ESG grupa ienāk Latvijas dzīvojamo māju pārvaldības un apsaimniekošanas tirgū

Estate Solutions Group (ESG), kas sniedz dzīvojamo māju un visu citu veidu būvju pārvaldības un apsaimniekošanas pakalpojumus Lietuvā, 2014.gada 19.decembrī noslēdza SIA Jūrmalas namsaimnieks privatizācijas darījumu. Pēc notikušā darījuma, kuru daļēji finansēja investīciju projekta partneris banka Citadele, ESG kļuvusi par pirmo ārvalstu un lielāko privāto dzīvojamo māju pārvaldības un apsaimniekošanas sabiedrību Latvijā, aģentūru LETA informēja ESG Latvijas reģiona direktors Remigijs Valentinavičs.

"Jūrmalas namsaimnieka" iegādes darījuma vērtība sasniedza gandrīz trīs miljonus eiro. Patlaban sabiedrība apsaimnieko 536 280 kvadrātmetrus lielu platību.

"Priecājamies, ka uzvarējām Jūrmalas pilsētas pašvaldības izsludinātajā "Jūrmalas namsaimnieka" kapitāla daļu iegādes izsolē. Esam pārliecināti, ka mūsu ilggadējā pieredze, strādājot Lietuvā, kur jau vairāk nekā 15 gadus darbojamies dzīvojamo māju pārvaldības un apsaimniekošana sektorā, būs vērtīga, sākot aktīvu darbību Latvijas tirgū. Plānots optimizēt "Jūrmalas namsaimnieka" darbības izmaksas, kā arī piedāvāt augstākās kvalitātes konkurētspējīgus pakalpojumus vietējiem patērētājiem. Esam gatavi Latvijā piedalīties apsaimniekojamo māju renovācijas pārvaldes procesā, tādējādi pagarinot māju lietderīgās lietošanas laiku, vienlaikus samazinot iedzīvotāju maksājumus par apkuri," informēja Valentinavičs.

Pēc privatizācijas "Jūrmalas namsaimnieks" turpinās sniegt patērētājiem dzīvojamo māju apsaimniekošanas un pārvaldības pakalpojumus, kā arī piedalīsies administrējamo māju renovācijas pārvaldes procesā. Nākotnē ESG grupa Latvijas tirgū sniegs komerciālo, rūpniecisko un sabiedrisko objektu pārvaldības un apsaimniekošanas pakalpojumus, kā arī pilsētas infrastruktūras (atkritumu apsaimniekošanas, ielu tīrīšanas) apsaimniekošanas pakalpojumus.

Pēc ESG Latvijas reģiona direktora teiktā, ESG grupa 2015.gadā ir gatava papildus investēt līdz 300 000 eiro privatizētā "Jūrmalas namsaimnieka" modernizācijā.

"Īstenojot ambiciozos ESG grupas attīstības plānus un konsekventi gatavojoties 2017.gadā paredzētajai ESG grupas akciju izplatīšanai vērtspapīru biržā, pastāvīgi analizējam Baltijas un citu kaimiņvalstu tirgus, meklējot pievilcīgas iespējas turpmākai grupas attīstībai Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu reģionā," norāda Valentinavičs.

2014.gadā ESG uzņēmumu grupas apgrozījums pieauga par 45% un sasniedza 9,2 miljonus eiro.

Patlaban ESG grupa Lietuvā pārvalda astoņas dzīvojamo māju administrēšanas un apsaimniekošanas sabiedrības Viļņā, Kauņā, Klaipēdā, Palangā un Kretingā. Kopējā ESG grupas uzņēmumu pārvaldāmā platība sastāda 3,5 miljonus kvadrātmetru. ESG ir otra lielākā dzīvojamo māju apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Lietuvā.

Iesakām: Apskati City24 īpašo piedāvājumu jaunumus!

Naudiņš: Nolikto atslēgu princips jāievieš

15.01.2015

Skrundas pašvaldība nolemj iegādāties bijušo lokatora pilsētiņu

15.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība