„Māju medības” Barselonā un ieskats Spānijas īpašumu tirgū, Google biroja slepenā istaba, ASV pētījums: vētras laika postījumi ietekmē iedzīvotājus arī psiholoģiski

Barselonas centrā četru istabu māju ar baseinu varot iegādāties par nepilniem divarpus miljoniem eiro. Mājā pavisam ir četras vannasistabas, jumta terase un atsevišķs pagalms. The New York Times ir publicējuši arī detalizētu šī īpašuma aprakstu, īpaši uzsverot kluso apkārtni, Neraugoties uz to, ka māja atrodas pilsētas centrā, tā ir blakus gājēju ietvei nedaudz nostāk no skaļiem iepirkšanās centriem un bāriem. Tāpat NYT uzsver, ka kopējā īpašumu tirgū mājokļu cena kopš 2008. gada ir kritusies par 35%, taču Barselonas ekskluzīvo dzīvokļu rajonā kritums ir nedaudz mazāks, tie ir 25%. Paredzēts, ka šādi tirgus apstākļi saglabāsies tuvākos 1-2 gadus. Taču jebkurā gadījumā 2007. līmeni Barselonas tirgus noteikti nesasniegšot, raksturojot to kā „ nereālu cenu utopiju”. Konkrēti Barselonā galvenie pircēji nāk no Krievijas un Ķīnas, taču Spānijā kopumā figurē arī Ziemeļamerika un Rietumeiropa. Tā kā Spānijas banku sistēmu raksturo kā depresīvu, NYT iesaka visus finanšu darījumus mājokļu iegādē kārtot no savas rezidējošās valsts, aicinot arī juristu, kura pakalpojums parasti maksā 2500- 6500 ASV dolāru par vienu darījumu.

Vairāk http://goo.gl/2lT1K

„Google birojam Ņujorkā ir tas, par ko sapņo un ko vēlas katrs biroja darbinieks lielpilsētā- slepenās istabas aiz bīdāmiem grāmatu plauktiem,” raksta tehnoloģiju portāls Gizmodo.com. Tiesa, to, kā istabā nokļūt, zinot vienīgi Betmens un Google darbinieki, jo ir jāpagrūž konkrēta vieta grāmatu plauktā, lai tajā tiktu iekšā. „No visām tām neprātīgajām lietām, kas glabājas un ir Silikona Ielejas biroju interjeros, šī slepenā istaba ir tas, par ko raisās visbaltākā skaudība. Tā ir reāla iespēja patverties no biroju kņadas,” tā Gizmodo.

Vairāk+ FOTO http://goo.gl/rcEqO

Portāls The Atlantic City publicējis pētījumu, kurā analizēts, kāds ir psiholoģiskais stāvoklis tiem iedzīvotājiem, kuri vētras Sendija laikā ir zaudējuši mājokli. Joprojām no 305 000 izpostītajiem mājokļiem tikai 20 000 ir atjaunotas, taču pārējie cilvēki joprojām mitinās viesnīcās. Aleleksa Merdjanova, socioloģijas doktorante, portālam skaidro, ka nav pietiekami ņemts verā , kā iedzīvotāji pēc mājokļa zaudēšanas jūtas un, kā privātas teritorijas trūkums ietekmē viņu uzvedību/ mentālo veselību. Eksperte pauž, ka līdz šim cilvēku uzvedību pēc dabas katastrofām vērtēja no dzimumu vai etniskās piederības aspekta, taču viņa uzskata, ka ir jāskatās pēc stresa līmeņa, kāds ir tiem, kuru mājokļi ir izpostīti. Dīvaini, taču tie, kuru mājokļos vairs nevarēja dzīvot, izjuta mazāku stresu, nekā tie, kuru dzīvesvietas bija ar smagiem bojājumiem, tomēr tajās varēja atgriezties. Eksperte to skaidro ar bezcerību, kas izvēršas, neredzot loģisku noslēgumu atjaunošanas darbiem. Viņa min arī to, ka konkrēti Ņūorleānas  īrnieki pēc vētras u.c. katastrofām ir mazāk priviliģēti par māju īpašniekiem, jo likumdošana un saistošie noteikumi paredz palīdzību tiem, kuri ir pirkuši ipašumu, bet īrniekiem atgriežoties esot bijis pašiem jāsedz remontu izmaksas vai jāmaksā īre arī par to daļu, kas ir bijusi izpostīta- dārza māja, noliktava, garāža, u.c. Turklāt māju īpašniekiem esot noteikts vairāk kontroles pār savu dzīvesvietu, pat ja tajā dzīvots gadiem ilgi.

Vairāk par pētījumu http://goo.gl/XXVji

 

*Foto: http://www.theatlanticcities.com

 

Īpašumi pie ūdeņiem tik vilinoši, ka par plūdiem nedomā

26.04.2013

Izsolīs "Latvijas Krājbankas" meitasuzņēmumu nekustamos īpašumus

29.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām