Norāda uz vairākiem iespējamiem risinājumiem pirmā mājokļa atbalsta programmas īstenošanai

Lai darbotos pirmā mājokļa atbalsta programma, ir iespējami vairāki risinājumi - nolikto atslēgu principa noteikšana par izvēles iespēju, valsts garantiju apjoma palielināšana vai arī tiesiskas vides sakārtošana ilgtermiņā, vakar Demogrāfijas lietu apakškomisijas sēdē pauda nozares pārstāvji un politiķi.

Plānots, ka banka "Citadele" un ''Latvijas attīstības finanšu institūcija ''"Altum"'' šodien parakstīs līgumu par sadarbību valsts atbalsta programmā pirmā mājokļa iegādei īstenošanā, lai sava mājokļa iegāde ģimenēm ar bērniem būtu pieejamāka. Pašlaik programmai pieejami līdzekļi ap 980 000 eiro, apakškomisijas sēdē norādīja Finanšu ministrijas pārstāvji.

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis apakškomisijas sēdē izteica vairākus priekšlikumus, tostarp arī paredzēt "nolikto atslēgu" principa brīvprātīgo izvēli, saglabāt līdzsvaru fizisko personu maksātnespējas termiņos, salāgojot to ar kaimiņvalstu regulējumu, izstrādāt jaunu banku pašregulācijas dokumentu - banku sociālo hartu. Bičevskis kā ļoti būtisku minēja arī pastāvīgu valsts un privātā sektora aktīvu sadarbību mājokļu atbalsta un energoefektivitātes programmās.

Tikmēr "Māmiņu kluba" vadītāja Sandija Salaka uzsvēra, ka jaunas ģimenes ļoti gaidīja, kad sāks darboties pirmā mājokļa atbalsta programma, jo ģimenes vēlas iegādāties mājokļus, bet pirmajai iemaksai hipotekārajam kredītam varot atvēlēt no 3000 līdz 5000 eiro.

Apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka tiks darīts viss iespējamais, lai pirmā mājokļa atbalsta programma darbotos arī pēc 1.marta, kad jāstājas spēkā "nolikto atslēgu" principam.

Jau ziņots, ka 2014.gada vasarā Ekonomikas ministrija izstrādāja valsts atbalsta programmu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem. Tomēr programmas īstenošana nesākās, jo Saeima pieņēma grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz no 2015.gada sākuma visiem no jauna izsniegtajiem hipotekārajiem aizdevumiem piemērot "nolikto atslēgu" principu, tātad kredīta ņēmējs varēs atdot ieķīlāto īpašumu un atteikties no savām saistībām. Šo grozījumu dēļ komercbankas vairs nevēlējās iesaistīties atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem. Tomēr tagad banka "Citadele" paudusi gatavību iesaistīties programmā.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā un valdības atbalstītā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa ir atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Iesakām: Apskati City24 īpašo piedāvājumu jaunumus!

Zolitūdes lietā aizdomās turamā statuss piemērots būvinženierim Sergetam un būvekspertam Gulbim

13.01.2015

Aptuveni 200 ģimeņu ar bērniem atbalstam pirmā mājokļa iegādei šogad atvēlēti 332 678 eiro

14.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus