Skrundas pašvaldība nolemj iegādāties bijušo lokatora pilsētiņu

Skrundas novada domes ārkārtas sēdē šorīt nolemts par 12 000 eiro iegādāties bijušo Skrundas lokatora pilsētiņu Mežaine Raņķu pagastā, aģentūru LETA informēja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece (LRA).

No īpašuma iegādes bija atteikušies vairāku atkārtoto izsoļu uzvarētāji, tādēļ tiesu izpildītāja Inese Bože nosūtīja paziņojumu Skrundas novada pašvaldībai, ka tai kā nekustamā īpašuma parāda piedzinējai ir iespēja iegādāties bijušo armijas pilsētiņu par pēdējās izsoles sākumcenu - 12 000 eiro. Vienlaikus šāds piedāvājums tika izteikts arī Privatizācijas aģentūrai (PA) kā hipotekārajam kreditoram, taču PA no tā atteikusies.

Par īpašuma iegādi nobalsoja 14 deputāti, bet viens deputāts balsojumā atturējās. Robežniece atzina, ka šāds lēmums pieņemts, pašvaldībai uzņemoties atbildību: "Tie ir 45 hektāri Skrundas novada zemes, kas pēdējo 20 gadu laikā ir tikuši nīcināti. Kurš cits uzņemsies rūpes par šo teritoriju, ja ne mēs?"

Robežniece atzina, ka pašvaldība jau sen vēlējusies šo teritoriju iegūt savā īpašumā, taču līdz šim tādam lēmumam nav bijis atbilstošu priekšnoteikumu, proti, summas, par kādām īpašums nosolīts iepriekš rīkotajās izsolēs - ne 402 000 eiro, ne 82 800 eiro -, nav bijušas adekvātas.

12 000 eiro par pirkumu pašvaldībai jāsamaksā mēneša laikā no paziņojuma saņemšanas dienas. Līdzekļi šim mērķim budžetā jau ir paredzēti, jo pašvaldība bija rēķinājusies ar iespēju iegūt bijušo armijas pilsētiņu savā īpašumā, skaidroja domes priekšsēdētāja.

Bijušo armijas pilsētiņu pašvaldība plāno attīstīt kā biznesa platformu, piedāvājot to kā resursu uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībai. Pašvaldības vadītāja pieļauj, ka ar laiku šajā teritorijā uzņēmīgi cilvēki varētu izveidot, piemēram, ar padomju laiku tematiku saistītu muzeju un attīstīt citas idejas. Vienlaikus gan pašvaldības vadītāja atzina, ka nevar uz visu raudzīties "caur rozā brillēm" un cerēt, ka jau rīt kāds šeit nāks īstenot savas ieceres, - primārais uzdevums būs savest kārtībā teritoriju un strādāt pie biznesa platformas izveides.

Jau ziņots, ka valsts nekustamais īpašums "Mežaine" Skrundas novada Raņķu pagastā 2010.gada 4.jūnijā par 170 000 latu (241 890 eiro) tika nosolīts SIA "Iniciatīva Europa", kuras vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis no Samāras Sergejs Rižkovs. Ar šo uzņēmumu 2010.gada 9.jūlijā tika noslēgts nomaksas pirkuma līgums, kurā noteiktais samaksas termiņš bija desmit gadi. Tomēr uzņēmums nepildīja līguma saistības ar Privatizācijas aģentūru, un arī pašvaldībai tas vairāk kā divus gadus nebija maksājis nekustamā īpašuma nodokli. Nodokļa parāda summa pērn maijā bija sasniegusi 11 831 eiro. Pašvaldība vērsās pie tiesu izpildītāja, lai parādu piedzītu. Kā atzina tiesu izpildītāja Inese Bože, no līdzšinējā īpašnieka nesekmīgi mēģināts nodokļu parādu piedzīt citā veidā un nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšana, rīkojot izsoli, bijis galējais līdzeklis.

Pērn maijā valsts nekustamais īpašums "Mežaine" Skrundas novada Raņķu pagastā tika izsolīts Latvijā reģistrētam uzņēmumam SIA "Transsib" par 82 800 eiro. Tiesa šo izsoli atzina par nenotikušu, jo tās uzvarētājs laikā neiemaksāja iepirkuma summu.

Pērn novembra sākumā atkārtotā izsolē bijušā Skrundas lokatora pilsētiņu par 403 200 eiro nosolīja SIA "Kurzemes nekustamie īpašumi". Arī šīs izsoles uzvarētājs no pirkuma atteicās, jo secināja, ka bijusī armijas pilsētiņa esot izlaupīta un izdemolēta un situācija dabā absolūti neatbilst tam, kas tika piedāvāts izsolē un bija redzams fotogrāfijās. No iespējas iegūt lokatora pilsētiņu savā īpašumā atteicās arī pārsolītais izsoles pretendents SIA "Capital Investment Group", kas piedāvāja otru augstāko nosolīto summu - 402 000 eiro. Pēc tam Skrundas novada pašvaldībai kā nekustamā īpašuma parāda piedzinējai tika piedāvāts iegūt bijušo armijas pilsētiņu savā īpašumā par 12 000 eiro.

Iesakām: Apskati City24 īpašo piedāvājumu jaunumus!

ESG grupa ienāk Latvijas dzīvojamo māju pārvaldības un apsaimniekošanas tirgū

15.01.2015

Ķīpsalas ziemeļu galā plāno būvēt deviņstāvu ēku

15.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība