"World Expo 2015" Latvijas dalības tāme ir nelietderīga un "uzpūsta"

World Expo Latvijas dalības tāme ir nelietderīga un uzpūsta un apstiprina jau rakstīto, ka projekts kalpojis par naudas pumpi atsevišķiem uzņēmējiem, šodien raksta laikraksts Diena.

Uzpūsti cipari ar apaļām nullēm galā, kas, paslēpti aiz svarīgām frāzēm, veido Ekonomikas ministrijai (EM) piesūtītos un vairumā jau samaksātos rēķinus par 1 090 506 eiro no uzņēmējiem, kuri apvienojušies komandītsabiedrībā "Expo 2015" un nu jau vairāk nekā gadu saņem dāsnus avansus par Latvijas dalību "World Expo" izstādē Milānā šovasar.

Folkloras grupas "Iļģi" balss Ilga Reizniece, kura piedalījusies speciāli "Expo" tapušā muzikālā darba radīšanā, kas, kā norādīts tāmē pozīcijā "jaundarba radīšana", maksājusi 60 000 eiro, laikrakstam apgalvo, ka atlīdzība par darbu "Expo" projektā nav pat piedāvāta.

"Ārprāts! Kā tas tā var būt - tā taču ir prātam neaptverama nauda! Tas man ir zināms pārsteigums. Es piedalījos par pliku paldies - Sigvards [diriģents Sigvards Kļava, kurš vadīja jaundarba radīšanas procesu] man ir ļoti labs draugs, viņš palūdza, es aizgāju un nodziedāju," saka Reizniece, kura piedalījusies skaņdarba iedziedāšanā.

Uzpūstība un elementāru komunikācijas darbību aizslēpšana aiz šādiem "nozīmīgiem" formulējumiem īpaši krīt acīs, raugoties uz pozīcijām, kurās saskaldītas sociālo tīklu izmantošanas izmaksas - kopumā 69 487 eiro. Sociālā tīkla "Instagram" izmantošana projektā vien izmaksāšot 34 487 eiro. "Instagram" ir sociālais tīkls, kurā lietotāji var ievietot fotogrāfijas ar aprakstiem. Piemēram, Saeimas kontam "Instagram" tīklā seko 565 lietotāji, konts tiek ikdienā papildināts, izmantojot parlamenta Preses dienesta cilvēkresursus. Salīdzinājumam - komandītsabiedrības "Expo 2015" izveidotajā ''Instagram'' kontā kopš 2014.gada aprīļa ar lielu neregularitāti ievietotas 17 fotogrāfijas un kontam ir vien 177 sekotāji.

Meklējot atbildi uz jautājumu, kur palikusi nauda, nevar neredzēt saiknes un sakritības starp amatpersonām, kam bijusi ietekme uz lēmumiem par "Expo 2015" tēriņiem, un naudas saņēmējiem, raksta "Diena". Aināram Ščipčinskim piederošā SIA "McCann Rīga", kas ir starp 3 349 174 eiro vērtā "Expo" līguma ieguvējiem, vienlaikus apkalpo partiju "Latvijas attīstībai". "Expo" iepirkums tika gatavots un realizēts laikā, ka Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amatu ieņēma Juris Pūce - viens no partijas dibinātājiem un tagad tās līderis. Arī Ščipčinskis ir viens no "Latvijas attīstībai" dibinātājiem.

Jau rakstīts, ka ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) vairākkārt uzsvērusi, ka apšauba Latvijas dalības nepieciešamību "Expo 2015" Milānā. Par šo jautājumu varētu lemt valdība 27.janvārī.

Sākusies revīzija "Rīgas namu pārvaldniekā"

23.01.2015

alt

Interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos pagājušā gada ceturtajā ceturksnī bija augsta

23.01.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Īpašumi Kurzemē - jūras krasta tuvums un kultūrvēsturiskais mantojums

2

9 pazīmes, ka īrpirkums ir tava iespēja iegādāties sev dzīvokli

3

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!

4

Klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos!

5

Ieteikumi, kā iekārtot mājokli, ja ģimenē aug bērni

6

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

City24 redaktora izvēle

alt

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

alt

TOP 5: dzīvokļi Rīgā, kuros īpaši piedomāts pie interjera

alt

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!