Igaunijas tieslietu ministrs mudina ieviest «nolikto atslēgu» principu mājokļu kreditēšanā

Igaunijas tieslietu ministrs Andress Anvelts ir paudis uzskatu, ka hipotekāros kredītus vajadzētu izsniegt ar tā dēvēto nolikto atslēgu principu, kas nozīmē, ka kredītņēmējiem nevajadzēs uztraukties par savu saistību izpildi gadījumā, ja ķīlā dotā īpašuma summa nokrītas zem nenomaksātās kredīta summas.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

Tieslietu ministrs norādīja, ka nekustamo īpašumu sektora sabrukuma, kas noticis iepriekšējo ekonomikas krīžu laikā, atkārtošanās pašlaik nav ticama, jo mājokļu cenas kopumā ir pieaugušas vienā tempā ar ienākumiem un banku nozīme mājokļu darījumu finansēšanā ir ievērojami mazāka nekā iepriekšējā nekustamo īpašumu sektora uzplaukuma laikā. Tomēr valstij vajadzētu uzraudzīt, lai bankas kredītus izsniedz atbildīgi un ņem vērā riskus, kas saistīti ar nekustamo īpašumu tirgu, Anvelta viedokli aģentūrai BNS izklāstīja Igaunijas Tieslietu ministrijas preses dienestā.

«Mājokļa kredīta atmaksas problēmu gadījumā vajadzētu būt iespējamam atbrīvoties no kredīta, atdodot īpašumu bankai. Juridiski tā dēvētā nolikto atslēgu principa pēc Latvijas piemēra ieviešana ir pilnībā iespējama,» norādīja Anvelts.

Izstrādājot likuma nosacījumus varētu izvērtēt dažādas iespējas, piemēram, uzlikt par pienākumu bankām «nolikto atslēgu» iespējamību iekļaut hipotekāro kredītu līgumā. Igaunijas tieslietu ministrs piebilda, ka tas, kurš risinājums tiks izvēlēts, būs skaidrs nākamā parlamenta sasaukuma darbības laikā. Igaunijā 1.martā gaidāmas parlamenta vēlēšanas.

Jauns īpašumu atdošanas "vilnis" iespējams tikai tad, ja Krievija kā PSRS mantiniece kompensē Latvijai nodarīto kaitējumu

28.01.2015

Būvniecības izmaksas pērn palielinājās par 0,4%; strādnieku algas – par 3,1%

29.01.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība