Būvniecības izmaksas pirmajā ceturksnī augušas par 5,2%

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2012.gada pirmo ceturksni, būvniecības izmaksas palielinājās vidēji par 5,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Strādnieku darba samaksa pieauga par 13,7%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai - par 3,7% un būvmateriālu cenas - par 1,3%.

Šā gada martā, salīdzinot ar februāri, vidējais būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,2%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas kritās par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas pieauga par 0,5%, bet strādnieku darba samaksa - par 0,4%.

Salīdzinot ar pagājušā gada martu, būvniecības izmaksas pieauga par 4,5%, strādnieku darba samaksa pieauga par 11,1%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai - par 3,7%, būvmateriālu cenas - par 1,4%. Kopējo būvniecības izmaksu līmeni visvairāk paaugstināja izmaksu kāpums inženierbūvēm.

Šogad datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 180 būvuzņēmumu un ap 30 tirdzniecības uzņēmumu. Bez tam būvizmaksu indeksa aprēķinos tiek izmantotas būvmateriālu cenas, ko uzņēmumi sniedz rūpniecības ražotāju un importa cenu indeksu aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2012.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 79% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza vienu miljonu latu gadā, no tiem 20% uzņēmumu darbu apjoms bija virs pieciem miljoniem latu gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Jau ziņots, ka šā gada februārī, salīdzinot ar janvāri, vidējais būvniecības izmaksu līmenis Latvijā nemainījās, bet, salīdzinot ar iepriekšējā gada februāri, būvniecības izmaksas pieauga par 5,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Strādnieku darba samaksa un būvmateriālu cenas februārī pieauga par 0,1%. Savukārt mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas samazinājās par 0,1%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada februāri, būvniecības izmaksas pieauga par 5,8%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 18,3%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai - par 3,1%, būvmateriālu cenas - par 0,7%.

Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2011.gada vidējo līmeni būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās par 6,8%.

Valstī plāno noteikt vienotu regulējumu teritorijas plānošanai, izmantošanai un apbūvei

29.04.2013

Investīciju apjoms, ar mērķi saņemt uzturēšanās atļauju, 2013.gada aprīļa vidū pārsniedza 525 miljonu atzīmi

29.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām