Igaunijas tieslietu ministrs mudina ieviest «nolikto atslēgu» principu mājokļu kreditēšanā

Igaunijas tieslietu ministrs Andress Anvelts ir paudis uzskatu, ka hipotekāros kredītus vajadzētu izsniegt ar tā dēvēto nolikto atslēgu principu, kas nozīmē, ka kredītņēmējiem nevajadzēs uztraukties par savu saistību izpildi gadījumā, ja ķīlā dotā īpašuma summa nokrītas zem nenomaksātās kredīta summas.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

Tieslietu ministrs norādīja, ka nekustamo īpašumu sektora sabrukuma, kas noticis iepriekšējo ekonomikas krīžu laikā, atkārtošanās pašlaik nav ticama, jo mājokļu cenas kopumā ir pieaugušas vienā tempā ar ienākumiem un banku nozīme mājokļu darījumu finansēšanā ir ievērojami mazāka nekā iepriekšējā nekustamo īpašumu sektora uzplaukuma laikā. Tomēr valstij vajadzētu uzraudzīt, lai bankas kredītus izsniedz atbildīgi un ņem vērā riskus, kas saistīti ar nekustamo īpašumu tirgu, Anvelta viedokli aģentūrai BNS izklāstīja Igaunijas Tieslietu ministrijas preses dienestā.

«Mājokļa kredīta atmaksas problēmu gadījumā vajadzētu būt iespējamam atbrīvoties no kredīta, atdodot īpašumu bankai. Juridiski tā dēvētā nolikto atslēgu principa pēc Latvijas piemēra ieviešana ir pilnībā iespējama,» norādīja Anvelts.

Izstrādājot likuma nosacījumus varētu izvērtēt dažādas iespējas, piemēram, uzlikt par pienākumu bankām «nolikto atslēgu» iespējamību iekļaut hipotekāro kredītu līgumā. Igaunijas tieslietu ministrs piebilda, ka tas, kurš risinājums tiks izvēlēts, būs skaidrs nākamā parlamenta sasaukuma darbības laikā. Igaunijā 1.martā gaidāmas parlamenta vēlēšanas.

Jauns īpašumu atdošanas "vilnis" iespējams tikai tad, ja Krievija kā PSRS mantiniece kompensē Latvijai nodarīto kaitējumu

28.01.2015

Būvniecības izmaksas pērn palielinājās par 0,4%; strādnieku algas – par 3,1%

29.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

6

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu