Sākts kriminālprocess par mantas piesavināšanos, ko, iespējams, veicis Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Druķis

Pēc jaunieceltā Būvniecības valsts kontroles biroja direktora Pētera Druķa bijušās darbavietas AS Inspecta Latvia iesnieguma par iespējamu uzņēmumam piederošas mantas un naudas līdzekļu piesavināšanos pagājušā gada vasarā sākts kriminālprocess.

Savukārt Druķis aģentūrai LETA sacīja, ka tas ir veids, kā bijušais darba devējs risina civiltiesisku strīdu par, viņaprāt, pretlikumīgu darba attiecību pārtraukšanu.

LETA rīcībā esoši dokumenti liecina, ka 2014.gada 25.augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 1.nodaļā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 179.panta 1.daļas par iespējamu piesavināšanās faktu no bijušā "Inspecta Latvia" valdes locekļa Druķa puses.

Patlaban šajā kriminālprocesā tiek veikta pirmstiesas izmeklēšana.

Savukārt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lietvedībā atrodas civillieta Druķa prasībā pret "Inspecta Latvia" par atjaunošanu iepriekšējā darbā, atlīdzības par darba piespiedu kavējuma laiku piedziņu, kuras izskatīšana nozīmēta uz 14.janvāri.

Avots "Inspecta Latvia", nevēloties atklāt savu vārdu, aģentūrai LETA norādīja, ka iespējamā mantas un naudas līdzekļu piesavināšanās no Druķa puses tika atklāta pagājušā gada vasarā, kad uzņēmumā tika veikta iekšējā pārbaude un auditorkompānijas KPMG audits. Pēc fakta atklāšanas darba attiecības ar Druķi nekavējoties pārtrauktas.

Avots norādīja, ka, visticamāk, mantas un naudas līdzekļu piesavināšanos Druķis veicis vairāku gadu garumā. Iespējamo piesavināto mantas un naudas apjomu avots nevarēja atklāt.

Druķis aģentūrai LETA sacīja, ka veids, kādā "Inspecta Latvia" jaunā vadība pārtrauca ar viņu darba attiecības, neatbilst Latvijas Darba likumam. Tādēļ Druķis vērsies tiesā ar civilprasību, lai darba attiecības tiktu pārtrauktas tiesiskā veidā.

"Savukārt "Inspecta Latvia" izvēlējās šajā strīdā iesaistīt policiju. Par šo kriminālprocesu uzzināju tikai no darba devēja advokāta iesniegtajiem dokumentiem tiesai, jo līdz šim policija šī kriminālprocesa ietvaros ar mani nav sazinājusies. Tāpēc ceru, ka tiesa jau tuvākajā laikā noskaidros patiesību un atrisinās šo jautājumu," sacīja Druķis.

Jau ziņots, ka izsludinātajā konkursā uz Būvniecības valsts kontroles biroja direktora amatu Ekonomikas ministrijas (EM) konkursa komisija kā atbilstošāko kandidātu atzina un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) šā gada 10.janvārī amatā iecēla Druķi.

EM aģentūru LETA informēja, ka Druķis ir atzinīgi vērtēts būvniecības nozares eksperts, aktīvi piedalījies jaunā Būvniecības likuma, tam pakārtoto Ministru kabineta noteikumu, kā arī būvnormatīvu un eirokodeksu izstrādē. Viņš arī guvis desmit gadu vadības pieredzi Ziemeļvalstu vadošā testēšanas, inspicēšanas un sertificēšanas uzņēmuma filiālē Latvijā AS "Inspecta Latvia".

Vienlaikus konkursa komisija atzinīgi novērtēja Druķa sniegto redzējumu par Būvniecības valsts kontroles birojam uzticēto funkciju izpildi un biroja tālāko attīstību. Būvniecības valsts kontroles birojs ir būtisks jaunā būvniecības procesa elements - birojs īstenos uzraudzību pār ēku, kurās vienlaikus plānots uzturēties vairāk nekā 100 cilvēkiem, būvdarbu procesu un pieņems ekspluatācijā minētās ēkas.

Druķis ir Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes politikas eksperts, standartizācijas tehnisko komiteju "Ugunsdrošība un darba vide" un "Būvniecība" loceklis, kā arī Eiropas Komisijas "DG Enlargement TAIEX" programmas eksperts būvizstrādājumu normatīvajā regulējumā.

No 2004.gada līdz 2014.gada jūlijam Druķis bijis Ziemeļvalstu vadošā testēšanas, inspicēšanas un sertificēšanas uzņēmuma filiāles Latvijā "Inspecta Latvia" valdes loceklis, "Inspecta" uzņēmumu vadītājs Latvijā, atbildot par personāla, finanšu un organizācijas vadību un vadot 70 darbinieku kolektīvu.

Laika posmā no 1997.gada līdz 2004.gadam Druķis pildījis tehniskā direktora pienākumus, organizējot ražošanas procesu un veicot tehnisko vadību AS "Izstrādājumu bīstamības novērtēšanas aģentūra", kas bija Latvijas vadošais testēšanas, inspicēšanas un sertificēšanas uzņēmums, kuru 2004.gadā iegādājās Somijas "Inspecta Oy". Savukārt laika posmā no 1995.gada līdz 1997.gadam viņš pildījis kvalitātes vadītāja pienākumus AS "Izstrādājumu bīstamības novērtēšanas aģentūra" (IBNA).

Iesakām: Apskati City24 īpašo piedāvājumu jaunumus!

Būvvalde aizliedz piecu Rīgas privāto bērnudārzu ekspluatāciju

13.01.2015

Zolitūdes lietā aizdomās turamā statuss piemērots būvinženierim Sergetam un būvekspertam Gulbim

13.01.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdaugavas jaunie projekti vērs durvis mājokļu pircējiem

2

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

3

Klientu nedēļa ciematā DAILAS Ādažos – Tava iespēja rast jaunu mājvietu ģimenei

4

Dabas ieskautā mājvieta: aicina uz Atvērto durvju dienu Zirņusalā

5

Ziedošas pļavas, svaigs gaiss un miers - lauku īpašumi, kur aizmirst ikdienas steigu

6

Tavas mājas Jūrmalā: piedāvā iegādāties dzīvokļus jaunajā projektā Library House Jurmala

City24 redaktora izvēle

alt

Soli pa solim: iekārtojam guļamistabu

alt

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

alt

Interjera dizaina aktualitātes 2018. gadā: atskats uz Salone del Mobile 2018