Vietējie pircēji gaida cenu kritumu dzīvokļiem

Gada sākumā no jauna kļuva aktuāls jautājums par „nolikto atslēgu principa” ieviešanu, kas pircējiem lika domāt par iespējamo dzīvokļu cenu samazinājumu, jo lielai daļai potenciālo pircēju rastos grūtības nodrošināt līdzekļus kredīta pirmajai iemaksai. Kaut arī vietējie pircēji izrāda lielu interesi par dzīvokļiem Rīgas centrā un tā apkārtnē, gaidot cenu samazinājumu, īpašumu pārdevēji pieprasījuma dēļ cenas negrasās samazināt.

Pārdevēji šaubās, ka vasarā nekustamais īpašums maksās par aptuveni 20 % lētāk, jo viņi ir pārliecināti par saviem īpašumiem un tādējādi gaida savus pircējus. Par iespējamu cenu kritumu uztraucas tie pārdevēji, kam kādu apsvērumu dēļ nepieciešams steidzami pārdot īpašumu vai arī pārdošanas cena ir tuvu neatmaksātā kredīta atlikumam. Pārdevēji ir gatavi runāti par atlaidi, kas ir apmēram 10 % no īpašuma pārdošanas cenas. Ja radīsies apstākļi, kas liks krasi samazināt cenas, iespējams, šādus dzīvokļus vienkārši nepārdos. Pārdevēji ieņems nogaidošu pozīciju.

„Kivi Real Estate” dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis atklāj: Situācija varētu atrisināties, bankām un valdībai vienojoties par pircēju un kredītņēmēju izvēles pozīciju – ņemt kredītu pēc ierastās prakses vai izvēlēties „nolikto atslēgu principu” un iemaksāt 40% pirmo iemaksu nekustamā īpašuma iegādei.”

Šobrīd vietējie pircēji par dzīvokli Rīgas centrā ir gatavi maksāt aptuveni 150 000 - 250 000 EUR (1500-1700 EUR/m2). Par šādu summu tiek meklēti dzīvokļi ar 3 vai 4 guļamistabām, bet interese saglabājas arī par nelieliem 2 istabu dzīvokļiem. Vēlamā īpašuma atrašanās vieta ir Baznīcas, Blaumaņa un Skolas ielu rajonā.

Pircēji vēlas iegādāties dzīvokļus ar izolētām guļamistabām un vairākiem sanmezgliem daļēji vai pilnībā rekonstruētās ēkās, bet par īpašumiem neremontētās un sliktā stāvoklī esošās pirmskara ēkās interese ir minimāla. Vietējiem pircējiem ir svarīgi, lai kāpņu telpa ir remontēta, tāpat arī fasādei jābūt labā stāvoklī, savukārt dzīvoklis nereti var būt remontējams, līdz ar to nopērkams par zemāku cenu. Ja kāpņu telpa ir sliktā stāvoklī, pircēji atsakās arī no labu dzīvokļu iegādes šādā ēkā.

„DOMUSS” svin spāru svētkus „Felicity Apartments” dzīvojamai mājai

27.01.2015

alt
alt

Immostate: Nekustamo īpašumu tirgū aktīvi vietējie pircēji

27.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus