Pirmā mājokļa iegādes programmai plāno piešķirt papildu 635 000 eiro

Ekonomikas ministrija (EM) rosinās valdību piešķirt 635 000 eiro VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum (Altum), lai nodrošinātu turpmāku pirmā mājokļa programmas īstenošanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Šogad šai programmai atvēlēti 332 678 eiro, ko plānots piešķirt aptuveni 200 ģimenēm ar bērniem.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norāda, ka nepilnas nedēļas laikā banka "Citadele" saņēmusi vairāk nekā 800 ģimeņu pieteikumus uz konsultācijām par kredīta saņemšanu mājokļa iegādei.

"Iedzīvotāju lielā interese apliecina, ka daudzām ģimenēm mājokļa iegāde ir finansiāli apgrūtināta un valsts pieņemtais lēmums par atbalsta programmas ieviešanu ir bijis pareizs un ilgi gaidīts. Lai palielinātu to ģimeņu skaitu, kas ar valsts atbalstu varēs vieglāk saņemt kredītu mājokļa iegādei, EM jau tuvākajā laikā aicinās valdību piešķirt papildu finansējumu 635 000 eiro apmērā programmas turpmākai īstenošanai," atzina ekonomikas ministre.

Papildu finansējumu plānots novirzīt no ienākumiem, kas saņemti valsts budžetā saistībā ar piešķirtajām termiņuzturēšanās atļaujām.

Iepriekš ziņots, ka, lai ģimenēm ar bērniem atvieglotu iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai, Ministru kabinets 2014.gada 5.augustā apstiprināja EM izstrādāto valsts atbalsta programmu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai personām, kuru apgādībā ir nepilngadīgi bērni.

Atbalsta programmas ietvaros "Altum" izsniegs uz laiku līdz desmit gadiem un administrēs galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. "Altum" galvojumu izsniegs pēc tam, kad aizdevējs būs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts. Atbalsta sniegšanai valsts patlaban ir paredzējusi 332 678 eiro.

Šā gada 14.janvārī banka "Citadele" un "Altum" parakstīja līgumu par sadarbību valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei. Līdz ar līguma parakstīšanu "Citadele" kļuva par pirmo komercbanku Latvijā, kas izsniedz hipotekāros kredītus Latvijas ģimenēm ar bērniem, atvieglojot nosacījumus par pirmo iemaksu, kas līdz šim ģimenēm ir bijis būtiskākais šķērslis sava mājokļa iegādei.

Programma, kurai ģimenes ar bērniem varēs pieteikties bankā "Citadele", paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa būs atkarīga no bērnu skaita ģimenē.

Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums būs 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs būs līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērni, galvojums būs 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Grandiozas cenu atlaides jaunā projekta “Liepu nams” dzīvokļiem, Graudu ielā!

21.01.2015

alt

Latvijā pirmā savstarpējo aizdevumu platforma "Mintos" piesaistījusi jau aptuveni 150 investorus

22.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts