Ķīpsalas ziemeļu galā plāno būvēt deviņstāvu ēku

SIA Ķīpsalas spice sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību izsludinājusi konkursu deviņstāvu dzīvojamai ēkai Balasta dambī 90 - Ķīpsalas ziemeļu galā, liecina informācija arhitektūras portālā a4d.

Kaut arī Rīgā kopumā ir ļoti daudz ūdensmalu, jūras virzienā pavērstā salas smaile nepārprotami saucama par unikālu vietu, kas prasa īpašu arhitektūru, kā arī augstvērtīgu publisko ārtelpu, rakstīts portālā. Konkursa darbu iesniegšanas termiņš Latvijas Arhitektu savienībā ir 23.marts.

Projekta priekšlikuma konkursa mērķis ir iegūt pamatotu, relatīvi labāko deviņu stāvu dzīvojamā nama un tā teritorijas izmantošanas risinājumu, kas ietver funkcionāli un estētiski kvalitatīvus arhitektūras apjoma priekšlikumus, kā arī teritorijas labiekārtojuma elementus un rada priekšnoteikumus augstvērtīgai dzīvojamai videi, vienlaikus radot priekšnoteikumus integrētai Ķīpsalas ziemeļu gala attīstībai nākotnē.

Gruntsgabalā, kura platība ir 3181 kvadrātmetrs, iecerēta ēka ar 32-40 dzīvokļiem, pirmo stāvu paredzot sabiedriski nozīmīgai un komerciāli izdevīgai funkcijai.

Konkursa uzdevumā uzsvērts, ka projektam jāintegrējas Ķīpsalas attīstības perspektīvā un Daugavas promenādes izveidē pārredzamajā nākotnē. Viena no projekta prioritātēm ir rast risinājumu Daugavas krasta sakopšanai un labiekārtošanai, padarot to par pieejamu un patīkamu publisku ārtelpu ar rekreācijas un pastaigu iespējām. Visiem risinājumiem jābūt integrētiem un savietojamiem ar blakus zemes gabalu attīstības iecerēm, veltot lielāku uzmanību publiski pieejamās zonas un rekreāciju ārtelpas izveidošanai.

Ņemot vērā īpašo novietni, uzdevumā atgādināta plānotās ēkas kā "Rīgas vārtu" nozīme skatā no ziemeļu puses, ieejot pa Daugavas ceļu ar ūdens transportu. Uzdevumā teikts, ka Pārdaugavas siluets - skatā no Daugavmalas iepretī Vecrīgas centrālai daļai - noslēdzas tieši ar Ķīpsalas ziemeļu galu, kur paredzēta topošā ēka.

Tomēr, neraugoties uz prasībām ēkas tēlam, konkursa uzdevumā atgādināts, ka telpu formai jābūt funkcionālai un viegli īstenojamai, izvairoties no neracionāliem risinājumiem, piemēram, telpu nepamatotiem izvirzījumiem un ierāvumiem fasādēs, noapaļojumiem un pārlieku neregulārām formām, kā arī no dzīvojamām telpām ar šaurleņķa stūriem.

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs ir SIA "Ķīpsalas spice" pārstāvis Viesturs Koziols. Viņa vietnieks ir Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis arhitekts Juris Poga. Žūrijā darbosies arī arhitekti Andris Kokins un Raimonds Saulītis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvis Pēteris Blūms, Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Viesturs Brūzis un "Ķīpsalas spices" pārstāvis Mārtiņš Pevko.

Konkursa godalgu fonds noteikts 10 000 eiro, kuru paredzēts sadalīt šādi: pirmā vieta - 5000 eiro, otrā vieta - 3500 eiro, trešā vieta - 1500 eiro, interjera risinājuma veicināšanas balva (pēc žūrijas komisijas ieskatiem).

SIA "Ķīpsalas spice" ir reģistrēta 2004.gadā ar 291 000 latu (414 056 eiro) pamatkapitālu. Uzņēmuma darbības veids ir būvniecības projektu izstrādāšana un starpniecība darbībā ar nekustamo īpašumu.

Uzņēmuma īpašnieki ir Irina Bondarika (60%) un SIA "Jūras mala" (40%). Uzņēmuma valdes locekļi ir Mārtiņš Pevko un Levans Salia.

"Ķīpsalas spicei" pieder 2,68% kapitāldaļu SIA "Ziemeļķīpsala".

Iesakām: Apskati City24 īpašo piedāvājumu jaunumus!

Skrundas pašvaldība nolemj iegādāties bijušo lokatora pilsētiņu

15.01.2015

alt

"YIT Celtniecība" nodod ekspluatācijā daudzdzīvokļu dzīvojamo namu "Midtown Apartments"

15.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā