Baiks: Valmierā nav dzīvokļu, ko iegādāties īpašumā vai īrēt

Gan Valmierā, gan tās piepilsētā nepieciešams risināt jautājumu par dzīvojamā fonda paplašināšanu, intervijā aģentūrai LETA atklāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei).

Viņš uzskata, ka problēmas risinājums gan ir visai sarežģīts un, lai to risinātu, nepieciešams tikties ar jauno vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK). Tas tika iesākts jau ar iepriekšējo ministru Romānu Naudiņu, kurš šo problēmu saprata. Dzīvojamais fonds nav tikai Valmieras, bet arī vairāku citu pašvaldību problēma - jauni cilvēki un ģimenes vēlētos dzīvot Valmierā, taču nav atbilstošu īres dzīvokļu vai dzīvokļu, ko varētu iegādāties īpašumā.

"Valstiski uz šo problēmu skatās caur Rīgas prizmu, kur ir ļoti liels dzīvojamais fonds, kas ir uzbūvēts "buma" laikos un pašlaik ir nepiepildīts. Tāpēc šķiet - ja Rīgā šādas problēmas nav, likumu nevajag mainīt. Tāpēc pārējiem jācenšas kaut kā pašiem tikt galā. Savukārt Ekonomikas ministrija paziņojusi, ka tas nav pašvaldības pienākums, tā ir nekustamā īpašuma attīstītāju joma, kas ir jārisina privātajam biznesam, kurā pašvaldībai nav jāpiedalās. Taču no pašvaldības puses ir jautājums - ja privātais bizness nevēlas būvēt dzīvojamās mājas, kas to darīs?" atklāja Baiks.

Pašlaik pašvaldība faktiski nevar piešķirt dzīvokli strādājošam cilvēkam. Atbilstoši likumam pašvaldībai ir jānodrošina sociālā palīdzība un dzīvojamā platība visiem, kuri nav spējīgi paši nodrošināt sevi, kuriem radušās dzīves problēmas. Šādi cilvēki Valmierā ir nodrošināti. Ja tiek veidota rinda, tad pirmie, kuri tajā iestājas no jebkuras vietas Latvijā, ir tie, kuriem dzīvē ir problēmas, nevis tie, kuri ir gatavi maksāt.

"Šī problēma ir aktualizēta valstiskā līmenī, un es ceru, ka tuvākajā laikā būs kaut kādi risinājumi. Ja nē, tad pašvaldība centīsies meklēt kādus īpašus sadarbības modeļus, piemēram, privātā un publiskā partnerība," min Baiks.

Iesakām: Pievienojies City24.lv Facebook lapai un uzzini aktuālos jaunumus!

Božē: Likumdošanas izmaiņas neveicinās mājokļu pieejamību vietējiem iedzīvotājiem

03.12.2014

alt

Rīgas centrā uzsākta ekskluzīva dzīvokļu projekta “Astor Rezidence” būvniecība

03.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība