Gada būve Latgalē: Iegulda izglītībā un infrastruktūrā

Latgalē 2014. gadā apgūtas pieklājīgas investīcijas izglītības un kultūras objektos, turpinājušies ieguldījumi ūdenssaimniecības projektos un ielu sakārtošanā, otrdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Uz kopējā Latgalē realizēto projektu fona īpaši izceļas vairāki šajā gadā pabeigti nozīmīgi izglītības iestāžu objekti – to vidū gan jaunbūves, gan rekonstrukcijas projekti. Investīciju ziņā apjomīgākais ir Daugavpils Universitātes (DU) Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju jaunais korpuss, kas ir viens no modernākajiem studiju un pētniecības korpusiem Latvijā, nodrošināts ar dārgu un unikālu aprīkojumu. Projekta kopējās izmaksas – 11,08 milj. eiro.

Šogad tika nodota ekspluatācijā arī jaunā Rēzeknes Augstskolas (RA) Inženierufakultātes ēka, līdz ar to apvienojot visas Inženieru fakultātei piegulošās ēkas un laboratorijas vienotās telpās un teritorijā. Kopējais projekta finansējums bija 6,79 miljoni eiro. Jāatgādina, ka 2013. gadā pēc septiņu gadu ilgiem rekonstrukcijas darbiem tika atklāta RA vēsturiskā ēka, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis (šis projekts izmaksāja gandrīz 6 milj. eiro).

  Rēzeknē procesā ir vēl viens liels izglītības infrastruktūras projekts – Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas (nākotnē – Rēzeknes tehnikums) rekonstrukcija, ko plānots pabeigt 2015. gadā. Projekts tiek realizēts ar ERAF līdzfinansējumu, tā kopējās izmaksas ir 12,13 milj. eiro. Šā projekta galvenais būvuzņēmējs – SIA Latvijas energoceltnieks. Šogad ir pabeigta arī Daugavpils profesionālās vidusskolas piecu ēku renovācija, kas izmaksāja 5,3 miljonus eiro (bez PVN), būvuzņēmējs - SIA Arčers projekts – Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas (nākotnē – Rēzeknes tehnikums) rekonstrukcija, ko plānots pabeigt 2015. gadā. Projekts tiek realizēts ar ERAF līdzfinansējumu, tā kopējās izmaksas ir 12,13 milj. eiro. Šā projekta galvenais būvuzņēmējs – SIA Latvijas energoceltnieks. Šogad ir pabeigta arī Daugavpils profesionālās vidusskolas piecu ēku renovācija, kas izmaksāja 5,3 miljonus eiro (bez PVN), būvuzņēmējs - SIA Arčers.

Iesakām: Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Ekonomikas eksperts: Valsts drošība jāstiprina, neapdraudot ekonomisko izaugsmi

09.12.2014

alt
alt

Baltijā dzīvokļi jaunajos projektos vismazāk pieejami rīdziniekiem

09.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība