Būvprojekti paslīd iepirkumu procedūrās

Garām palaistas iespējas, riski zaudēt ES atbalstu, valsts naudas pārdalīšana – neveiksmīgu iepirkumu dēļ aizkavēta vai vispār nav sākta virkne nozīmīgu projektu, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

34% no visām sūdzībām, ko pērn saņēmis Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB), saistītas ar būvniecības nozari – būvdarbu veikšanu, būvuzraudzību, projektēšanu. 2013. gadā statistika rādīja to pašu. Lauvas tiesu no visām sūdzībām veido uzņēmumu neapmierinātība ar būvdarbu konkursu nolikumiem un rezultātiem – pērn saņemtas 210 šādas sūdzības, par dažām vairāk nekā 2013.gadā. Vienlaikus jāņem vērā – lai gan būvniecības konkursu skaits pērn kopumā bijis lielāks nekā 2013. gadā, to iepirkumu, kurus var pārsūdzēt IUB, bijis nedaudz mazāk. No tā var secināt, ka uzņēmumu cīņa par lielajiem būvniecības konkursiem kļuvusi mazliet sīvāka.

Ne visas sūdzības gan tiek izskatītas, daļu iesniedzēji atsauc paši, secināms no IUB mājaslapā pieejamās informācijas. Neoficiālās sarunās pasūtītāji atzinuši, ka nereti tas varētu būt saistīts ar konkursu dalībnieku vēlmi iegūt mazliet vairāk laika piedāvājumu sagatavošanai. IUB direktores vietniece, Juridiskā departamenta direktore Evija Mugina tam īsti nepiekrīt – tāpēc vien, ka iesniegta sūdzība, pasūtītājam nav jāpagarina procedūra. Bieži redzams, ka sūdzība tiek atsaukta, jo pasūtītājs pats novērš pretendentu konstatētās nepilnības nolikumā, pārskata lēmumus, stāsta E. Mugina. Protams, pilnībā nevar izslēgt arī negatīvus piemērus.

IUB apkopotā informācija liecina, ka pērn izskatīta 141 no 210 iesniegtajām sūdzībām par būvdarbiem, kā arī 17 no 22 pretenzijām par būvuzraudzības un 19 no 23 pretenzijām par projektēšanas konkursiem. Starpība iesniegto un izskatīto sūdzību skaitā skaidrojama gan ar to atsaukšanu, gan IUB beigtu lietvedību, gan faktu, ka daļa decembrī saņemto iebildumu vēl nav izskatīti. Jānorāda arī, ka virkni sūdzību IUB neatzīst par pamatotām vai pietiekami nozīmīgām, lai tās ietekmētu iepirkuma rezultātu.

Par vienu no neveiksmīgākajiem pērnā gada būvniecības nozares iepirkumiem varētu uzskatīt konkursu par Siguldas sporta kompleksa projektēšanu un būvniecību, kurā rezultātu joprojām nav.

Iesakām:  Vēlies pārdot vai izīrēt savu īpašumu ātrāk? Ievieto sludinājumu!

Jūrmalas dzīvojamais kvartāls "Legend" pilnībā nodots ekspluatācijā

20.01.2015

alt

Nomas tirgu satracina VID pārcelšanās

20.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā