Senioru ciemats Dalbes Līcis sāks tapt vasaras vidū; interesi vērtē kā lielu

Latvijā pirmais kooperatīvais senioru ciemats Dalbes Līcis, kas šā gada 1.februārī sāka jaunu kooperatīvās sabiedrības (KS) biedru reģistrēšanu, šobrīd kopumā esot piesaistījis 60 interesentus, par kuru nodomu nopietnību gan esot vēl pāragri spriest, jo nauda vēl netiek iekasēta, biznesa portālam db.lv pastāstīja KS Dalbes līcis valdes loceklis Kaspars Krūmiņš.

Senioru ciematā Dalbes Līcis, kuru projekta īstenotāji sola izbūvēt degušās un nepabeigtās viesnīcas vietā Rīga – Jelgava šosejas malā, būs iespējams iegādāties mājokļus par pajām. Kā norāda attīstītāji, tas esot Latvijā unikāls projekts, kurā tiek veidota sava veida «mikropilsēta» - īpaša dzīvesvieta cilvēkiem, sākot no 55 gadiem. Tiek uzsvērts, ka Dalbes Līcis nav sociālās aprūpes iestāde vai pansionāts, tā ir dzīvesvieta pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkiem, kuri vēlas «iegūt augstu atbalsta un drošības līmeni, kā arī savai vecuma grupai interesantu kopienu un aktīvu dzīvesveidu».

«Esam izvēlējušies vislabāko juridisko formu šādam projektam - kooperatīvo sabiedrību, jo tā ir praktiski vienīgā, kas pilnībā garantē savu biedru ieguldīto līdzekļu drošību,» iepriekš skaidroja viens no KS Dalbes Līcis dibinātājiem Guntis Grants.

Kooperatīvās sabiedrības biedri, iegādājoties emitētās pajas atbilstoši izvēlētā apartamenta vai mājas vērtībai, iegūst arī īpašuma tiesības un iespēju izmantot visu Dalbes Līča koplietošanas infrastruktūru 29,3ha platībā - zemi, atpūtas, izklaides un relaksācijas telpas. Visi KS biedri ir tiesīgi lemt par saimnieciskajiem un finanšu jautājumiem.

Kā šodien portālam db.lv stāstīja K. Krūmiņš, līdzšinējo interesi par projektu viņš vērtē kā lielu, jo pēc 1. februāra interesentu skaits palielinājies par vairāk nekā 40 cilvēkiem (projekta maksimālā kapacitāte ir 250 cilvēki).

Pēc KS valdes locekļa stāstītā, reāli celtniecības darbi projektā sāksies pēc līguma parakstīšanas ar banku - jūnijā vai jūlijā. Sākotnēji bija iecerēts darbus uzsākt maijā. Pirmais tapšot centrālais korpuss, bet individuālās mājas cels, atbilstoši cilvēku interesei. Atkarībā no izvietojuma māju cenas būs no 55 tūkstošiem latu, bet dzīvokļu - no 27 tūkstošiem latu.

Projekta mērķgrupa ir salīdzinoši turīgais Latvijas iedzīvotāju slānis attiecīgajā vecuma grupā. Šobrīd šai mērķgrupai Latvijā neesot cita analoga piedāvājuma. Projekta izpētes posmā secināts, ka ir vairāk nekā 100 000 cilvēku, kuri varētu būt ieinteresēti un finansiāli spējīgi iegādāties mājokli senioru ciematā un maksāt ikmēneša uzturēšanās maksu.

Paredzams, ka centrālās ēkas rekonstrukcija un pirmās individuālās mājas tiks pabeigtas 2014.gadā.

*Foto: www.dalbeslicis.lv

Pieaug īres tirgus un zaudējumi izīrētajiem īpašumiem

24.04.2013

Mazattīstītajos reģionos investoru var piesiet ar ķēdi, bet viņš to pārgrauzīs un aizbēgs uz Rīgu

25.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Ekspluatācijā nodotas pirmās divas Daugavas labā krasta Trebū HOME mājas

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā