Vairāk kā ceturtā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju izmantotu NĪ aģentu pakalpojumus

Pirms iegādāties vai īrēt nekustamo īpašumu (NĪ), vairāk nekā ceturtā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vēlētos saņemt nozares speciālista konsultāciju un vērstos pēc padoma pie NĪ aģenta, - liecina pērn veiktās aptaujas dati. Arī Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) apliecina, ka arvien vairāk iedzīvotāju novērtē profesionālo NĪ aģentu sniegto pakalpojumu priekšrocības un kompetenci. 

Pašlaik lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa atzīst, ka profesionālais NĪ aģents ir ne tikai starpnieks starp pircēju un pārdevēju, bet arī kompetents konsultants. Arvien vairāk tiek novērtētas NĪ aģentu zināšanas un spēja sniegt izsmeļošas atbildes uz klientam interesējošiem jautājumiem gan par objekta tehnisko stāvokli, apsaimniekošanas un citām izmaksām, gan par ar īpašumu saistītajām parādsaistībām. Visbiežāk iedzīvotāji uzdod jautājumu par komunālajiem maksājumiem un īpašuma apsaimniekošanas izmaksām. Turklāt šis jautājums aktuālākais ir rīdziniekiem un tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas plāno iegādāties dzīvokli jaunajā projektā vai sērijveida mājā. 

Kā liecina 2014.gadā veiktās aptaujas dati, vairāk kā ceturtā daļa jeb 27% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju izmanto nekustamo īpašumu aģentu pakalpojumus, iegādājoties nekustamo īpašumu, lai orientētos tirgus piedāvājumā vai tāpēc, ka pašam nav laika meklēt īpašumus. „Darījumu skaitam ar nekustamo īpašumu nozares profesionāļu iesaisti ir tendence pieaugt. To nosaka pircēju un arī pārdevēju vēlme veiksmīgākai darījuma norisei izmantot NĪ speciālistu plašās zināšanas gan par tirgus tendencēm, aktuālo pieprasījumu un piedāvājumu, gan par konkrēto īpašumu. Tāpat tas palīdz daudz ātrāk īstenot darījumu, turklāt sniedz arī lielāku drošības sajūtu,” stāsta Irina Sjarki, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas izpilddirektore. 

Nekustamo īpašumu aģentu pakalpojumus salīdzinoši biežāk izmanto rīdzinieki (32%, vai aptuveni trešā daļa aptaujāto), – secināts apkopojot aptaujas rezultātus. Savukārt citās pilsētās un lauku teritorijās dzīvojošie iedzīvotāji norāda, ka īpašuma iegādē paļautos uz saviem spēkiem, jo, viņuprāt, nekustamo īpašumu aģenta iesaistīšana nozīmē papildu izmaksas. Kā izplatītākā problēma, ar kuru nācās sastapties klientiem, tiek minēts fakts, ka visbiežāk nepatīkamu pārsteigumu radījusi situācija, ka sludinājumā aprakstītais nekustamais īpašums nav atbildis tā patiesajam stāvoklim vai NĪ aģentam trūcis nepieciešamo zināšanu.

Kā liecina asociācijas LANĪDA pieredze, dažkārt jautājumi, ar kuriem jāsaskaras potenciālajiem nekustamo īpašumu pircējiem  ir tik sarežģīti, ka lietderīgi būtu tos uzticēt profesionāļiem. Protams, svarīgi ir izvēlēties nekustamo īpašumu aģentu ar nevainojamu personīgo un uzņēmuma, kuru viņš pārstāv, reputāciju. “Latvijā diemžēl trūkst vienota NĪ aģentu darbības kvalitātes kontroles mehānisma valsts līmenī, kā rezultātā tirgū joprojām darbojas daudz starpnieku, kuriem sveša profesionālā ētika un trūkst gan godaprāta, gan nepieciešamo zināšanu darbam ar klientiem. Tādēļ, pirms sākt sadarbību ar konkrēto aģentu, svarīgi būtu noskaidrot, vai aģentam ir kvalifikāciju apliecinošs dokuments – akreditētā Sertifikācijas birojā iegūts sertifikāts. Šo sertifikātu brīvprātīgi var iegūt Nekustamo Īpašumu darījumu asociācijā LANĪDA ikviens nozares speciālists, tā apliecinot gan savas zināšanas, gan atbilstību profesionālajiem standartiem. Tas attiecas ne tikai uz nekustamo īpašumu iegādi, bet arī tālāku izmantošanu, piemēram, mājokļu īres tirgū, ” komentē Irina Sjarki, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas izpilddirektore.

VNĪ izsolīs zemesgabalu Rīgas centrā par gandrīz diviem miljoniem eiro

02.02.2015

alt

Atvērto durvju diena jaunajā projektā Ziepniekkalnā, Dignājas ielā 3

02.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība