Gada būve Zemgalē: Sakārto ielas un pilis


Zemgalē līdztekus īstenotajiem infrastruktūras projektiem izceļas kultūrvēsturiski nozīmīgi objekti, otrdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Jelgavā būvniecības aktivitāte ir bijusi līdzīga kā pagājušajā gadā: pēc pilsētas būvvaldes sniegtās informācijas, 2013.gadā tā izsniegusi 159 būvatļaujas, šogad – 179. Būvniecības nozīmīgāko daļu, tāpat kā iepriekšējos gadus, veido valsts un pašvaldības finansētie objekti. Šobrīd ir vērojama tendence, ka privātpersonas no banku saistītajiem nekustamā īpašuma uzņēmumiem samērā daudz iegādājušās jaunbūves, taču vēl neturpina to būvniecību.

Starp privātajā sektorā veiktajām investīcijām var pieminēt jaunu tirdzniecības centru – RAF Centrs. Tā attīstītājs ir viens no investīciju fonda EfTEN Capital uzņēmumiem Eften Jelgava. Šis projekts ir vienīgais šā fonda attīstības projekts šogad Latvijā, citi tā ieguldījumi ir saistīti ar gatavu objektu iegādi. Investīcijas projektā pārsniegušas 5 milj. eiro. T/c platība ir gandrīz 5000 m2, tā enkurnomnieks ir lielveikals Rimi.

Starp citām privāto investoru aktivitātēm var nosaukt vagonbūves rūpnīcas projektu kādreizējās Jelgavas cukurfabrikas teritorijā. DB jau rakstījis, ka a/s UVZ Baltija (kopš septembra – Baltic Railway Holding (BRH)) tur būvē rūpnīcu, kopējās investīcijas varētu sasniegt 75 milj. eiro. Plānots, ka ražotne darbu sāks nākamgad, paralēli turpināšoties jauno korpusu būvniecību. Tiesa, projektam ir zināmas grūtības, ņemot vērā ES sankcijas pret projekta «lielo partneri» Uralvagonzavod (UVZ). BRH ir UVZ struktūras UVZ International S.a.r.l. meitasuzņēmums.

Pilsētnieku atpūtai

Jelgavā šogad ir pabeigta Pas
ta salas labiekārtošana. 9 ha plašā teritorija ir kļuvusi par daudzfunkcionālu atpūtas, kultūras un sabiedrisko aktivitāšu vietu. Ir veikta krasta nostiprināšana, iztīrīta upes gultne, pludmalei ievesta smilts, salā ir izveidoti gājēju un velo celiņi 2,8 km garumā, amfiteātris, bērnu rotaļu laukumi u.c. Būvdarbus veica SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate. Projekta autors ir SIA Diānas Zalānes projektu birojs un SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis, būvuzraudzību veica SIA Jurēvičs un partneri. Pasta salas būvniecība veikta, Jelgavas pilsētas pašvaldībai piesaistot līdzekļus no ES struktūrfondiem. Kopējās investīcijas infrastruktūrā bijušas 3,87 milj. eiro. Projektam oficiāli jābeidzas nākamā gada 15.janvārī.

Paralēli īstenots Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansēts projekts Pasta salas labiekārtošana un upju kā tūrisma un aktīvās atpūtas produkta veidošana Jelgavā. Tas realizēts sadarbībā ar Šauļu pilsētas pašvaldību. Kopējās infrastruktūras investīcijas bijušas 437,87 tūkst.eiro.

Jelgavā noslēgumam tuvojas jauna bērnudārza izveides projekta 1.kārta.

Iesakām: Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Gada būve Kurzemē: Būvē gan zemē, gan gaisā


09.12.2014

Gada būve: Ver Vidzemes pērļu virteni


09.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts