Imigrācijas likuma grozījumu rezultātā krasi samazinās darījumu skaits

2014. gada septembrī, kad stājās spēkā Imigrācijas likuma grozījumi, ievērojami (-57%) samazinājās darījumu skaits ar Rīgas centra dzīvokļiem. Aplūkojot darījumu skaita izmaiņas pa cenu amplitūdām, vislielākais samazinājums novērots cenu amplitūdā no 140 000 līdz 150 000 EUR. Septembrī darījumu skaits par summu līdz 140 000 EUR samazinājās par 36%, bet par summu virs 140 000 EUR - pat par 83%, liecina ARCO REAL ESTATE novērojumi. 

Vērtējot minētā segmenta izmaiņas 2014. gada rudens mēnešos, novembrī Rīgas centra dzīvokļu cenas, salīdzinot ar oktobri, samazinājās par 0,3%, saglabājot negatīvu tendenci trešo mēnesi pēc kārtas. Kopējais šī gada rudens mēnešu cenu pazeminājums ir 1,20%, kamēr vidējā Rīgas centra dzīvokļu cena novembrī saruka līdz 2088 EUR/m² pozīcijai, norādīts ARCO REAL ESTATE Rīgas centra dzīvokļu tirgus pārskatā.

Cenu pazemināšanās rudens mēnešos galvenokārt skaidrojama ar pieprasījuma sarukšanu, kas notika Imigrācijas likuma grozījumu stāšanās spēkā rezultātā. Tas savukārt izraisīja nerezidentu, kuri ar nekustamā īpašuma iegādi vēlējās sev nodrošināt iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju, intereses mazināšanos, jo jaunais 250 000 EUR minimālais slieksnis bija par augstu, skaidro uzņēmuma valdes loceklis Māris Laukalējs.

Arī fakts, ka vislielākais cenu samazinājums (-2,16%) notika dzīvokļiem ļoti labā tehniskā stāvoklī, liecina par to, ka Imigrācijas likuma grozījumi bija galvenais cenu sarukuma iemesls. Tā kā ārvalstu pilsoņi visbiežāk vēlējās iegādāties īpašumus ar labu apdari tūlītējai dzīvošanai bez papildus laika un finansiāliem ieguldījumiem, šādas kvalitātes dzīvokļi nerezidentu sektorā bija vispieprasītākie.

Eksperts prognozē, ka, ņemot vērā cenu sarukuma apstākļus un cēloņus, paredzams, ka pakāpeniska cenu korekcija varētu turpināties. Darījumu skaita pieaugums ir atkarīgs no piedāvājuma pielāgošanās ātruma notikušajām izmaiņām tirgū.

Vecrīga bija vienīgā centra daļa, kurā rudens mēnešos novērots cenu pieaugums (+0,69%). Tas skaidrojams ar to, ka šīs centra daļas dzīvokļu pieprasījums vēsturiski bija stabilāks. Apzinoties, ka ar vēsturisko vērtību apveltītu mājokļu piedāvājums šobrīd ir ierobežots, Vecrīgas cenas bija mazāk pakļautas dažādu tirgus apstākļu ietekmei. Par būtisku cenu pieaugumu var uzskatīt arī to, ka lielai daļai Vecrīgas īpašumu vērtība sasniedza 250 000 EUR slieksni, līdz ar to Vecrīga bija mazāk pakļauta Imigrācijas likuma grozījumu ietekmei.

Iesakām: Ieskaties jaunākajos dzīvokļu īres piedāvājumos!

Būvniecības tirgus apjoms palielinājies par 19%, arhitektūras - par 5%

17.12.2014

alt

Parlaments atbalsta apbūves tiesības regulējumu, lai regulētu dalītā īpašuma jautājumus

18.12.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts