Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju vecumdienas vēlētos pavadīt laukos

Gandrīz vienlīdz liels skaits Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā norāda, ka vecumdienas vēlētos pavadīt laukos (33%) un lielākajās Latvijas pilsētās (31%). Par atbilstošākajām pilsētām aptaujas dalībnieki norāda Rīgu (16%) vai Jūrmalu (9%), noskaidrots nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet un pētījumu kompānijas TNS aptaujā.

Rīgu kā dzīvesvietu vecumdienām salīdzinoši biežāk izvēlētos vīrieši, cittautieši un iedzīvotāji, kas jau šobrīd dzīvo Rīgā. Savukārt vecumdienas Jūrmalā vairāk vēlētos aizvadīt cittautieši un daļa rīdzinieku. Ceturtā daļa (26%) Latvijas iedzīvotāju savām vecumdienām par piemērotāko reģionu uzskata Pierīgu, savukārt katrs piektais (20%) – Kurzemi.

“Aptaujas dati liecina, ka respondenti no Latvijas novadiem par savu dzīvesvietu vecumdienām izvēlētos kādu no attiecīgā novada lielākajām pilsētām, proti, vidzemnieki labprāt vecumdienās dzīvotu Valmierā, kurzemnieki Liepājā, zemgalieši Jelgavā, savukārt latgalieši Daugavpilī. Tas norāda to, ka iedzīvotāji ir pieraduši pie sava novada, tā ekonomiskajiem, sadzīves un vides apstākļiem un novada lielāko pilsētu uzskata par labu vietu, kur pavadīt savas vecumdienas,” norāda Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka laukos dzīvojošie respondenti salīdzinoši biežāk par vēlamāko dzīvesvietu vecumdienām izvēlētos Pierīgas un Zemgales reģionus.

„Pētījuma rezultāti rāda, ka iedzīvotāji nav tendēti uz lielām pārmaiņām un pat, ja būtu iespēja brīvi izvēlēties, lielākā daļa arī vecumdienās izvēlētos dzīvot tur, kur jau šobrīd dzīvo,” uzsver pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

Iesakām: Ieskaties jaunākajos dzīvokļu īres piedāvājumos!

Rīgas pašvaldība pārdos vairākus zemesgabalus un būves Bolderājā un Ķengaragā

15.12.2014

alt

Sapņu mājas Latvijā, kas liks acīm iemirdzēties

15.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

6

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu