Zemes iegādes programmā piešķirti 26 miljoni eiro; hektāra cena nedaudz pakāpusies

VAS Lauku attīstības fonds līdz 31.decembrim ir pieņēmusi lēmumu par 518 aizdevumu piešķiršanu zemniekiem 26 miljonu eiro vērtībā lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei no kopumā programmā pieejamajiem 30 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā.

Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 13 378 hektārus lauksaimniecības zemes, un pārsvarā lauksaimnieki vēlas iegādāties savā īpašumā līdz šim nomāto zemi.

Iegādājamo zemes platību vidējā tirgus vērtība decembrī bija 2032 eiro par hektāru, kas ir 2,36% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējā mēneša vidējo cenu - 1985 eiro par hektāru. Savukārt oktobrī vidēja cena bija 1989 eiro, septembrī - 1964 eiro, augustā - 1946 eiro, jūlijā - 1928 eiro, jūnijā - 1830, bet maijā - 1820 eiro par vienu hektāru.

Aizdevumu sadalījums pa reģioniem: Zemgale - 159, Kurzeme - 146, Vidzeme - 98, Latgale - 68, Rīgas reģions - 47 aizdevumi.

Apstiprināto aizdevumu summa ir no 2846 eiro līdz 330 000 eiro. No 518 apstiprinātajiem aizdevumiem 366 aizdevumiem piešķirtā summa ir līdz 55 000 eiro, pieprasītākā aizdevuma summa ir līdz 35 000 eiro.

Aizdevumu termiņi ir robežās no 1,5 līdz 20 gadiem, vidējais aizdevuma termiņš - 16,2 gadi.

Aizdevumiem galvenokārt piesakās nelielas saimniecības - atbilstoši mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai tās ir mikrosaimniecības. No 424 saimniecībām 352 saimniecībās strādā viens līdz trīs darbinieki, kas ir ģimenes locekļi. Tikai 15 saimniecības ir tādas, kurās darbinieku skaits pārsniedz desmit un gada apgrozījums ir lielāks par diviem miljoniem eiro, kas atbilstoši uzņēmumu definīcijai ir uzskatāmas par mazo uzņēmumu.

Kā ziņots, zemes kreditēšanas programma sākusi darboties 2012.gada jūlijā. Kreditēšanu administrē "Lauku attīstības fonds" sadarbībā ar "Latvijas attīstības finanšu institūciju "Altum"". Programma darbosies līdz 2020.gada 31.janvārim, un tajā pieejami kopumā 30 miljoni eiro.

Atbalsta programma nepieciešama, jo no 2010.gada zemei, kas netiek apstrādāta, tiek piemērota nekustamā īpašuma nodokļa papildlikme 1,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Tāpēc tie zemes īpašnieki, kuri neražo lauksaimniecības produkciju un nespēj nodrošināt īpašumu uzturēšanu, varētu pārdot zemi tiem lauksaimniekiem, kuri ir ieinteresēti to iegādāties ražošanai.

Tāpat no lauksaimnieku apstrādātās zemes liela daļa joprojām ir nomātās zemes platības, un daudziem rodas problēmas ar saistību izpildi un jāatmaksā saņemtais Eiropas Savienības atbalsts, ja patiesais zemes īpašnieks izlemj priekšlaikus lauzt nomas līgumu.

Iesakām: Apskati jauno projektu piedāvājumus!

Tirgus atkopšanās gaidāma otrajā pusgadā;prognozējams 3-5 % cenu pieaugums

06.01.2015

alt

Stūra mājas fasāde varētu atgūt savu gaiši pelēko krāsu

06.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem