IeM rosina no 2017.gada dzīvojamās telpas nodrošināt ar ugunsgrēka detektoriem

Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātie jaunie Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka no 2017.gada dzīvojamās telpas būs jānodrošina ar ugunsgrēka detektoriem.

IeM norāda, ka šobrīd spēkā esošajos Ugunsdrošības noteikumos nav ietverta prasība par telpu nodrošinājumu ar autonomiem ugunsgrēka detektoriem. Ņemot vērā to, ka ugunsgrēki lielākoties izceļas dzīvojamās mājās, noteikumu projektā ietverta prasība no 2017.gada dzīvojamās telpas nodrošināt ar autonomiem ugunsgrēka detektoriem.

Noteikumu projekts paredz, ka detektoru var aizstāt ar automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu.

Projekts paredz, ka viena dzīvokļa objekta un daudzdzīvokļu objekta katrā stāvā izvieto vismaz vienu autonomo detektoru. Detektoru uzstāda un uztur darba kārtībā, ievērojot ražotāja prasības.

IeM prognozē, ka pēc šādas normas ieviešanas administratīvais slogs palielināsies aptuveni 90 procentu dzīvokļu un dzīvojamo māju īpašniekiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš aģentūrai LETA skaidroja, ka jaunā norma paredzēta iepriekšējos gados uzceltajām ēkām, jo jaunajos projektos jau līdz šim ir spēkā prasība ieviest detektorus.

Ja normu ieviesīs, VUGD masveida represīvus reidus nerīkos, taču aicinās sabiedrību aizdomāties par detektora nepieciešamību un to nozīmi bojāgājušo skaita samazināšanā. Viens detektors maksā, sākot no pieciem eiro. "Šāda obligāta prasība attiektos uz katru dzīvokli, lai katrs varētu reaģēt, ja izceļas ugunsgrēks. VUGD inspektoru skaits ir ierobežots, un katru dzīvokli pārbaudīt mēs fiziski nespējam. Tā kalpotu kā preventīva prasība," norādīja Lagzdiņš un piebilda, ka līdzīga prakse ieviesta ārzemēs.

Ugunsdzēsēji gan konstatējuši, ka nereti iedzīvotāji diezgan vieglprātīgi izturējušies pret savu drošību. Latvijā ir bijuši projekti, kad pagastos iedzīvotājiem izdalīti detektori, taču vēlāk konstatēts, ka tie izbeigušos bateriju dēļ nedarbojas vai ir pārdoti.

Administratīvo pārkāpumu kodeksā šobrīd ir pants, kurā paredzēta atbildība par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu. Kodekss par šādu pārkāpumu fiziskajām personām paredz naudas sodu no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Ja noteikumus apstiprinās, grozījumi kodeksā nebūs vajadzīgi. "Pēc šī panta teorētiski ir iespējams sodīt, taču mēs diez vai uz to iesim," piebilda Lagzdiņš.

Tāpat jaunie noteikumi paredz, ka būvniecību, izmaiņas objekta plānojumā vai objekta un teritorijas izmantošanas veida maiņu veic, ievērojot ugunsdrošību regulējošos normatīvajos aktos noteiktās ugunsdrošības prasības.

IeM izstrādāto noteikumu projektu ceturtdien skatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Valsts pārvaldes komisija rosina turpināt darbu pie izmaiņām dzīvokļu īpašnieku pienākumos un dzīvokļu īpašnieku kopības tiesībās

26.11.2014

alt

Sotheby's: iegādāties dārgu namīpašumu Rīgas centrā šobrīd neatmaksājas

27.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība