaģēt, ja izceļas ugunsgrēks. VUGD inspektoru skaits ir ierobežots, un katru dzīvokli pārbaudīt mēs fiziski nespējam. Tā kalpotu kā preventīva prasība," norādīja Lagzdiņš un piebilda, ka līdzīga prakse ieviesta ārzemēs.

Ugunsdzēsēji gan konstatējuši, ka nereti iedzīvotāji diezgan vieglprātīgi izturējušies pret savu drošību. Latvijā ir bijuši projekti, kad pagastos iedzīvotājiem izdalīti detektori, taču vēlāk konstatēts, ka tie izbeigušos bateriju dēļ nedarbojas vai ir pārdoti.

Administratīvo pārkāpumu kodeksā šobrīd ir pants, kurā paredzēta atbildība par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu. Kodekss par šādu pārkāpumu fiziskajām personām paredz naudas sodu no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Ja noteikumus apstiprinās, grozījumi kodeksā nebūs vajadzīgi. "Pēc šī panta teorētiski ir iespējams sodīt, taču mēs diez vai uz to iesim," piebilda Lagzdiņš.

Tāpat jaunie noteikumi paredz, ka būvniecību, izmaiņas objekta plānojumā vai objekta un teritorijas izmantošanas veida maiņu veic, ievērojot ugunsdrošību regulējošos normatīvajos aktos noteiktās ugunsdrošības prasības.

IeM izstrādāto noteikumu projektu ceturtdien skatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Valsts pārvaldes komisija rosina turpināt darbu pie izmaiņām dzīvokļu īpašnieku pienākumos un dzīvokļu īpašnieku kopības tiesībās

26.11.2014

alt

Sotheby's: iegādāties dārgu namīpašumu Rīgas centrā šobrīd neatmaksājas

27.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks