Trīs mēnešu laikā PMLP saņēmusi 29 pieprasījumus termiņuzturēšanās atļaujām pret nekustamo īpašumu

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) kopš 1.septembra atbilstoši jaunajiem termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas noteikumiem, kas paredz iegādāties nekustamo īpašumu vismaz par 250 000 eiro, saņēmusi 29 uzturēšanās atļauju pieprasījumus.

Par to Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē informēja PMLP priekšnieka vietniece Maira Roze, skaidrojot, ka īpašumi galvenokārt pirkti Rīgā un Jūrmalā un abu pilsētu apkaimē. Viņa žurnālistiem pauda, ka patlaban vairāki Krievijas pilsoņi arī atsakās no termiņuzturēšanas atļaujām Krievijas iekšējās likumdošanas izmaiņu dēļ.

PMLP nākamā gada otrajā pusgadā plāno sākt rakstīt jaunu Imigrācijas likumu, lai sakārtotu šo vairākas reizes grozīto normatīvo aktu. Ņemot vērā kopš 2002.gada tajā veiktās atsauces uz Eiropas Savienības (ES) regulām, likums pašlaik ir kļuvis "nelasāms", aģentūrai LETA norādīja Roze. Agrāk likuma rakstīšanu nevarēs sākt, jo PMLP būs jāiegulda darbs Latvijas prezidentūras ES padomē nodrošināšanā.

Runājot par iecerētajām izmaiņām likumā, viņa komisijai skaidroja, ka veciem cilvēkiem varētu neprasīt pirkt ļoti dārgas apdrošināšanas polises uzturēšanās atļauju saņemšanai, ja ģimene sola rūpēties par veco cilvēku. Jānosaka prasība, ka atļaujas pretendentiem jābūt legāliem un regulāriem ienākumiem, jo pašlaik vērojama situācija, ka nauda tiek ielikta bankā tikai uz vienu dienu un vēlāk atklājas, ka personas reālais finansiālais stāvoklis ir sliktāks.

Roze arī aicināja izmantot ES fondu naudu, lai tiem, kuri atbrauc un vēlas saņemt uzturēšanās atļauju ģimenes apvienošanas nolūkos, var palīdzēt sākt mācīties valsts valodu. Piemēram, varētu 100 stundas mācīt valsts valoda un astoņas stundas sniegt ieskatu kultūrā un tradīcijās.

Iesakām: Pievienojies City24.lv Facebook lapai un uzzini aktuālos jaunumus!

Samazinājies banku izsniegto mājokļu kredītu skaits

03.12.2014

alt
alt

"YIT celtniecība" nākamgad plāno investēt 16 miljonus eiro jauno projektu attīstībā

04.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība