Māklere: Neskaidrība ar uzturēšanās atļaujām negatīvi ietekmē nekustamā īpašuma tirgu

Visvairāk nekustamā īpašuma tirgu ietekmē tieši neskaidrība un tas būtu jāsaprot deputātiem, lemjot par izmaiņām likumdošanā, kas liegtu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, tiem iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā, intervijā aģentūrai LETA norāda Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) biedre un uzņēmuma Vigvam partnere Olga Zenčika.

Viņa izteicās, ka tirgus jau ar grūtībām pielāgojies septembrī pieņemtajiem grozījumiem, kas investīciju slieksni uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai par nekustamā īpašuma iegādi paaugstināja līdz 250 000 eiro.

"Grozījāt likumu vienu reizi - apstājieties. Tomēr likumdevēju aktivitāte turpinās, riski pircējiem pieaug, un reizēm viņi [pircēji] ir gatavi zaudēt 10% pirmo iemaksu par dzīvokli ekspluatācijā vēl nenodotā projektā, nekā pabeigt darījumu un pēc tam izkrist ārpus likuma," paziņoja Zenčika.

"Jaunā Saeima 31.oktobrī apstiprināja, ka likuma sadaļa, kas attiecas uz Krievijas pilsoņiem, tiks mainīta. Lai gan galīgais lēmums vēl nav pieņemts, Krievijas mediji, izpildot valsts pasūtījumu, raksta, ka uzturēšanās atļauju izsniegšana Krievijas pilsoņiem Latvijā jau ir apturēta. Krievijas valdība ir ieinteresēta šo naudu noturēt valstī," viņa piebilda.

"Kad mēs runājam - rīt atcelsim uzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem, šo atcelšanu var traktēt dažādi. Var nedot tās [uzturēšanās atļaujas] jauniem pretendentiem, bet var arī atņemt tās tiem, kas tās jau saņēmuši. Mēs, nekustamā īpašuma tirgus dalībnieki, pat baidāmies domāt, kas tiks iekļauts šajā formulējumā, kas raksta šo likumu un kas tur beigās sanāks. Mums var nākties atzīt, ka mūsu valstī ir iespējama īpašuma atņemšana," norāda māklere.

Zenčika uzskata, ka sekas septembrī veiktajai investīciju sliekšņa palielināšanai būs redzamas janvārī un februārī.

Viņa prognozē, ka attīstītāji sāks slēpt reālo situāciju un varētu izvairīties atklāt informāciju, ka apstājusies pārdošana. Attīstītāji varētu arī piedāvāt saviem draugiem noformēt fiktīvas īpašumu rezervēšanas, lai radītu pozitīvu iespaidu investoriem.

"To, ka pārdošana apstāsies un Latvijas ekonomika negūs ieņēmumus no darījumiem, es varu garantēt," uzsver Zenčika.

Iesakām: Apskati jauno projektu piedāvājumus!

Īpašumu izsoles turpinās ar tādu pašu vērienu kā pērn

07.01.2015

Lielais dzintars būvniekiem neļauj atslābt

07.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām