Būvinženieris šokēts par projektu Priežvidi Spuņciemā

Biju šokā, kad ieraudzīju, ka būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā tik nekvalitatīvu ēku, runājot par projektu kādā Pierīgas rajonā, apgalvo sertificēts būvinženieris Viktors Kopitins. Viņš laikrakstam Diena skaidrojis: Ēku kāpņu telpās pat laidņi nav samontēti. Turklāt tur ir tā sauktie franču balkoni - atver balkonu piektā stāva dzīvoklī, ir tikai augšējais norobežojums, teju metru no grīdas vispār nav margu. Tas nozīmē, ka pastāv risks tam, ka mazs bērns, kā iet, tā arī iziet pa to balkonu.

V. Kopitins gan pēc iedzīvotāju, gan pēc pārvaldnieku lūguma esot pārbaudījis virkni māju. «Pēdējā laika lielāko izbrīnu radījis projekts Priežvidi Spuņciemā. Kaut gan ēkām ir lielas problēmas ar hidroizolāciju, ir nepareizi ieklāts jumts segums, liela caurtece, nepareizs fasādes risinājums, komplekss tomēr nodots ekspluatācijā. Līdzīgi ir arī ar Muceniekos Rīgas rajonā uzbūvēto projektu Bunduļi, kas nodots ekspluatācijā 2008. gadā,» laikrakstam stāstījis V. Kopitins.

Uz jautājumu, kāpēc joprojām jāsastopas ar nekvalitatīvi uzbūvētām ēkām, V. Kopitins atbildējis bez minstināšanās: «Daudzi speciālisti, kuri no būvniecības kaut ko saprata, krīzes laikā pameta Latviju un tagad strādā ārzemēs.»

Vislielākās kļūdas, būvējot dzīvojamās mājas, tiekot pieļautas, klājot jumtu un izbūvējot lietus ūdens novades sistēmas. Problēmas reizēm radot arī siltumizolācijas sistēma. «Kaut gan daudzi ražotāji iesaka konstruktīvu un kvalitatīvu savu materiālu pielietojumu, būvnieki diemžēl bieži neņem vērā ražotāju rekomendācijas. Tāpēc nereti nākas konstatēt, ka ēkās ir mitruma sūces, ziemā notiek aizsalšana un telpās nokļūst kondensāts,» Dienai stāstījis V. Kopitins.

Lielas problēmas rodoties ar ēkās izbūvētajiem mansardiem: «Lielākajā daļā jauno mansardu cilvēkiem pastāvīgi nākas elpot kondensātu, šādiem mājokļiem bieži ir mitras sienas un jumtā ir caurteces,» skaidrojis eksperts.

Bieži esot vērojamas situācijas, kad nav kam prasīt atbildību par nekvalitatīvo būvprojektu. V. Kopitins stāstījis, ka cilvēki nereti mēģina vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), taču arī tur ne vienmēr var palīdzēt, jo neesot kam izvirzīt pretenzijas.

Izsolē pārdos "Deivida Duhovnija dūraiņa" zemi Garkalnē

07.05.2013

"Balsts": Rīgas centrā un dažos mikrorajonos dzīvokļu cenas aprīlī augušas minimāli

08.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā