Vairāk kā ceturtā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju izmantotu NĪ aģentu pakalpojumus

Pirms iegādāties vai īrēt nekustamo īpašumu (NĪ), vairāk nekā ceturtā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vēlētos saņemt nozares speciālista konsultāciju un vērstos pēc padoma pie NĪ aģenta, - liecina pērn veiktās aptaujas dati. Arī Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) apliecina, ka arvien vairāk iedzīvotāju novērtē profesionālo NĪ aģentu sniegto pakalpojumu priekšrocības un kompetenci. 

Pašlaik lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa atzīst, ka profesionālais NĪ aģents ir ne tikai starpnieks starp pircēju un pārdevēju, bet arī kompetents konsultants. Arvien vairāk tiek novērtētas NĪ aģentu zināšanas un spēja sniegt izsmeļošas atbildes uz klientam interesējošiem jautājumiem gan par objekta tehnisko stāvokli, apsaimniekošanas un citām izmaksām, gan par ar īpašumu saistītajām parādsaistībām. Visbiežāk iedzīvotāji uzdod jautājumu par komunālajiem maksājumiem un īpašuma apsaimniekošanas izmaksām. Turklāt šis jautājums aktuālākais ir rīdziniekiem un tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas plāno iegādāties dzīvokli jaunajā projektā vai sērijveida mājā. 

Kā liecina 2014.gadā veiktās aptaujas dati, vairāk kā ceturtā daļa jeb 27% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju izmanto nekustamo īpašumu aģentu pakalpojumus, iegādājoties nekustamo īpašumu, lai orientētos tirgus piedāvājumā vai tāpēc, ka pašam nav laika meklēt īpašumus. „Darījumu skaitam ar nekustamo īpašumu nozares profesionāļu iesaisti ir tendence pieaugt. To nosaka pircēju un arī pārdevēju vēlme veiksmīgākai darījuma norisei izmantot NĪ speciālistu plašās zināšanas gan par tirgus tendencēm, aktuālo pieprasījumu un piedāvājumu, gan par konkrēto īpašumu. Tāpat tas palīdz daudz ātrāk īstenot darījumu, turklāt sniedz arī lielāku drošības sajūtu,” stāsta Irina Sjarki, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas izpilddirektore. 

Nekustamo īpašumu aģentu pakalpojumus salīdzinoši biežāk izmanto rīdzinieki (32%, vai aptuveni trešā daļa aptaujāto), – secināts apkopojot aptaujas rezultātus. Savukārt citās pilsētās un lauku teritorijās dzīvojošie iedzīvotāji norāda, ka īpašuma iegādē paļautos uz saviem spēkiem, jo, viņuprāt, nekustamo īpašumu aģenta iesaistīšana nozīmē papildu izmaksas. Kā izplatītākā problēma, ar kuru nācās sastapties klientiem, tiek minēts fakts, ka visbiežāk nepatīkamu pārsteigumu radījusi situācija, ka sludinājumā aprakstītais nekustamais īpašums nav atbildis tā patiesajam stāvoklim vai NĪ aģentam trūcis nepieciešamo zināšanu.

Kā liecina asociācijas LANĪDA pieredze, dažkārt jautājumi, ar kuriem jāsaskaras potenciālajiem nekustamo īpašumu pircējiem  ir tik sarežģīti, ka lietderīgi būtu tos uzticēt profesionāļiem. Protams, svarīgi ir izvēlēties nekustamo īpašumu aģentu ar nevainojamu personīgo un uzņēmuma, kuru viņš pārstāv, reputāciju. “Latvijā diemžēl trūkst vienota NĪ aģentu darbības kvalitātes kontroles mehānisma valsts līmenī, kā rezultātā tirgū joprojām darbojas daudz starpnieku, kuriem sveša profesionālā ētika un trūkst gan godaprāta, gan nepieciešamo zināšanu darbam ar klientiem. Tādēļ, pirms sākt sadarbību ar konkrēto aģentu, svarīgi būtu noskaidrot, vai aģentam ir kvalifikāciju apliecinošs dokuments – akreditētā Sertifikācijas birojā iegūts sertifikāts. Šo sertifikātu brīvprātīgi var iegūt Nekustamo Īpašumu darījumu asociācijā LANĪDA ikviens nozares speciālists, tā apliecinot gan savas zināšanas, gan atbilstību profesionālajiem standartiem. Tas attiecas ne tikai uz nekustamo īpašumu iegādi, bet arī tālāku izmantošanu, piemēram, mājokļu īres tirgū, ” komentē Irina Sjarki, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas izpilddirektore.

VNĪ izsolīs zemesgabalu Rīgas centrā par gandrīz diviem miljoniem eiro

02.02.2015

alt

Atvērto durvju diena jaunajā projektā Ziepniekkalnā, Dignājas ielā 3

02.02.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

2

Ziedošas pļavas, svaigs gaiss un miers - lauku īpašumi, kur aizmirst ikdienas steigu

3

Pārdaugavas jaunie projekti vērs durvis mājokļu pircējiem

4

Dabas ieskautā mājvieta: aicina uz Atvērto durvju dienu Zirņusalā

5

Noskaidroti konkursa "Gada aģenti 2018" uzvarētāji

6

Interjera dizaina aktualitātes 2018. gadā: atskats uz Salone del Mobile 2018

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi veiksmīgai industriālā dizaina elementu ieviešanai mājvietā

alt

Soli pa solim: iekārtojam guļamistabu

alt

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus