Gada būve: Ver Vidzemes pērļu virteni


Vidzeme šogad kļuvusi par vairākām pērlēm bagātāka; aktīvi tiek būvētas arī jaunas ražotnes, saglabājot līdzsvaru starp kultūru un biznesu
, otrdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Par šā gada Vidzemes spožāko objektu uzskatāma a/s UPB būvētā Vidzemes koncertzāle Cēsis, kas vasaras sākumā vēra durvis skatītājiem. Ar ES fondu atbalstu īstenotais projekts, turpinot kultūras centru būvniecību reģionos (Gors Rēzeknē, Marka Rotko centrs Daugavpilī, topošais Lielais dzintars Liepājā), bija izaicinājumu pilns, jo paredzēja rekonstruēt kultūrvēsturisku ēku, kur līdz šim mita Cēsu kultūras centrs, un piebūvēt tai jaunu apjomu, kā arī aprīkot un iekārtot telpas. No vēsturiskās ēkas saglabātas masīvas sijas, kas tagad aplūkojamas lielajā zālē, atjaunots majestātiskais balkons, telpas rotā Latvijas ozola koka grīdas. Kopējās investīcijas Cēsu koncertzāles izveidē ir nepilni 13,9 milj. eiro, lielākā daļa ir ERAF finansējums.

Projekts pie projekta

Šis gan nebūt nav vienīgais objekts, kas top Cēsīs – šobrīd norit pēdējie darbi gan pilsētas centrālās bibliotēkas, gan slimnīcas un stacijas ēkas rekonstrukcijā. Šie objekti varētu tikt pabeigti vai nu vēl šomēnes vai nākamā gada sākumā.

2,9 milj. eiro vērtās bibliotēkas rekonstrukcijas gaitā mainītas jumta konstrukcijas, uz jumta izveidoti gaismas skursteņi, kas tumšajā laikā būs izgaismoti, bet dienā kalpos kā gaismas avots iekštelpās, padziļināti pamati, ierīkoti lifti, no kuriem viens paredzēts grāmatām, īpaši aprīkots arhīvs grāmatu uzglabāšanai, ziņo Cēsu dome. Arī šim projektam lauvas tiesa finansējuma nāk no ES. Līdzīgi ir ar profesionālās vidusskolas jaunā korpusa būvniecību, kas jāpabeidz līdz nākamā gada 31. augustam. Šobrīd jau ir paveikti lielākie pamatkonstrukciju būvniecības darbi – ēka ir ieguvusi savas aprises. Projekta kopējās izmaksas ir 4,14 milj. eiro. Savukārt līdz nākamā gada 1. decembrim jāpabeidz Cēsu pils Rietumu torņa konservācijas darbi, ko veic vietējās kompānijas SIA Aqua Latvija un SIA Kurmis būvniecība. «Nākamajā gadā vairs nav plānots sākt tik nozīmīgus pašvaldības ES būvniecības projektus kā bibliotēka, profesionālā vidusskola vai koncertzāle. Tomēr nākamgad ceram sākt Smilšu laukuma – lielākās pilsētas autostāvvietas – rekonstrukciju, tāpat projekta stadijā ir stadiona būvniecība, par ko lielāka skaidrība būs nākamgad,» DB pauž Cēsu novada būvvaldes vadītāja Zaiga Jēkabsone. Līdztekus sabiedrisku objektu būvniecībai samērā liela aktivitāte vērojama arī privātajā sektorā – notiek daudz renovāciju, tiek celtas jaunbūves. Šogad būvvalde ir izsniegusi vairāk nekā 100 būv­atļauju, kas nozīmē, ka Cēsu novadā rosība notiek – pat par spīti tam, ka bankas vairs nav tik aktīvas kredītu izsniegšanā, izriet no Z. Jēkabsones sniegtās informācijas.

Iesakām: Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Gada būve Zemgalē: Sakārto ielas un pilis


09.12.2014

alt

Ekonomikas eksperts: Valsts drošība jāstiprina, neapdraudot ekonomisko izaugsmi

09.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība