Būvizmaksu palielinājums pārsniedz privātmāju cenu pieaugumu

Pieaugot aktivitātei privātmāju sektorā, 2014. gadā par 2,7% palielinājās kopējais darījumu skaits ar privātmājām Rīgā un Pierīgā. Pozitīva tendence novērota arī privātmāju būvniecībā, kur, salīdzinot ar pērnā gada trīs ceturkšņiem, par 3,5% pieauga izsniegto būvatļauju skaits, norādīts ARCO REAL ESTATE privātmāju tirgus pārskatā ( bit.ly/privatmajas2014 ).

Māris Laukalējs, ARCO REAL ESTATE valdes loceklis, atklāj, ka aktivitātes pieaugums neatspoguļojās ievērojamās cenu izmaiņās, jo cenu līmenis kopumā palika iepriekšējā gada līmenī. Vienīgais segments, kurš 2014. gadā piedzīvoja nozīmīgas izmaiņas, ir ekskluzīvās privātmājas: gan Rīgā, gan Pierīgā samazinājās interese un attiecīgi arī darījumu skaits ar šādiem īpašumiem, kas izraisīja šī segmenta cenu samazinājumu.

Novērojumi liecina, ka 2014. gadā vislielākais pieprasījums bija pēc kvalitatīvām, Rīgā esošām privātmājām, kas celtas pēdējās divās desmitgadēs, ar optimālu telpu platību (150 - 250m²) un vietās ar attīstītu infrastruktūru. Līdztekus novērotajam pieprasījumam un nelielajam cenu pieaugumam šo privātmāju segmentu raksturoja arī ierobežots piedāvājums, skaidro eksperts.

Šī gada trīs ceturkšņos būvizmaksas pieauga par 0,8%, kas ir līdzīgs rādītājs kā 2013. gadā, kad kopējais gada pieaugums bija 1,2%. Neskatoties uz to, ka būvizmaksu palielinājums nebija būtisks, tas tomēr pārsniedza privātmāju cenu pieaugumu, kā rezultātā jaunu privātmāju un ciematu attīstīšana kļuva vēl nepievilcīgāka, komentē M. Laukalējs.

Lai gan 2014. gada vidējā darījumu summa privātmājām Rīgā bija par 16,6% zemāka kā iepriekšējā gadā, tā neliecināja par cenu samazināšanos privātmājām kopumā. Vidējās summas samazinājums skaidrojams ar to, ka šajā gadā ievērojami samazinājās darījumu skaits ar ekskluzīvām privātmājām, secināts ARCO REAL ESTATE pārskatā.

Iesakām: Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Zaķusalas TV torni plāno pārbūvēt par mūsdienīgu tūrisma objektu

10.12.2014

Attīstītājs: Vilcinoties lemt par "nolikto atslēgu" principu, valsts vēl vairāk samazina ekonomiskās izaugsmes tempus

10.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība