Balsts: Vai mēs būsim ātrāki par kaimiņiem?

Nekustamo īpašumu kompānija BALSTS ir spērusi pirmos soļus, lai Latvija līdz šī gada 1. jūlijam pārietu uz nekustamo īpašumu vērtējumu piegādi bankai elektroniskā veidā. Mēs aizsāksim radikālākās pārmaiņas, kādas jebkad bijušas nekustamo īpašumu vērtējumu nozarē. 

Elektroniskā vērtējuma ieviešana dotu mums daudzus ieguvumus. Pirmkārt, tas būtu ekoloģiskāk un  videi draudzīgāk. Katru gadu pasaule zaudē ap 14 miljoniem ha mežu. Pietam, 19% nocirsto mežu izmanto papīra ražošanai. Globālais papīra patēriņš pēdējo 50 gadu laikā ir pieaudzis sešas reizes. Ir aprēķināts, ka uz vienu iedzīvotāju pasaulē vidēji patērē 51 kg papīra gadā. Ja mēs  ietaupītu 1 tonnu makulatūras, tad tiktu saglabāti 12 – 14 pieauguši koki, kas jau būtu liels solis uz priekšu, lai pasaule kļūtu zaļāka. Ekoloģiskais aspekts nav vienīgā priekšrocība, jo ieviešot elektronisko vērtējumu daudzi ikdienas procesi kļūtu daudz ātrāki, ērtāki, pieejamāki un drošāki.

Igaunijā jau vairākus gadus ir ieviests e - vērtējums. Tā kā igauņu darbības bankās un citās iestādēs pārsvarā norisinās elektroniski, tad viss šis process ir kļuvis par ikdienu un nesagādā nekādas grūtības. Arī Lietuvā ir notikusi daļēja pāreja uz elektronisko vērtējumu. Ir tikai laika jautājums, kad lietuvieši ieviesīs to pavisam, bet vai mēs būsim ātrāki par mūsu kaimiņvalsti?

Latvijā e – paraksts darbojas jau pāris gadus, taču plašā mērogā to vēl neizmanto. E – dokumenta parakstīšanas process pirmajā brīdī liekas kā cietais rieksts, bet, lēnām to izpētot, viss neliekas tik ļoti sarežģīts. Mēs šo ideju jau esam  apsprieduši  ar Latvijas banku pārstāvjiem un kopā centīsimies rast īstos risinājumus, lai pēc iespējas ātrāk elektroniskais vērtējums varētu  sākt funkcionēt.

Būvfirma BMGS: maksātnespējas pieteikums ir absolūti nepamatots

25.04.2013

Šonedēļ Ektornet aicina uz atvērto durvju dienām Zaļenieku ielā 18

25.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā