Uzlabos Rīgas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumus

Rīgas domes deputāti apstiprināja grozījumus Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumos, kuru mērķis ir sekmēt Rīgas pilsētvides sakārtošanu.

Jaunajos grozījumos ir precizēts ēkas vizuālo stāvokli raksturojošo pazīmju kopums, kuram izpildoties ēka ir atzīstama par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvi.

Grozījumos precizēts, ka kategorijā "grausts", kas ir vidi degradējoša būve un apkārtējo drošību apdraudoša būve, iekļaujamas A un B klasifikācijas būves. Ārpus kategorijas "grausts" ir C klasifikācijas būve jeb "ēka ar pilsētvides estētisko kvalitāti pazeminošu pazīmi, arī nepabeigtās būvniecības objekts".

Tikmēr A klasifikācijai pieskaitāma "ēka ar būtiski bojātām konstrukcijām, kur var notikt pilnīga vai daļēja sabrukšana", bet B klasifikācijai - "ēka, kuras uzturēšanā netiek ievērotas pašvaldības saistošo noteikumu prasības nekustamo īpašumu uzturēšanai, vai ēka, kurā brīvi var iekļūt nepiederošas personas".

Šie grozījumi vienkāršos būvju klasificēšanas procedūru un padarīs tās jēgu acīmredzamu arī būvju īpašniekiem, lai stimulētu viņiem pieejamo finansēšanas avotu novirzīšanu savu īpašumu sakārtošanai. Tas palīdzēs novērst situācijas, kad graustu īpašnieki nepārdomāti sniedz nepamatotas sūdzības vai pieteikumus visās iespējamajās iestādēs, lai vilcinātu laiku.

Tāpat grozījumos ir vienkāršotas un padarītas pārskatāmākas klasificēšanai izpildāmās procesuālās darbības.

Tāpat grozījumi paredz, ka pašvaldībai būs tiesības piemērot graustiem paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi (NĪN) 3% apmērā, lai veicinātu to nojaukšanu un vides sakārtošanu. Grozījumi arī paredz, ka NĪN maksātājiem par ēkām, kas ir klasificētas kā C kategorijas vidi degradējošas būves, netiek piemērota paaugstinātā likme 3% apmērā, ja NĪN maksātājs ar Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas atļauju ir izvietojis uz ēkas dekoratīvo pārsegu.

Vienlaikus saistošie noteikumi nosaka ēkas fasādi atveidojoša dekoratīvā pārsega definīciju, reglamentē atļaujas dekoratīvā pārsega izvietošanai izsniegšanas un pārskatīšanas kārtību, atļaujas nosacījumu neievērošanās sekas, kā arī atteikuma izsniegt atļauju apstrīdēšanas kārtību.

Jaunos noteikumus vēl ir jāapstiprina Vides un reģionālās attīstības ministrijai, un tie stāsies spēkā pēc to publicēšanas "Latvijas Vēstnesī".

Iesakām: Pievienojies City24.lv Facebook lapai un uzzini aktuālos jaunumus!

Nekustamo īpašumu tirgus ir nogaidošā pozīcijā

04.12.2014

LNK Group galvenais birojs LNK Centre pilnībā iznomāts 3 mēnešu laikā

04.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

5

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem