No pretenciozām būvēm draud pārvērsties spoku mājās

Jūgendstila dekoratīvās kūkas spoguļosies betona un stikla fasādēs – top viesnīcas, ēkas dzīvošanai un darījumiem; nozares eksperti brīdina par spoku namiem, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Gadu desmitiem ierastus tukšumus prestiža rajona namu rindās strauji aizpilda ar pretenciozām būvēm. Nevar nepamanīt sakarību starp šo rosību un termiņuzturēšanās atļauju tirgošanu ārzemniekiem. Taču nekustamā īpašuma iegādes darījuma minimālās summas, par kādu var iegūt termiņuzturēšanās atļauju, uzsišana līdz 250 tūkst. eiro (vairāk nekā 100 tūkst. eiro pieaugums Rīgā un tās reģionā, kā to kopš septembra paredz grozītais Imigrācijas likums), ekspertiem liek bažīties, ka ārvalstnieku interese par jaunajiem projektiem var izrādīties niecīgāka kā samilzušais piedāvājums.

«Klusajā centrā ir skaidri redzams: termiņuzturēšanās atļauju programma bija iedvesusi investoriem cerību, ka viņi var iegūt kādu gandarījumu par ieguldīto naudu,» sarunā ar DB atzīst Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas vadītājs un SIA Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. «Tas, ka tagad tur varam novērot aktīvu būvniecību, gan ir divus, trīs gadus vecu lēmumu rezultāts. Diemžēl jaunā situācija rāda, ka šie dzīvokļi nevienam nebūs vajadzīgi,» optimistisks nav E. Šīns.

Turpmāk ārvalstu tūristu grupas savās fotoierīcēs bieži fiksēs topošo ēku Strēlnieku ielā 7, krustojumā ar Rīgas jūgendstila sirdi – Alberta ielu, kuru Rīgas Tūrisma attīstības biroja pagājušajā nedēļā publiskotajā pētījumā Rīgas viesi atzinuši par vienu no interesantākajiem un saistošākajiem objektiem, ko apmeklēt Latvijas galvaspilsētā.

Tikpat cieši jūgendstila mantojuma ieskauta būs Tāla rezidence Elizabetes ielā 39, ko tās attīstītāji nekautrīgi nodēvējuši par topošo 21. gadsimta arhitektūras pieminekli. Nostāk no jūgendstila epicentra, Dzirnavu un Jeruzalemes ielu krustojumā, Klusā centra vaibstus mainīs pat četras ēkas.

Analizējot, vai smalko apartamentu segments līdz ar būvniecības bumu Klusajā centrā nebūs kļuvis pārsātināts, Latio šefs E. Šīns, nopūšoties salīdzina: «Viļņā ik gadu pārdod vairāk nekā 4000 jaunu dzīvokļu, bet Rīgā, pat ar nerezidentu palīdzību, pēc manā rīcībā esošās informācijas, iepriekšējos gados izdevies pārdot vien 500–700 dzīvokļu.» Vaicāts, vai jaunie projekti nedraud kļūt par modernām spoku mājām, Latio šefs atbild ar pretjautājumu: «Vai labāk, lai ēkas stāv sapuvušas un tukšas, nevis atjaunotas un tukšas?»

Iesakām: Pievienojies City24.lv Facebook lapai un uzzini aktuālos jaunumus!

Drīzumā būs pieejami dzīvokļi premium klases daudzdzīvokļu mājā „Miera Park House”

02.12.2014

alt
alt

Atkritumu apsaimniekošanas maksas sasaiste ar dzīvoklī deklarēto iedzīvotāju skaitu attieksies arī uz īrniekiem

02.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā