Neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena gada laikā ir pieaugusi par 4,1%

Pēc Ober Haus datiem, decembrī Rīgā vidējās cenas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā palikušas nemainīgas un uz šo brīdi vidēji sastāda 651 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena par vienu kvadrātmetru ir pieaugusi par 4,1%.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada decembra mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir samazinājies par gandrīz 5%. Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaitu 2014. gada divpadsmit mēnešos, ar attiecīgo periodu pērn, tas ir samazinājies par 0,17%.

Decembra sākumā interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos bija augsta. Pircēji interesējās gan par nelieliem vienas līdz divu istabu dzīvokļiem, gan lielākiem trīs līdz četru istabu dzīvokļiem. Lielākā interese tika izrādīta par dzīvokļiem ar nelielām platībām cenu kategorijā līdz 30 000 eiro, taču pietiekami liela interese bija arī par dzīvokļiem cenu kategorijā līdz pat 50 000 eiro. Klienti steidza iegādāties jebkādu īpašumu, bieži vien ar platību vai atrašanās vietu, kas uz doto brīdi nesniedz apmierinājumu, taču bailēs, ka pēc jaunā gada nespēs vairs saņemt kredītu.

Cenu amplitūda dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos joprojām ir ļoti dažāda, un kā novēroja Ober Haus speciālisti – gan atbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda 450 līdz 700 eiro par vienu kvadrātmetru, gan neatbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda no 800 līdz pat 1000 eiro par vienu kvadrātmetru. Daļa īpašnieku ir gatavi nolaist cenu, baidīdamies, ka no jaunā gada vairs nebūs pircēju. Daļa, kas nav gatavi samazināt īpašuma cenu, izskata iespēju izīrēt savus dzīvokļus.

Joprojām nemainīgi liela interese ir par vēl atlikušajiem banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem, tā kā šiem objektiem joprojām ir iespēja saņemt  izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus. Taču liela daļa klientu ir nolēmuši nogaidīt un pavērot, kādas izmaiņas tirgū ieviesīs gan grozījumi Imigrācijas likumā, kas termiņuzturēšanās atļauju iegūšanai no šī gada 1.septembra paredzēja minimālās pirkuma summas palielināšanu līdz 250 000 eiro, gan nu jau atkal neskaidrības ar grozījumiem Maksātnespējas likumā un plānotā „nolikto atslēgu” principa ieviešanu, kas šobrīd tomēr ir atlikti līdz 2015. gada marta mēnesim.

Decembrī centra segmentā interese no nerezidentu puses ir vēl vairāk samazinājusies. Liela daļa klientu, izskanējušo informāciju, ka Uzturēšanās atļaujas būtu jāpārtrauc izniegt, jau ir uztvēruši kā apstiprinātu faktu. Kā arī šī neskaidrība par tālāk notiekošo ir stipri mazinājusi šo klientu ieinteresētību par īpašumu iegādi Latvijā.

Vietējie klienti interesējas par nelieliem remontētiem divu istabu dzīvokļiem centrā ar vidējo cenu līdz 50 000 eiro, vai lielākiem, taču neremontētiem dzīvokļiem. Liela daļa rezidentu, kas ir gatavi iegādāties īpašumu, tomēr atklāti atzīst, ka nogaidīs līdz pavasarim, jo cer uz būtisku cenu samazinājumu.

Decembrī, kā novēroja Ober Haus speciālisti, cenu izmaiņas dzīvokļiem centra segmentā netika fiksētas. Pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4700 eiro.

Jauno projektu segmentā decembrī pircēju aktivitāte no vietējo iedzīvotāju puses samazinājusies un gandrīz pilnībā izzudusi no nerezidentu puses. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1200 līdz 1850 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1900 līdz pat 3900 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot pat 4900 eiro par kvadrātmetru. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var sasniegt 4000 līdz pat 6000 eiro kvadrātmetrā.

Vietējie pircēji joprojām lielu uzmanību, izvēloties īpašumu, pievērš apsaimniekošanas maksai, apsaimniekotāju uzņēmumam, pārliecinās vai zemes domājāmās daļas ir īpašumā. Svarīgs faktors ir arī apkures skaitītāju esamība, pazemes stāvvieta un tās cena, kura vidēji ir no 7 000 eiro līdz 10 000 eiro par vienu vietu.

Rezidenti aktīvāk interesējas par divu līdz trīs istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 50 000 eiro līdz 100 000 eiro gan ar apdari, gan bez apdares. Jauno projektu  attīstītāji un daži ar bankām saistītie uzņēmumi šobrīd elastīgāk izskata klientu piedāvājumus un nereti piekrīt cenu samazinājumam vidēji līdz pat 15%.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir mazinājusies, salīdzinot ar iepriekšējo periodu. Pierīgā klienti interesējas par mājām un jaunbūvēm cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Interese par privātmājām Mārupē decembrī arī krietni samazinājusies. Klienti izskata jau gatavas dzīvošanai mājas cenu kategorijā līdz 200 000, bet interesē arī nepabeigtas mājas cenu kategorijā līdz 130 000 eiro. Ikšķiles un Ogres pilsētās klientus interesē privātmājas cenu kategorijā līdz 70 000 eiro. Ārpus pilsētas, novada teritorijā – cenu kategorijā līdz 60 000 eiro.

Izvēloties sev jaunu mājokli, pircējiem joprojām svarīga ir infrastruktūra - ceļš, sabiedriskais transports, skolas, bērnudārzi, veikali utt. Arī šajā segmentā pircēji lielu interesi izrāda par izdevīgiem banku īpašumā esošiem piedāvājumiem.

Decembrī pilnībā apsīkusi interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai. Neliela interese ir par zemes gabaliem bez komunikācijām, bet vismaz ar elektrību, un tikai tad, ja tie ir izteikti lēti.

Iesakām: Apskati jauno projektu piedāvājumus!

Uz Eiropas svarīgāko arhitektūras balvu rekordliels pretendentu skaits no Latvijas

09.01.2015

alt
alt

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 29.12.2014. - 04.01.2015.

10.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība