SEB Mājokļu cenu indikators: 41% iedzīvotāju prognozē nekustamā īpašuma cenu kāpumu tuvākā gada laikā

41% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sagaida, ka tuvāko 12 mēnešu laikā mājokļu cenas palielināsies. Arī Lietuvā šogad palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri sagaida mājokļu cenu kāpumu, liecina Latvijā un Lietuvā šī gada martā veiktā SEB Mājokļu cenu indikatora aptauja.

Latvijā to respondentu skaits, kas sagaida pieaugošas nekustamā īpašuma cenas, ceturkšņa laikā palielinājās par 1,6 procentpunktiem līdz 41%, savukārt mājokļa cenu krituma sagaidītāju skaits saruka līdz aptuveni 11%.

Neitrāli noskaņoto iedzīvotāju skaits šoreiz bija mazliet lielāks nekā pirms trim mēnešiem - 31%. Salīdzinoši liels bija to respondentu skaits, kuriem nebija konkrēta viedokļa attiecībā uz mājokļu cenu izmaiņām - 18%.

Līdz ar to SEB Mājokļu cenu indikatora vērtība Latvijā martā sasniedza 30,4 punktus, kas ir līdz šim augstākā SEB Mājokļu cenu indikatora vērtība kopš 2009.gada maija, kad tika sākta šādu aptauju veikšana.

Arī Lietuvā, salīdzinot ar 2012.gada decembra aptauju, nekustamā īpašuma cenu kāpumu sagaidītāju skaits martā pieaudzis par sešiem procentpunktiem līdz 33% un cenu kritumu prognozētāju skaits sarucis par astoņiem procentpunktiem līdz 14%. Tomēr visvairāk Lietuvā ir tādu iedzīvotāju, kuri prognozē nemainīgas nekustamā īpašuma cenas tuvāko 12 mēnešu laikā - 38% no visiem respondentiem.

"Lietuvas un Latvijas iedzīvotāju aptauju rezultāti liecina, ka attiecībā uz nekustamā īpašuma cenu pieaugumu pozitīvāks iedzīvotāju noskaņojums ir Latvijā, kas varētu būt skaidrojams ar nedaudz straujāku ekonomikas pieaugumu pērn un strādājošo ienākumu palielināšanos ekonomikas izaugsmes un nodokļu samazināšanas rezultātā," norāda "SEB bankas" sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Iedzīvotāju aptauju pēc "SEB bankas" pasūtījuma Latvijā veica pētījumu centrs SKDS no 8.marta līdz 20.martam. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi tika aptaujāti 1003 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Lietuvā iedzīvotāju aptauju pēc "SEB bankas" pasūtījuma veica Lietuvas un Lielbritānijas tirgus un sabiedriskās domas pētījumu aģentūra "Baltijos tyrimai" no 16.marta līdz 26.martam. Aptaujā piedalījās 1013 Lietuvas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Investīciju apjoms, ar mērķi saņemt uzturēšanās atļauju, 2013.gada aprīļa vidū pārsniedza 525 miljonu atzīmi

29.04.2013

Nojauks Rīgas domei piederošus graustus Aviācijas ielā un Jaunciema gatvē

30.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām