VNĪ plāno maijā atkārtoti izsolīt ēku Aspazijas bulvārī 20

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) plāno maija beigās atkārtoti izsolīt ēku Aspazijas bulvārī 20, liecina publicētais paziņojums par izsoli.

Atklātās mutiskās izsoles sākumcena ir 3 586 500 lati. Izsole notiks 30.maijā plkst.12.

Ēku Aspazijas bulvārī 20 VNĪ pērn vairākkārt neveiksmīgi mēģināja pārdot izsolēs. Pēdējā 15.novembrī plānotajā izsolē ēkas sākumcena bija samazināta līdz 3 586 000 latu.

Iepriekš VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja, ka autonomas siltumapgādes un ūdensapgādes sistēmas izbūve ēkai Aspazijas bulvārī 20, kurā atradās "Rīgas galerija", izmaksātu aptuveni 230 000 latu, tāpēc VNĪ vēl lems, vai šo ēku turpināt pārdot izsolēs vai attīstīt, veicot tās rekonstrukciju.

Ēka Aspazijas bulvārī 20 patlaban ir tukša, tajā nav autonomas elektroapgādes, apkures un ūdensapgādes. To nodrošināja blakus esošā viesnīca "Rīga", kas pavasarī tiks slēgta, lai veiktu plānoto rekonstrukciju. Līdz ar to VNĪ saņēma paziņojumu par komunālo pakalpojumu piegādes pārtraukšanu no 2013.gada 1.marta.

"Tā kā bez autonomas siltumapgādes un ūdensapgādes sistēmas izbūves VNĪ nevarēja nodrošināt nomniekiem komunālo pakalpojumu pieejamību, VNĪ jau 2012.gada 29.novembrī ēkas pēdējo un vienīgo nomnieku SIA "Rīgas galerija" rakstiski informēja, ka saistībā ar viesnīcas "Rīga" ēkas Aspazijas bulvārī 22 rekonstrukcijas darbiem tiks pārtraukta komunālo pakalpojumu piegāde. Tāpat VNĪ arī atgādināja, ka, pusēm rakstiski vienojoties, nomas līgums var tikt izbeigts pirms termiņa jebkurā laikā, un lūdza informēt, ja "Rīgas galerija" vēlas pārtraukt nomas attiecības. Atbilde netika saņemta," skaidroja Laukšteina.

Viņa piebilda, ka 2010.gadā VNĪ šajā ēkā veica apkures sistēmas remonta darbus par aptuveni 15 000 latu, lai nodrošinātu apkures sistēmas funkcionēšanu atbilstoši nomnieku vajadzībām.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, lielākie kapitālieguldījumi būtu nepieciešami tieši autonomas siltumapgādes un ūdensapgādes sistēmas izbūvei. VNĪ ir arī veikti visi aprēķini, kādas būtu nepieciešamās izmaksas inženierkomunikāciju tehnisko projektu izstrādei un izbūvei. Tie būtu aptuveni 230 000 latu, norādīja Laukšteina.

"Rīgas galerija" Aspazijas bulvārī 20 strādāja vairāk nekā 20 gadus. Nomas līgums ar VNĪ bija noslēgts līdz 2014.gada 31.decembrim. "Rīgas galerija" plānoja savu izstāžu darbību visam šim periodam, gatavojot arī savu piedāvājumu 2014.gadam saistībā ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu un vairākām nozīmīgām latviešu mākslinieku personālizstādēm.

"Rīgas galerija" dibināta 1992.gadā, un tā pārstāv nozīmīgākos latviešu laikmetīgos māksliniekus - Venēcijas biennāles (Latvijas Nacionālajā paviljonā), Sidnejas biennāles, Maskavas biennāles, Manifesta un citu svarīgu starptautisku mākslas izstāžu dalībniekus.

Ivars Motivāns

Rosina piemērot paaugstinātu NĪN likmi arī graustiem ar valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusu

30.04.2013

Rīgas Dzīvokļu pārvaldes kukuļošanas lietā vairāk aizdomās turēto un nozieguma epizožu

30.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām