Nekustamo īpašumu tirgus ir nogaidošā pozīcijā

Novembrī Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,31 – 1,09% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos, bet kritums 0,22% robežās novērojams Bolderājā. BALSTS indekss pieaudzis par vienu punktu un sasniedzis 147 punktus. Nekustamo īpašumu pirkšanas pārdošanas darījumu apjoms turpina kristies – salīdzinot ar oktobri, tas samazinājies par 5%. 

„Par nekustamā īpašuma tirgus attīstību nākotnē varēs spriest tikai nākamā gada 1. ceturksnī, jo šobrīd Eiropa ir piesardzīga saistībā ar ģeopolitisko situāciju pasaulē, kā arī nerezidentu aktivitātes ir mazinājušās sakarā ar izmaiņām Imigrācijas likumā. Savukārt, vietējos patērētājus piesardzīgus dara gaidāmie grozījumi Maksātnespējas likumā un „Nolikto atslēgu princips”, kurš stāsies spēkā nākamā gada sākumā”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš. 

Dzīvokļi jaunajos projektos joprojām ir pieprasīti no vietējo pircēju puses. Šis pieprasījums attiecas gan uz dzīvokļiem ar pilno apdari, gan bez tās. Potenciālajiem pircējiem svarīgi, lai būtu pieejama vieta auto novietošanai. Interesenti, kas vēlas iegādāties jaunu mājokli Rīgas mikrorajonos, ir norādījuši cenu orientējoši no 1200 - 1850 eiro/m2. Rīgas centra piedāvājumu cenas ir 1900 – 3900 eiro/m2. Ekskluzīvie mājokļi tiek piedāvāti par 4000 - 6000 eiro/m2. 

Pēdējo gadu laikā investoru interese par Rīgas centra neremontētiem namīpašumiem ir ievērojami pieaugusi. Pieaugums noticis saistībā ar nerezidentu interesi iegūt TUA. Taču pēc likumdošanas izmaiņām, potenciālajiem pircējiem nākas saskarties ar nopietnu problēmu – neadekvāti augstām cenām īpašumiem Klusajā centrā un Vecrīgā. Novecojošo ēku īpašniekiem nav līdzekļu, lai tās rekonstruētu paši, taču viņu noteiktās pārdošanas cenas neatbilst šī brīža ekonomiskai situācijai. 

Jaunajos biroju kompleksos ārpus Rīgas centra ir pieejamas brīvas platības, taču nomnieki joprojām interesējas par iespējam nomāt biroju telpas Rīgas vēsturiskajā centrā. Klienti visbiežāk meklē telpas līdz 200m2. Ja birojam ir labs plānojums un atrašanās vieta, tad šādi B klases piedāvājumi ir pieejami par 9-14 eiro/m2. 

Iesakām: Pievienojies City24.lv Facebook lapai un uzzini aktuālos jaunumus!

"YIT celtniecība" nākamgad plāno investēt 16 miljonus eiro jauno projektu attīstībā

04.12.2014

alt
alt

Uzlabos Rīgas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumus

04.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!