Gada būve Zemgalē: Sakārto ielas un pilis


Zemgalē līdztekus īstenotajiem infrastruktūras projektiem izceļas kultūrvēsturiski nozīmīgi objekti, otrdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Jelgavā būvniecības aktivitāte ir bijusi līdzīga kā pagājušajā gadā: pēc pilsētas būvvaldes sniegtās informācijas, 2013.gadā tā izsniegusi 159 būvatļaujas, šogad – 179. Būvniecības nozīmīgāko daļu, tāpat kā iepriekšējos gadus, veido valsts un pašvaldības finansētie objekti. Šobrīd ir vērojama tendence, ka privātpersonas no banku saistītajiem nekustamā īpašuma uzņēmumiem samērā daudz iegādājušās jaunbūves, taču vēl neturpina to būvniecību.

Starp privātajā sektorā veiktajām investīcijām var pieminēt jaunu tirdzniecības centru – RAF Centrs. Tā attīstītājs ir viens no investīciju fonda EfTEN Capital uzņēmumiem Eften Jelgava. Šis projekts ir vienīgais šā fonda attīstības projekts šogad Latvijā, citi tā ieguldījumi ir saistīti ar gatavu objektu iegādi. Investīcijas projektā pārsniegušas 5 milj. eiro. T/c platība ir gandrīz 5000 m2, tā enkurnomnieks ir lielveikals Rimi.

Starp citām privāto investoru aktivitātēm var nosaukt vagonbūves rūpnīcas projektu kādreizējās Jelgavas cukurfabrikas teritorijā. DB jau rakstījis, ka a/s UVZ Baltija (kopš septembra – Baltic Railway Holding (BRH)) tur būvē rūpnīcu, kopējās investīcijas varētu sasniegt 75 milj. eiro. Plānots, ka ražotne darbu sāks nākamgad, paralēli turpināšoties jauno korpusu būvniecību. Tiesa, projektam ir zināmas grūtības, ņemot vērā ES sankcijas pret projekta «lielo partneri» Uralvagonzavod (UVZ). BRH ir UVZ struktūras UVZ International S.a.r.l. meitasuzņēmums.

Pilsētnieku atpūtai

Jelgavā šogad ir pabeigta Pas
ta salas labiekārtošana. 9 ha plašā teritorija ir kļuvusi par daudzfunkcionālu atpūtas, kultūras un sabiedrisko aktivitāšu vietu. Ir veikta krasta nostiprināšana, iztīrīta upes gultne, pludmalei ievesta smilts, salā ir izveidoti gājēju un velo celiņi 2,8 km garumā, amfiteātris, bērnu rotaļu laukumi u.c. Būvdarbus veica SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate. Projekta autors ir SIA Diānas Zalānes projektu birojs un SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis, būvuzraudzību veica SIA Jurēvičs un partneri. Pasta salas būvniecība veikta, Jelgavas pilsētas pašvaldībai piesaistot līdzekļus no ES struktūrfondiem. Kopējās investīcijas infrastruktūrā bijušas 3,87 milj. eiro. Projektam oficiāli jābeidzas nākamā gada 15.janvārī.

Paralēli īstenots Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansēts projekts Pasta salas labiekārtošana un upju kā tūrisma un aktīvās atpūtas produkta veidošana Jelgavā. Tas realizēts sadarbībā ar Šauļu pilsētas pašvaldību. Kopējās infrastruktūras investīcijas bijušas 437,87 tūkst.eiro.

Jelgavā noslēgumam tuvojas jauna bērnudārza izveides projekta 1.kārta.

Iesakām: Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Gada būve Kurzemē: Būvē gan zemē, gan gaisā


09.12.2014

Gada būve: Ver Vidzemes pērļu virteni


09.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība