Jau trešo mēnesi pēc kārtas samazinās Rīgas sērijveida dzīvokļu cenas

Pērn decembrī turpinājās Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu līmeņa samazināšanās, kas konstatēta jau trešo mēnesi pēc kārtas. Neskatoties uz to, ka šāda situācija pēdējo reizi novērota vien pirms trim gadiem, pagaidām cenu samazināšanās vērtējama kā neliela, jo 4. ceturksnī cenu līmenis kopumā pazeminājies vien par 0,5% jeb 4 EUR/m², informē ARCO REAL ESTATE valdes loceklis Māris Laukalējs.

2014. gada nogalē vidējā sērijveida dzīvokļu cena samazinājās līdz 637 EUR/m² pozīcijai. Cenas vidēji bija par 60,7 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1620 EUR/m². Turpretim, salīdzinot ar 2014. gada sākumu, sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos 2014. gada decembrī bija par 3,9% augstākas, norādīts ARCO REAL ESTATE tirgus pārskatā.

2014. gada decembrī sērijveida dzīvokļu cenu samazinājums bija vērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu. Vidējā viena kvadrātmetra cena decembrī visvairāk samazinājās Bolderājā (-0,8%), Mežciemā (-0,5%), Āgenskalnā (-0,5%) un Ķengaragā (-0,5%). Vecmīlgrāvī decembrī cenu līmenis palika nemainīgs, savukārt Zolitūdē (+0,4%) decembrī konstatēts cenu pieaugums.

Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas 2014. gada decembrī saglabājās Teikā, kur vidējā viena kvadrātmetra cena decembrī samazinājās līdz 798 EUR/m² pozīcijai. Savukārt viszemākā vidējā viena kvadrātmetra cena saglabājās Bolderājā, kur tā decembrī saruka līdz 454 EUR/m2.

Dzīvokļu piedāvājums pērnā gada nogalē Rīgā kopumā samazinājās par 12,1%. Piedāvājumu skaits ARCO REAL ESTATE apskatītajos lielākajos mikrorajonos arī saruka par 8,8%. Vislielākais piedāvājumu skaits mikrorajonos decembrī bija Purvciemā (404), Imantā (301) un Ziepniekkalnā (289). Savukārt vismazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā (62) un Vecmīlgrāvī (94).

M. Laukalējs skaidro, ka decembrī novērotos nekustamo īpašumu tirgus notikumus noteica vairāku faktoru kopums, piemēram, neskaidrība "nolikto atslēgu" principa ieviešanā, kā arī nestabilā ģeopolitiskā situācija kaimiņvalstīs un Krievijas rubļa vērtības svārstības, kas netieši ietekmēja arī vietējo pircēju nogaidošo pozīciju. "Ja minēto ārējo faktoru ietekme pirmajā pusgadā nemainīsies, tas izraisīs būtisku negatīvu iespaidu tirgū kopumā. Ķēdes reakcijā negatīvā ietekme būs vērojama visos nekustamo īpašumu segmentos," prognozē eksperts.

Iesakām:  Vēlies pārdot vai izīrēt savu īpašumu ātrāk? Ievieto sludinājumu!

Nomas tirgu satracina VID pārcelšanās

20.01.2015

Saņemti vairāk nekā 800 pieteikumi konsultācijām par hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu

20.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

3

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

4

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

5

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

6

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden