Interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos pagājušā gada ceturtajā ceturksnī bija augsta

Pagājušā gada ceturtā ceturkšņa laikā vidējā cena sērijveida neremontētiem dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos ir pieaugusi par 0,24%, un patlaban tā ir 650,7 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot vidējo cenu 2014.gada ceturtajā ceturksnī ar vidējo cenu attiecīgajā periodā 2013.gadā, kopējais cenas pieaugums ir 6,46%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus" mājokļu tirgus pārskatā.

Pēc Zemesgrāmatas datiem, 2014.gada ceturtajā ceturksnī vidējais Rīgā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits sasniedz 741 darījumu mēnesī. Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaitu 2014.gada ceturtajā ceturksnī ar darījumu skaitu 2013.gada ceturtajā ceturksnī, reģistrēto darījumu skaits ir samazinājies par 11,6%.

Interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos pagājušā gada ceturtajā ceturksnī bija augsta, norāda "Ober-Haus". Pircēji interesējās gan par nelieliem vienas līdz divu istabu dzīvokļiem, gan lielākiem trīs līdz četru istabu dzīvokļiem.

Lielākā interese tika izrādīta par dzīvokļiem ar nelielām platībām cenu kategorijā līdz 30 000 eiro, taču pietiekami liela interese bija arī par dzīvokļiem cenu kategorijā līdz pat 50 000 eiro. Klienti steidza iegādāties jebkādu īpašumu, bieži vien ar platību vai atrašanās vietu, kas konkrētā brīdī nesniedz apmierinājumu, taču bailēs, ka pēc jaunā gada nespēs vairs saņemt kredītu, teikts pārskatā.

Cenu amplitūda dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos joprojām ir ļoti dažāda, un, kā novēroja "Ober-Haus" speciālisti - gan atbilstoša tirgus situācijai, kas ir 450 līdz 700 eiro par vienu kvadrātmetru, gan neatbilstoša tirgus situācijai, kas ir no 800 līdz pat 1000 eiro par vienu kvadrātmetru.

Daļa īpašnieku ir gatavi samazināt cenu, baidīdamies, ka jaunajā gadā vairs nebūs pircēju. Daļa, kas nav gatavi samazināt īpašuma cenu, izskata iespēju izīrēt savus dzīvokļus, teikts "Ober-Haus" pārskatā.

"World Expo 2015" Latvijas dalības tāme ir nelietderīga un "uzpūsta"

23.01.2015

Rīgas slavenākajam graustam Marijas ielā desmitkāršo NĪN likmi

26.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Īsts arhitektūras šedevrs tepat Torņkalnā

2

Klientiem durvis vērs arī vairāki jaunie projekti Pārdaugavā un Mārupē

3

Klātienē varēs apskatīt Rīgas centra jauno dzīvokļu projektus

4

Jūrmalas Sun Terraces aicina uz Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Leģendārā bērnu veikala "Lāčuks" ēkai meklē jaunus saimniekus

6

Rezervējot dzīvokli Bišumuižā - pirkuma summai atlaide 5 000 eiro

City24 redaktora izvēle

alt

Leģendārā bērnu veikala "Lāčuks" ēkai meklē jaunus saimniekus

alt

Īsts arhitektūras šedevrs tepat Torņkalnā

alt

Ieteikumi virtuves "atsvaidzināšanai" jebkuram budžetam