Božē: Būvniecības likums būtiski uzlabo būvju kvalitātes kontroli

Jaunā būvniecības regulējuma viena no galvenajām domām bija būvniecības kvalitātes un kontroles uzlabošana. Šajā ziņā jaunajā likumā tomēr ir veikti diezgan būtiski uzlabojumi, intervijā aģentūrai LETA sacīja nekustamo īpašumu projektu attīstītājas un būvfirmas SIA YIT celtniecība valdes priekšsēdētājs Andris Božē.

"Piemēram, sakārtots jautājums, kad un kādā gadījumā jāveic atkārtota ekspertīze. Iepriekš kādai sabiedriskai būvei ekspertīzi veica gandrīz tie paši, kas šo būvi bija projektējuši, savi cilvēki, un projekts tika nodots pasūtītājam izpildei. Tālāk, izpildes gaitā, projektā varēja tikt veiktas būtiskas izmaiņas, bet neviens šīm izmaiņām vairs neveica ekspertīzi. Patlaban jaunajā likumā tas tiek prasīts - ja tiek veiktas izmaiņas būvkonstrukcijās vai citās nozīmīgās vietās būvēs, tad tiek obligāti prasīta atkārtota neatkarīga ekspertīze," skaidroja Božē.

Viņaprāt, būves turpmāk būs drošākas un kvalitatīvākas, protams, paliek jautājums par Valsts būvniecības kontroles biroja darbību un par to, cik veiksmīgi viņi varēs atrast speciālistus.

"Jau tagad redzam, ka ir problēmas atrast šīs iestādes vadītāju. Ir bažas, ka tiek sabīdīti kādi politiskie draugi, nevis speciālisti. To visu mēs redzēsim tikai pēc gada, jo nākamā gada oktobris ir tas brīdis, kad šai organizācijai jāsāk strādāt ar pilnu jaudu. Diemžēl jau tagad eksperti saka, ka diezin vai šai jaunajai institūcijai izdosies no Rīgas kontrolēt visas nozīmīgās jaunbūves, gan arī ekspluatācijā esošās būves. Tas ir milzīgs apjoms, turklāt to visu plānots kontrolēt no Rīgas, neveidojot kādas reģionālas institūcijas. Tas viss liekas diezgan apšaubāmi," sacīja Božē.

Viņš norādīja, ka jaunbūves kontrolēt ir vieglāk, bet pēc tam, kad ēka ir uzbūvēta un vairākus gadus atrodas ekspluatācijā, tad visas nozīmīgās konstrukcijas ir nosegtas. "Tad vairs neko nevar redzēt. Neticu, ka inspektors katrā telpā ņems nost dekoratīvos paneļus un skatīsies, kas zem tiem atrodas. Kādas būs patiesās iespējas kaut ko atrast un atklāt, tas izklausās šaubīgi," norādīja Božē.

Jautāts, vai tas nozīmē, ka šī kontrole var kļūt par formālu pasākumu, Božē sacīja, ka tā var notikt. "Arī vislabākais inspektors divas nedēļas pirms Zolitūdes traģēdijas ieietu šajā veikalā, iznāktu ārā ar smaidīgu seju un pateiktu, ka viss ir vislabākajā kārtībā. Viņš neko neredzētu, diemžēl tā tas ir," sacīja Božē.

Iesakām: Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Būvnieks: „Ja Krievijas pilsoņiem aizliegs izsniegt TUA, būs jāatlaiž 200 darbinieki!”

05.12.2014

alt

Čiris: Valsts attieksme pret uzņēmējiem ir divkosīga

08.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.08.2018-12.08.2018

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas