Būvvalde aizliedz piecu Rīgas privāto bērnudārzu ekspluatāciju

Rīgas pilsētas Būvvalde  nosūtījusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam informāciju par piecām pirmsskolas izglītības iestādēm ar lūgumu izskatīt iespēju anulēt tām izsniegtās licences, jo attiecīgās pirmsskolas izglītības iestādes atrodas telpās, kuras nav ekspluatējamas, informē Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Žūka. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Kopš 2013. gada oktobra, kad Rīgas pilsētas būvvaldes (turpmāk – Būvvalde) rīcībā nonāca informācija par vairākām Rīgas privātām pirmsskolas izglītības iestādēm, kas sniedza pakalpojumus neatbilstošās telpās, šobrīd no 98 bērnudārziem 72 telpas šī pakalpojuma sniegšanai ir pielāgojuši, ko apliecina saskaņotā dokumentācija. Desmit iestādēm dokumentācija ir saskaņošanas procesā, piecām no tām nepieciešams izstrādāt būvprojektu, tādēļ telpu ekspluatācija ir kategoriski aizliegta. Savukārt vēl 16 iestādēm telpu ekspluatācija nav atļauta, jo Būvvaldes noteiktajos termiņos visa nepieciešamā dokumentācija nebija iesniegta vai Būvvalde atbildi nesaņēma vispār. Šo 16 iestāžu skaitā  ir piecas, kas sniegušas informāciju, ka konkrētās telpas vairs neekspluatē.

Dati par visām šīm Rīgas privātām pirmsskolas izglītības iestādēm, to telpu atbilstību un atļauju vai aizliegumu ekspluatēt konkrētās telpas,  šobrīd ir publicēti Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā.

«Lai nodrošinātu Rīgas privāto pirmsskolas izglītības iestāžu telpu atbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām, ir ieguldīts daudz laika un darba. Laikietilpīga ir bijusi gan datu apkopošana, gan profesionālu projektētāju informēšana par prasībām, kuras jāievēro, gan arī vairākkārtēja objektu apsekošana dabā, taču šobrīd ar gandarījumu jāsaka, ka pateicoties Būvvaldei 70% privāto bērnudārzu telpu pielāgošanu prasībām ir nodrošinājusi,» uzsver Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Būvvalde jau iepriekš informēja, ka, pildot ikdienas funkcijas, Būvvaldes būvinspektoriem vairākkārt nācās saskarties ar situācijām, kur valsts licenci saņēmušas privātās pirmsskolas izglītības iestādes sniedz pakalpojumus telpās, kuru lietošanas mērķis nav paredzēts šādu darbību veikšanai, vai ēkās, kuras vispār nav nodotas ekspluatācijā.

Kopš 2014. gada janvāra ir stājušies spēkā ministru kabineta noteikumi Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, kas ir vienoti visā valstī. Šajos noteikumos ir noteiktas specifiskas prasības, piemēram, attiecībā uz guļamtelpu un grupas telpu izmēriem, kas jāparedz katram audzēknim. Nepieciešamība nodrošināt rotaļu un sporta zonas. Ievērot vides pieejamības prasības personām ar īpašām vajadzībām u.tml..

Būvvaldei, uzsākot savā rīcībā esošo datu apkopošanu, 98 privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm tika nosūtītas vēstules ar lūgumu sniegt informāciju par telpu funkcijas atbilstību pirmsskolas izglītības pakalpojumu sniegšanai. No saņemtajām atbildēm nācās secināt, ka lielākā daļa šo iestāžu savu darbību veica telpās, kurās Ministru kabineta noteiktās prasības netika ievērotas – bērnudārzi bija ierīkoti biroju un fabrikas telpās vai pat noliktavās. Lielai daļai šo iestāžu bija nepieciešams veikt vien minimālus uzlabojumus un vienkāršotā kārtībā saskaņot dokumentāciju Būvvaldē. Ņemot vērā to, ka šo telpu pielāgošana neradīja apdraudējumu audzēkņiem un lielo audzēkņu skaitu, šo iestāžu darbība, dokumentācijas saskaņošanas laikā, netika apturēta. Tomēr piecās adresēs telpu pielāgošanai un funkcijas maiņai bija nepieciešams izstrādāt būvprojektu.

Visām šīm iestādēm Būvvalde vairakkārt ir norādījusi, ka telpu ekspluatācija un bērnu atrašanās šajās ēkās ir kategoriski aizliegta līdz to nodošanai ekspluatācijā. Diemžēl iestāžu vadība Būvvaldes norādījumus nevēlas sadzirdēt, tādēļ Būvvalde Izglītības kvalitātes valsts dienestam ir nosūtījusi informāciju par konkrētajām pirmsskolas izglītības iestādēm ar lūgumu izskatīt iespēju anulēt tām izsniegtās licences.

Iesakām: Apskati City24 īpašo piedāvājumu jaunumus!

Būvniecības darbu līgumiem indeksēšanas slieksni saglabā pašreizējā apmērā

13.01.2015

alt

Sākts kriminālprocess par mantas piesavināšanos, ko, iespējams, veicis Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Druķis

13.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

Izsolē pārdod vienu no izcilākajām baroka laikmeta koka celtnēm Rīgā – Nordeķu muižu

3

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

4

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

5

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji

6

Noskaidrotas 2018.gada vērtīgākās Latvijas ēkas

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji

alt

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula