Jau trešo mēnesi pēc kārtas samazinās Rīgas sērijveida dzīvokļu cenas

Pērn decembrī turpinājās Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu līmeņa samazināšanās, kas konstatēta jau trešo mēnesi pēc kārtas. Neskatoties uz to, ka šāda situācija pēdējo reizi novērota vien pirms trim gadiem, pagaidām cenu samazināšanās vērtējama kā neliela, jo 4. ceturksnī cenu līmenis kopumā pazeminājies vien par 0,5% jeb 4 EUR/m², informē ARCO REAL ESTATE valdes loceklis Māris Laukalējs.

2014. gada nogalē vidējā sērijveida dzīvokļu cena samazinājās līdz 637 EUR/m² pozīcijai. Cenas vidēji bija par 60,7 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1620 EUR/m². Turpretim, salīdzinot ar 2014. gada sākumu, sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos 2014. gada decembrī bija par 3,9% augstākas, norādīts ARCO REAL ESTATE tirgus pārskatā.

2014. gada decembrī sērijveida dzīvokļu cenu samazinājums bija vērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu. Vidējā viena kvadrātmetra cena decembrī visvairāk samazinājās Bolderājā (-0,8%), Mežciemā (-0,5%), Āgenskalnā (-0,5%) un Ķengaragā (-0,5%). Vecmīlgrāvī decembrī cenu līmenis palika nemainīgs, savukārt Zolitūdē (+0,4%) decembrī konstatēts cenu pieaugums.

Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas 2014. gada decembrī saglabājās Teikā, kur vidējā viena kvadrātmetra cena decembrī samazinājās līdz 798 EUR/m² pozīcijai. Savukārt viszemākā vidējā viena kvadrātmetra cena saglabājās Bolderājā, kur tā decembrī saruka līdz 454 EUR/m2.

Dzīvokļu piedāvājums pērnā gada nogalē Rīgā kopumā samazinājās par 12,1%. Piedāvājumu skaits ARCO REAL ESTATE apskatītajos lielākajos mikrorajonos arī saruka par 8,8%. Vislielākais piedāvājumu skaits mikrorajonos decembrī bija Purvciemā (404), Imantā (301) un Ziepniekkalnā (289). Savukārt vismazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā (62) un Vecmīlgrāvī (94).

M. Laukalējs skaidro, ka decembrī novērotos nekustamo īpašumu tirgus notikumus noteica vairāku faktoru kopums, piemēram, neskaidrība "nolikto atslēgu" principa ieviešanā, kā arī nestabilā ģeopolitiskā situācija kaimiņvalstīs un Krievijas rubļa vērtības svārstības, kas netieši ietekmēja arī vietējo pircēju nogaidošo pozīciju. "Ja minēto ārējo faktoru ietekme pirmajā pusgadā nemainīsies, tas izraisīs būtisku negatīvu iespaidu tirgū kopumā. Ķēdes reakcijā negatīvā ietekme būs vērojama visos nekustamo īpašumu segmentos," prognozē eksperts.

Iesakām:  Vēlies pārdot vai izīrēt savu īpašumu ātrāk? Ievieto sludinājumu!

Nomas tirgu satracina VID pārcelšanās

20.01.2015

Saņemti vairāk nekā 800 pieteikumi konsultācijām par hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu

20.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā