Rīgas būvvaldē saņemts ēkas Zolitūdes traģēdijas vietā apsekošanas atzinums; notiek tā izvērtēšana

Šodien Rīgas pilsētas būvvaldē ir saņemts SIA Homburg Zolitude iesniegums, kam pievienots ēkas Priedaines ielā 20 tehniskās apsekošanas atzinums, aģentūru LETA informēja būvvaldē.

Atzinumu izstrādājis vietējais uzņēmums - SIA "Commodo".

Saņemtajā atzinumā ir norādīts ēkas Priedaines ielā 20 faktiskais tehniskais stāvoklis un iespējamie veicamie darbi atzinumā konstatēto trūkumu novēršanai. Pašlaik uz vairāk nekā 300 lappusēm iesniegtie dokumenti tiek izvērtēti, un nepieciešamības gadījumā tiks lemts par neatkarīga eksperta piesaistīšanu.

Kā ziņots, būvvaldes izsludinātais iepirkuma konkurss "Daudzstāvu dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centra Rīgā, Priedaines ielā 20, konstrukciju pašreizējā stāvokļa novērtējuma, apsekošanas un ģeotehniskās izpētes ekspertīze" ir noslēdzies bez rezultātiem, jo neviens no pretendentiem - AS "Inspect Latvija" un SIA "LBS-Konsultants" - nebija izpildījis iepirkuma nolikumā noteiktās kvalifikācijas prasības. Līdz ar to ēkai sagruvušā lielveikala "Maxima" teritorijā veikta tikai tās īpašnieka pasūtītā ekspertīze.

Ekspertīze noteiks, vai minētā daudzstāvu ēka ir ekspluatējama, no kā būs atkarīga minētās teritorijas tālākā attīstība. Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuvinieki uzstāj, ka ēka ir jānojauc un šajā teritorijā jāizveido memoriāls upuru piemiņai.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA "Commodo" ir 1998.gadā Madonā reģistrēts uzņēmums ar pamatkapitālu 2000 lati. Uzņēmuma daļas 100% pieder Uldim Lielvalodim.

"Homburg Zolitude", kas ir Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs, pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam "Homburg Eastern Europe Fund B.V.", kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu. Uzņēmumam piederēja jumta virsējā daļa Priedaines ielā 20, kā arī pieder pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams.

Tirdzniecības platību īpašnieks ir SIA "Tineo", kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam SIA "Maxima Latvija".

Kā ziņots, pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Iesakām:  Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

 

Šonedēļ pārdoti "Latvijas Krājbankas" īpašumi aptuveni 450 000 eiro apmērā

28.11.2014

Ļaunprātīgajās maksātnespējās vainotā "Gvano" vēršas tiesā pret "Swedbank"

28.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība