Vislielākie zaudētāji no TUA aizlieguma būs Latvijas iedzīvotāji

Plāns aizliegt termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanu Krievijas Federācijas pilsoņiem apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi negatīvi ietekmēs visas Latvijas tautsaimniecības nozares un katru no mums - uzsver interjera salona Imagehouse līdzīpašnieks Jānis Peide. Krievijas pilsoņi atradīs alternatīvu Latvijai, bet kur liksimies mēs? Interjera iekārtošana dod darbu mūsu celtniekiem, būvmateriālu tirgotājiem un ražotājiem, galdniekiem, logu ražotājiem, gaisa kondicionieru uzstādītājiem, audio un video tehnikas tirgotājiem. Cietīs arī Latvijas arhitekti un dizaineri. Es tiešām neredzu nevienu nozari, kas no tā necietīs.

„Neesmu dzirdējis, ka citās ES valstīs, kas piedāvā TUA, pašlaik notiktu debates par šo tēmu. Kāpēc mums Latvijā jābūt vienīgajiem, kas pieņems lēmumu, no kura visvairāk cietīsim tieši mēs paši?” neizpratni pauž Jānis Peide. „Zaudētāji būs mūsu paziņas, mūsu draugi, kolēģi, ģimenes locekļi – daudzu radošo profesiju pārstāvji, ne jau tikai celtnieki un attīstītāji.”

Uzņēmējs uzsver, ka svarīgākais šajā aizlieguma iecerē ir tas, ka tā demonstrē Latvijas politiķu attieksmi pret cilvēkiem, kuri grib te atbraukt un pavadīt atvaļinājumu, vai pārcelties uz šo valsti, lai dzīvotu labākā vidē, audzinātu bērnus, investētu līdzekļus un veidotu biznesu: „Tas būs skaidrs signāls tam, ka viņi nav gaidīti šajā valstī un ka spēles noteikumi var tik izmainīti vienā mirklī. Ja šodien atceļ TUA, tad rīt var vienkārši vairs neielaist valstī.”

Vai šie zaudējumi Latvijas sabiedrībai ir tā vērti, lai justos drošāk no reāli neesoša drauda? Jānis Peide uzsver, ka tie, kas uz šejieni pārceļas no Krievijas, ir 100% lojāli eiropeiskai Latvijai, nevis Putina Krievijai. „Tur viņi tikai pelna naudu, bet dzīvot vēlas šeit. Neviens no maniem klientiem neatbalsta uzbrukumu Ukrainai vai Putina sistēmu. Uz Latviju brauc inteliģences un biznesa pārstāvji, nevis melnstrādnieki vai teroristi. Vai tiešām šie cilvēki mūs tik ļoti apdraud? Tad lai ievieš papildu imigrācijas interviju, kurā speciālisti var viņus nointervēt un novērtēt viņu „bīstamību” Latvijai,” aicina uzņēmējs. 

Interjera salons Imagehouse pārstāv ekskluzīvus zīmolus no Itālijas, Vācijas, ASV, un tā līdzīpašnieks neslēpj, ka lielākā daļa viņa klientu ir tieši Krievijas Federācijas pilsoņi, kas Latvijā iegādājas nekustamos īpašumus. „Ja viņiem liegs iespēju iegādāties īpašumu apmaiņā pret TUA, tas būs ļoti liels trieciens mūsu biznesam. Tas, protams, neapstāsies pilnībā, bet darījumu un īstenoto projektu skaits samazināsies vairākkārtīgi,” konstatē Jānis Peide.

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 01.12.2014 - 07.12.2014.

12.12.2014

alt
alt

Padomi nekustamo īpašumu fotografēšanā

12.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!