Tirgus atkopšanās gaidāma otrajā pusgadā;prognozējams 3-5 % cenu pieaugums

Vislielākais vidējais dzīvokļa kv.m. cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2014. gada sākuma novērots Ķengaragā (7,2%) un Imantā (7,4%). Arī pārējos lielākajos mikrorajonos cenas gada griezumā palielinājās. Pieaugums izskaidrojams ar ievērojamu piedāvājuma samazināšanos, ko radīja lēto piedāvājumu izpārdošana, un atlikušā piedāvājuma cenu celšana.  

2014. gada rudenī 98% pirkšanas – pārdošanas darījumus ir veikuši tieši vietējie patērētāji. Vietējie pircēji izskata jauno dzīvokļu iegādi cenu kategorijā līdz 120 000 eiro. Ja 2015. gadā tiks ierobežota kreditēšanās, palielināts pirmās iemaksas apmērs, tas noteikti ietekmēs nekustamā īpašuma cenas. Visvairāk tiks ietekmēti dzīvokļi sekundārajā tirgū un jaunajos projektos cenu robežās no 30 000 – 120 000 eiro.

Kreditēšanas nosacījumu pasliktināšanās ietekmēs arī īres tirgu, jo tie, kuri nevarēs iegādāties īpašumu, vēlēsies to īrēt, tā ka arī īres maksa nepārprotami pieaugs par 5-10%. Pēdējā laikā izdevīgi bijis ieguldīt naudu dzīvokļa iegādei sekundārajā tirgū, lai pēc tam to izīrētu. 

„2015. gadā stagnācija un nogaidoša pozīcija prognozējama līdz 1.pusgada beigām. Jau šobrīd gaidāmo grozījumu dēļ novērojams sastingums. Ietekmi uz tirgu ir atstājusi virkne neskaidrību veicinošu faktoru – saspringtā ģeopolitiskā situācija, ieilgušās neskaidrības par uzturēšanās atļauju programmu, izmaiņas Maksātnespējas likumā un „Nolikto atslēgu princips”. Tas kopumā ir piebremzējis pagājušajā gadā aizsākušos pieauguma tendenci. Mēs esam optimisti, bet ir skaidrs, ka ievērojama izaugsme nav gaidāma. Tirgus atkopšanās gaidāma 2. pusgadā un prognozējams 3 - 5% cenu pieaugums”, skaidro kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

2015. gadā komercplatību nomas maksa varētu palielināties no 5 – 10 %, tas skaidrojams ar prognozēto kvalitatīvo biroja telpu deficītu. Jaunu komercplatību pieplūdums tirgū nav paredzams, jo attīstītāji nav ieinteresēti uzsākt būvniecību pirms nav noslēgti potenciālo klientu nomas līgumi ilgtermiņā. Kā arī attīstītājus uzmanīgus dara valdības lēmumi, kuru ietekme būs skaidrāka tikai tuvākajos 6 mēnešos. 

Decembrī Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,31 – 1,01% robežās Juglā, Ķengaragā, Zolitūdē, centrā un jaunajos projektos, bet kritums 0,46  - 0,76% robežās novērojams lielākajā daļā mikrorajonu. 

Iesakām: Apskati jauno projektu piedāvājumus!

Būvniecības izmaksas nedaudz pieaugušas

30.12.2014

alt

Zemes iegādes programmā piešķirti 26 miljoni eiro; hektāra cena nedaudz pakāpusies

06.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

Izsolē pārdod vienu no izcilākajām baroka laikmeta koka celtnēm Rīgā – Nordeķu muižu

3

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

4

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

5

Rīgas vēsturiskajā centrā tiek celts dzīvojamais kvartāls "Lofts&Rosegold"

6

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji

City24 redaktora izvēle

alt

Mājokļi tiem, kas tīko pēc mūsdienīgas un krāsainas vides

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji