"YIT celtniecība" nākamgad plāno investēt 16 miljonus eiro jauno projektu attīstībā

Nekustamo īpašumu projektu attīstītāja un būvfirma SIA YIT celtniecība 2015.gadā zemesgabalu iegādē un jauno projektu būvniecībā plāno investēt 16 miljonus eiro, intervijā aģentūrai LETA sacīja YIT celtniecības valdes priekšsēdētājs Andris Božē.

"Aptuveni desmit miljoni eiro tiek investēti katru gadu. Investējam gan zemesgabalos, gan būvniecībā. Šogad kopumā ir investēti 12 miljoni eiro, bet 2015.gadā plānots investēt 16 miljonus eiro. Zemesgabalu iegādei līdz pat 2018.gadam paredzēts katru gadu investēt divus līdz trīs miljonus eiro," skiaidroja Božē.

Patlaban "YIT celtniecība" turpina projekta "Biķerziedi" attīstību Biķernieku ielā, kur tiek būvēta nākamā 65 dzīvokļu māja, un to paredzēts nodot ekspluatācijā 2015.gada vasarā. Tāpat jau ir pabeigts 65 dzīvokļu projekts "Midtown" Hospitāļu ielā 39, par šo projektu ir liela interese arī no vietējo pircēju puses. Božē sacīja, ka tas ir nedaudz dārgāks projekts, tas nav tik dārgs kā centrā, bet dārgāks nekā guļamrajonos.

Vēl "YIT celtniecība" ir 50 dzīvokļu projekts "Domino" Šampēterī, Stendes ielā 5. Patlaban jau ir gatavs ēkas karkass, nodošana ekspluatācijā plānota 2015.gada martā. Ir sākts arī 80 dzīvokļu projekts "Priedes" Gulbju ielā, kas atrodas pie "SEB bankas" biroju ēkas Pārdaugavā. Šajā projektā būs pietiekami demokrātisks cenu līmenis un vienlaikus labi apdares materiāli, uzbūvēti ēkas pamati, un novembrī sākta ēkas karkasa montāža.

Božē sacīja, ka "YIT celtniecība" ir vēl viens projekts Tērbatas ielā 72, kura būvniecības sākšana bija plānota vēl šogad, bet sakarā ar neskaidro situāciju tirgū projekta būvdarbu sākšana ir atlikta uz 2015.gada sākumu.

"Mums ir diezgan labs piedāvājums, lai daļa no šī projekta jau celtniecības sākumstadijā tiktu nopirkta kā īres dzīvokļi. Viena ārzemju investoru kompānija jau uzreiz vēlas nopirkt pusi no projekta, lai pēc tam to piedāvātu tirgū kā īres dzīvokļus. Ja šis darījums tiks pabeigts, tad pavasarī sāksim šī projekta celtniecību," skaidroja Božē.

Sākumā Tērbatas ielā 72 bija iecerēta daudzdzīvokļu dzīvojamā māja ar apmēram 113 dzīvokļiem. Projekts ir pietiekami liels, tāpēc "YIT celtniecībai" ir ļoti svarīgi pirms celtniecības sākšanas pārdot daļu no šiem dzīvokļiem.

"Tad mums vēlāk būs jāpārdod tikai otra puse dzīvokļu. Redzam, ka šo projektu var gan pietiekami ātri uzbūvēt, gan arī realizēt tirgū," norādīja Božē.

Vēl "YIT celtniecība" ir plāns iegādāties zemesgabalu Imantā, kur plānota apbūve ar 200 dzīvokļiem, bet tur vēl nav pabeigta zemes iegādes līguma slēgšana. Patlaban arī tiek gaidīts būvvaldes akcepts šai būvniecības iecerei. Šajā vietā ir plānotas piecas četrstāvu mājas, projekts tiks realizēts kārtās, un projektu plānots pabeigt četru līdz piecu gadu laikā.

"Tālākās "YIT celtniecība" iecerēs ir arī līdzīgs projekts Purvciemā apmēram ar 300 dzīvokļiem. Arī šajā projektā zemes iegādes līgumu paredzēts noslēgt vēl šogad, un tas nozīmē, ka jau pēc gada varētu sākt būvniecību un projektu varētu pabeigt piecos gados. 2016.gada beigās jau varētu būt pieejami pirmie šī projekta dzīvokļi," sacīja Božē.

Tāpat nākamgad plānots sākt pēdējo kārtu "Biķerziedu" projektam - uzbūvēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju ar 80 dzīvokļiem un nelielu veikalu. Plānots sākt nākamo apbūves kārtu Gulbju ielā - divas mājas katrā pa 40 dzīvokļiem. Plānots sākt arī salīdzinoši nelielu dzīvokļu projektu Ķīpsalā. Tas būs dārgāks projekts, bet tur būs tikai 12-15 dzīvokļi.

"Protams, jāsaprot, ka tie visi ir mūsu plāni, un pirms reālās būvniecības sākšanas ir jāsaņem atļauja no Somijas. Tiek izvērtēts, vai tirgus situācija ir atbilstoša būvniecības sākšanai, tiek izvērtēts, cik dzīvokļu mums ir "noliktavā". Ja neesam spējuši pārdot dzīvokļus iepriekš būvētos projektos, tad mums neļaus sākt jaunu būvniecību," sacīja Božē.

Jautāts, cik uzņēmumam patlaban ir dzīvokļu "noliktavā", Božē sacīja, ka tagad ir 255 dzīvokļi - gan būvniecības stadijā, gan arī gatavie.

"Gatavo šobrīd ir ļoti maz. Paskaidrošu par "noliktavu" - tajā ietilpst dzīvokļi jebkurā būvniecības stadijā. Pat tad, ja tikko ir iedurta lāpsta zemē, uzreiz visi šajā projektā plānotie dzīvokļi nonāk "noliktavā". Reāli ekspluatācijā nodoti dzīvokļi, kas vēl nav pārdoti, patlaban "noliktavā" ir tikai astoņi - trīs dzīvokļi Tālivalža ielā 21 un pieci dzīvokļi Tālivalža ielā 21a, "Biķerziedos". Tas arī ir visai nosacīti, daļa no tiem jau ir rezervācijās, vēl tikai jānoslēdz līgumi. Visi pārējie "noliktavā" esošie dzīvokļi ir būvniecībā, bet iepriekšējos projektos - "Riverstone", "Ēbeļmuiža", "Akācijas" un citos - uzbūvētie dzīvokļi visi ir pārdoti," skaidroja Božē.

Plānots, ka līdz nākamā gada pavasarim, kad "YIT celtniecība" plāno sākt nākamā projekta būvniecību, dzīvokļu skaits "noliktavā" samazināsies līdz apmēram 180, tas nozīmē, ka pusgada līdz astoņu mēnešu laikā plānots pārdot apmēram 120 dzīvokļus

"180 dzīvokļi "noliktavā" jau ir tas apjoms, kad var sākt jaunu būvniecību, un tad "noliktavā" nāk klāt jauna dzīvokļu porcija, piemēram, sākam "Biķerziedu" nākamo kārtu, un "noliktavā" nāk klāt vēl 80 dzīvokļi, to skaits sasniedz 260. Kādu daļu no tiem pārdodam, dzīvokļu skaits samazinās, sākam nākamo projektu. Tā tas pakāpeniski visu laiku notiek," sacīja Božē.

Kopumā no 2009.gada līdz 2014.gadam "YIT celtniecība" ir uzbūvējusi un pārdevusi gandrīz 400 dzīvokļus.

Jautāts, vai "YIT celtniecība" jau ir apbūvējusi visus iepriekš iegādātos zemesgabalus, ja tagad tiek pirkti klāt jauni, Božē norādīja, ka visi vēl nav apbūvēti, vēl ir viens zemesgabals Dzirciemā, Eiženijas ielā.

"Šajā vietā apbūvi plānots sākt 2016.gada sākumā, tas arī būs pēdējais no tā saucamajiem vecajiem zemesgabaliem, kuri tika iegādāti pirmskrīzes laikos par samērā dārgām cenām. Atbrīvojam savu bilanci no vecajiem aktīviem, bet, protams, pērkam klāt arī jaunus zemesgabalus - pabeigsim vecos, bet vajag taču būvēt arī kaut ko jaunu," sacīja uzņēmējs.

Realizējot būvniecības projektus uz "vecajiem" zemesgabaliem, peļņas rādītāji šajos projektos ir zemi, labākajā gadījumā 5-10% apmērā, skaidroja Božē. "Otra alternatīva būtu mēģināt šos zemesgabalus pārdot tirgū, bet tad mums skaidri jāapzinās, ka tos pārdosim ar ievērojamiem zaudējumiem. Labāk tomēr uz šiem zemesgabaliem attīstīt projektus un gūt vismaz 5% peļņu, tā no tirgus dabūjam atpakaļ naudu, ko reinvestēt jaunos zemesgabalos, kas būs peļņu nesošāki," piebilda Božē.

No jauna "YIT celtniecības" pirktie zemesgabali ir Imantā, Purvciemā, Ķīpsalā, Tērbatas ielā 72 un Stendes ielā.

"YIT celtniecība" ietilpst Somijas korporācijas "YIT" grupā, kuras galvenās tirgus zonas ir Ziemeļvalstis, Baltijas valstis, Centrāleiropa un Krievija. "YIT celtniecība" Latvijā attīsta nekustamos īpašumus un sniedz celtniecības pakalpojumus. Uzņēmums mērķtiecīgi turpina investēt Baltijas tirgū un jaunu daudzdzīvokļu ēku projektu attīstībā Latvijā.

2013.gadā "YIT celtniecība" strādāja ar 12,4 miljonu eiro apgrozījumu un guva 222 918 eiro peļņu, gadu iepriekš apgrozījums bija 20,4 miljoni eiro un peļņa - 2,1 miljons eiro.

Iesakām: Pievienojies City24.lv Facebook lapai un uzzini aktuālos jaunumus!

Trīs mēnešu laikā PMLP saņēmusi 29 pieprasījumus termiņuzturēšanās atļaujām pret nekustamo īpašumu

04.12.2014

Nekustamo īpašumu tirgus ir nogaidošā pozīcijā

04.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība