Apdrošinātājs: Trešdaļa apzagto mājokļu aprīkota ar signalizāciju, kas nebija ieslēgta

No pēdējā gada laikā pieteiktajām atlīdzībām, kas bijušas saistītas ar mājokļa apzagšanu, 38% gadījumu notikuši īpašumos, kuros saimnieki bija uzstādījuši signalizāciju, taču nebija to ieslēguši, liecina "If Apdrošināšanas" Atlīdzību daļas apkopotā informācija.

Visbiežāk šāda veida zādzības notiek naktī, jo liela daļa cilvēku signalizāciju ieslēdz tikai tad, kad pašu nav mājās.

Tikai katrs sestais apdrošinātais mājoklis ir pieslēgts signalizācijai ar pieslēgumu apsardzes uzņēmumam vai arī izmanto lokālo signalizāciju, kas mājokļa īpašnieku par ielaušanos mājās informē ar īsziņu. Tikmēr lielākā daļa mājokļu īpašnieku - vairāk nekā 80% - izvēlas citus drošības pasākumus, ierīkojot metāla durvis, restotus logus un izmantojot citus veidus īpašuma pasargāšanai, liecina "If Apdrošināšanas" Atlīdzību daļas apkopotā informācija par pieteiktajām atlīdzībām pēdējā gada laikā.

Ir gadījumi, kad signalizāciju saimnieki izmanto tikai tad, kad dodas komandējumos, garākās brīvdienās, atvaļinājumos vai uz darbu, kad mājās neviens nepaliek. Taču daļai apdrošinātāja klientu nācies saskarties ar ielaušanos īpašumā, kamēr paši bijuši mājās. Pirms nedēļas "If Apdrošināšana" saņēma iesniegumu no kāda klienta, kuru nakts laikā pamodināja Teikā privātmājas pirmajā stāvā iekļuvušie zagļi. Saimnieks ar ģimeni tikmēr gulēja mājas otrajā stāvā. Operatīvi iesaistot policiju, zagļi un viņu līdzzinātāji, kas viņus gaidīja uz ielas automašīnā, tika notverti, informē "If Apdrošināšanas" privātīpašuma produkta vadītājs Endijs Melecis.

Viņš atzīmē, ka šādi mēdz apzagt ne tikai privātmājas, bet arī dzīvokļus. Kāda cita klienta dzīvoklis, kurā nebija ieslēgta signalizācija, izspiežot dzīvokļa logu, arī tika apzagts nakts laikā, lai gan ierīkotā signalizācija paredzēja iespēju daļu dzīvokļa pieslēgt signalizācijai arī tad, ja mājās atrodas cilvēki. Turklāt klientam nācās samierināties ne tikai ar dažādu mantu zādzību un sabojātu logu - viņam tika nozagtas auto atslēgas un aizdzīts arī auto.

Izvēloties apsardzes signalizāciju ar pieslēgumu apsardzes uzņēmumam, iespējams izvēlēties dažādas pieslēguma variācijas un drošības līmeņus. Papildus vienkāršajiem kustību sensoriem ir arī teritorijas perimetra apsardze, stikla plīšanas sensori un citi drošības elementi. Izmaksu ziņā tie ir salīdzinoši dārgāki, tomēr tādas vienkāršas lietas kā lokālo dūmu detektoru vai lokālo skaņas apsardzes signalizāciju varētu atļauties lielais vairums cilvēku.

Marta beigās "If Apdrošināšana" saņēma atlīdzības pieteikumu no kāda klienta, kuram Rīgā, Pārdaugavā, bija apzagts un arī sabojāts dzīvoklis. Zagļi bija aiznesuši daļu dzīvoklī esošās sadzīves tehnikas, ieskaitot veļas mašīnu un tvaika nosūcēju, kā arī fotoaparātu, datora monitoru un apģērbu, turklāt dzīvoklis bija arī izdemolēts, sabojājot tapetes. Tā kā dzīvokļa īpašnieks bija izvēlējies apdrošināšanu, neiekļaujot iedzīves apdrošināšanu, viņam tika kompensēti izdevumi par kosmētisko remontu un sabojāto logu, taču nozagto sadzīves priekšmetu atlīdzība gandrīz 1000 latu apmērā izpalika.

"If Apdrošināšanas" apkopotie dati liecina, ka papildu drošības pasākumus - gan ierīkojot signalizāciju, gan rūpīgi apsverot apdrošināšanas polisē iekļaujamos riskus - klienti novērtē un izprot pēc tam, kad paši vai viņu tuvinieki un draugi kļuvuši par zagļu vai vandaļu upuriem.

Rīgas Dzīvokļu pārvaldes kukuļošanas lietā vairāk aizdomās turēto un nozieguma epizožu

30.04.2013

Izsolē pārdots "Latvijas Krājbankas" meitasuzņēmums "Dzirnavu 11"

02.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks