Zemes iegādes programmā piešķirti 24,5 miljoni eiro; hektāra cena pirmoreiz samazinājusies

VAS Lauku attīstības fonds līdz 30.novembrim ir pieņēmusi lēmumu par 492 aizdevumu piešķiršanu zemniekiem 24,5 miljonu eiro vērtībā lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei no kopumā programmā pieejamajiem 30 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā.

Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 12 957 hektārus lauksaimniecības zemes.

Iegādājamo zemes platību vidējā tirgus vērtība ir 1985 eiro par hektāru salīdzinājumā ar iepriekšējā mēneša vidējo cenu - 1989 eiro par hektāru. Nelielais samazinājums vērojams pirmo reizi, kopš programma sākusi darbību. Septembrī vidējā zemes cena bija 1964 eiro, augustā - 1946 eiro, jūlijā - 1928 eiro, jūnijā - 1830, bet maijā - 1820 eiro par vienu hektāru.

Aizdevumu sadalījums pa reģioniem: Zemgale - 151, Kurzeme - 141. Vidzeme - 94, Latgale - 62, Rīgas reģions - 44 aizdevumi.

Apstiprināto aizdevumu summas ir no 2846 eiro līdz 330 000 eiro (par 142 287 eiro un vairāk ir apstiprināti kopā 26 aizdevumi). 351 no 492 apstiprinātajiem aizdevumiem piešķirtā aizdevuma summa ir līdz 55 000 eiro, bet pieprasītākās aizdevuma summas ir līdz 35 000 eiro.

Aizdevumu termiņi ir robežās no 1,5 līdz 20 gadiem, vidējais aizdevuma termiņš - 16 gadi. Apstiprināto aizdevumu atmaksas termiņi: līdz pieciem gadiem - 25 aizdevumi, no sešiem līdz desmit gadiem - 114 aizdevumi, no 11 līdz 15 gadiem - 43 aizdevumi, no 16 līdz 20 gadiem - 293 aizdevumi.

Pamatā aizdevumiem piesakās nelielas saimniecības - atbilstoši mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai tās ir mikrosaimniecības. No 407 saimniecībām 337 saimniecībās strādā viens līdz trīs darbinieki, kas ir ģimenes locekļi. Tikai 14 saimniecības ir tādas, kurās darbinieku skaits pārsniedz 10 un gada apgrozījums ir lielāks par diviem miljoniem eiro, kas atbilstoši uzņēmumu definīcijai ir uzskatāmi par mazajiem uzņēmumiem.

Kā ziņots, zemes kreditēšanas programma sākusi darboties 2012.gada jūlijā. Kreditēšanu administrē "Lauku attīstības fonds" sadarbībā ar "Latvijas attīstības finanšu institūciju "Altum"". Programma darbosies līdz 2020.gada 31.janvārim, un tajā pieejami kopumā 30 miljoni eiro.

Atbalsta programma nepieciešama, jo no 2010.gada zemei, kas netiek apstrādāta, tiek piemērota nekustamā īpašuma nodokļa papildlikme 1,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Tāpēc tie zemes īpašnieki, kuri neražo lauksaimniecības produkciju un nespēj nodrošināt savu īpašumu uzturēšanu, varētu pārdot zemi tiem lauksaimniekiem, kuri ir ieinteresēti to iegādāties ražošanai.

Tāpat no lauksaimnieku apstrādātās zemes liela daļa joprojām ir nomātās zemes platības, un daudziem rodas problēmas ar saistību izpildi un jāatmaksā saņemtais Eiropas Savienības atbalsts, ja patiesais zemes īpašnieks izlemj priekšlaikus lauzt nomas līgumu.

Iesakām: Pievienojies City24.lv Facebook lapai un uzzini aktuālos jaunumus!

Janvāra beigās izsolīs vienu no Centrāltirgus spīķeriem

01.12.2014

alt

Vairāk nekā puse ģimeņu vēlētos tuvāko piecu gadu laikā iegādāties savu mājokli

02.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!