Pirmā mājokļa iegādes programmai plāno piešķirt papildu 635 000 eiro

Ekonomikas ministrija (EM) rosinās valdību piešķirt 635 000 eiro VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum (Altum), lai nodrošinātu turpmāku pirmā mājokļa programmas īstenošanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Šogad šai programmai atvēlēti 332 678 eiro, ko plānots piešķirt aptuveni 200 ģimenēm ar bērniem.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norāda, ka nepilnas nedēļas laikā banka "Citadele" saņēmusi vairāk nekā 800 ģimeņu pieteikumus uz konsultācijām par kredīta saņemšanu mājokļa iegādei.

"Iedzīvotāju lielā interese apliecina, ka daudzām ģimenēm mājokļa iegāde ir finansiāli apgrūtināta un valsts pieņemtais lēmums par atbalsta programmas ieviešanu ir bijis pareizs un ilgi gaidīts. Lai palielinātu to ģimeņu skaitu, kas ar valsts atbalstu varēs vieglāk saņemt kredītu mājokļa iegādei, EM jau tuvākajā laikā aicinās valdību piešķirt papildu finansējumu 635 000 eiro apmērā programmas turpmākai īstenošanai," atzina ekonomikas ministre.

Papildu finansējumu plānots novirzīt no ienākumiem, kas saņemti valsts budžetā saistībā ar piešķirtajām termiņuzturēšanās atļaujām.

Iepriekš ziņots, ka, lai ģimenēm ar bērniem atvieglotu iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai, Ministru kabinets 2014.gada 5.augustā apstiprināja EM izstrādāto valsts atbalsta programmu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai personām, kuru apgādībā ir nepilngadīgi bērni.

Atbalsta programmas ietvaros "Altum" izsniegs uz laiku līdz desmit gadiem un administrēs galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. "Altum" galvojumu izsniegs pēc tam, kad aizdevējs būs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts. Atbalsta sniegšanai valsts patlaban ir paredzējusi 332 678 eiro.

Šā gada 14.janvārī banka "Citadele" un "Altum" parakstīja līgumu par sadarbību valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei. Līdz ar līguma parakstīšanu "Citadele" kļuva par pirmo komercbanku Latvijā, kas izsniedz hipotekāros kredītus Latvijas ģimenēm ar bērniem, atvieglojot nosacījumus par pirmo iemaksu, kas līdz šim ģimenēm ir bijis būtiskākais šķērslis sava mājokļa iegādei.

Programma, kurai ģimenes ar bērniem varēs pieteikties bankā "Citadele", paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa būs atkarīga no bērnu skaita ģimenē.

Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums būs 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs būs līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērni, galvojums būs 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Grandiozas cenu atlaides jaunā projekta “Liepu nams” dzīvokļiem, Graudu ielā!

21.01.2015

alt

Latvijā pirmā savstarpējo aizdevumu platforma "Mintos" piesaistījusi jau aptuveni 150 investorus

22.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

5

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem