Rīgas lielākajos mikrorajonos turpinās cenu samazināšanās

Novembrī turpinājās Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu līmeņa samazināšanās, kas ar minimālu lejupslīdi aizsākās mēnesi iepriekš. Sērijveida dzīvokļu cenas novembrī, salīdzinot ar oktobri, samazinājās par 0,2%, turklāt cenu pazemināšanās bija raksturīga gandrīz visiem Rīgas lielākajiem mikrorajoniem, norāda ARCO REAL ESTATE valdes loceklis Māris Laukalējs.

2014. gada novembrī vidējā sērijveida dzīvokļu cena samazinājās līdz 638 EUR/m² pozīcijai. Cenas vidēji bija par 60,6% zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1620 EUR/m².

Sērijveida dzīvokļu cenu lejupslīdi, kas konstatēta otro mēnesi pēc kārtas, eksperts skaidro šādi: “Potenciālo pircēju nogaidošā nostāja un līdz ar to arī atturēšanās no īpašumu iegādes, kas šobrīd izraisa cenu sarukumu, skaidrojama ar “nolikto atslēgu” principa ieviešanas neskaidrību un ekonomiski-politiskās situācijas saasināšanos Ukrainā. Nenoliedzami, ka kopējo tirgus tendenci nosaka arī pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi, kā rezultātā samazinājās darījumu skaits jauno projektu un Rīgas centra dzīvokļu segmentā, kas savukārt ietekmēja arī sērijveida mājokļu tirgu.

Jāatzīmē, ka novembrī pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā mēneša cenu samazinājums bija lielāks par 0,1%. Vidējā viena kvadrātmetra cena novembrī visvairāk samazinājās Pļavniekos (-0,7%; 668 EUR/m²), Āgenskalnā (-0,7%; 680 EUR/m²) un Bolderājā (-0,7%; 458 EUR/m²). Imantā novembrī cenu līmenis saglabājās nemainīgs. Turpretim Ķengaragā (+0,4%; 597 EUR/m²) un Zolitūdē (+0,4%; 695 EUR/²) novembrī cenas pieauga, analizē M. Laukalējs.

Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas 2014. gada novembrī saglabājās Teikā, kur vidējā viena kvadrātmetra cena novembrī saruka līdz 799 EUR/m2 pozīcijai. Savukārt viszemākā vidējā viena kvadrātmetra cena saglabājās Bolderājā, kur tā novembrī samazinājās līdz 458 EUR/m2.

2014. gada novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā samazinājās par 1,6%. Apkopojot piedāvājumu skaitu, vislielākais piedāvājumu skaits mikrorajonos novembrī bija Purvciemā (426), Imantā (312) un Teikā (301). Savukārt vismazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā (76) un Vecmīlgrāvī (96), norādīts ARCO REAL ESTATE sērijveida tirgus pārskatā ( bit.ly/serijveida_majokli ).

Vislielākais piedāvājuma pieaugums novērots Imantā (+10,2%) un Ziepniekkalnā (+9,7%), kamēr Juglā (-20,8%) un Iļģuciemā (-12,3%) konstatēts būtiskākais dzīvokļu piedāvājuma sarukums.

Iesakām: Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas aizliegums būs pakalpojums Krievijai

11.12.2014

Saeima konceptuāli atbalsta ierosinājumu līdz 1.martam atlikt "nolikto atslēgu principa" ieviešanu

11.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus