Uzmanības centrā TUA: Klupšanas akmens turpmākām ārvalstu investīcijām

Investīciju sliekšņa paaugstināšana līdz 250 tūkst. eiro un politiskās attieksmes maiņa pret termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanu ir klupšanas akmeņi turpmākām ārvalstu investīcijām, secina uzņēmēji pirmdien notiekošajā laikraksta Dienas Bizness konferencē Termiņa uzturēšanās atļaujas – Latvijas neizmantota iespēja.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

«Industrija kopumā par šo tematu ir maz uzklausīta, iepriekš vairāk valdījušas emocijas,» konferences dalībniekiem ievadvārdus sacīja AS Diena valdes priekšsēdētājs Edgars Kots. «Atskaites punkts ir katras ģimenes labklājība,» viesnīcas Radisson Blue Latvija pārpildītajā viensīcas konferenču zālē pirmdien piebilda E. Kots.

Uzņēmējs Māris Gailis uzsvēra – termiņa uzturēšanās atļauju programma iepriekš palīdzējusi celtniecības un ar to saistītām nozarēm atgūties no krīzes. «Realizējot projekta Ģipšu fabrika otro kārtu, bijušas bažas, ka objekts pārvērtīsies drupās, bet tagad pārdots 41 dzīvoklis no 60. No Latvijas ir tikai četri klienti, pārējie – no Krievijas un Kazahstānas. TUA pieprasījuši 22 no pircējiem. Pateicoties šiem ieguldījumiem, sakārtota daļa Ķīpsalas,» piemēru minēja M. Gailis. «Nevienam nepatīk nestabilitāte. Ja mēs pa gadam vai diviem slieksni tad laižam lejā, tad ceļam uz augšu, tas ir vissliktākais, kas kas var būt,» sacīja M. Gailis.

Vipinwest īpašnieks Viesturs Koziols, papildināja, ka «katrs desmitais atļaujas pieprasītājs atver šeit biznesu un sūta bērnus latviešu skolās». V. Koziols uzsvēra, ka jāatjauno iespēja ārvalstniekiem investēt kapitālsabiedrībās, kā arī jānosaka dažādi sliekšņi Rīgā un ārpus Rīgas. «Jāizlabo iepriekšējās Saeimas sasteigtās kļūdas, vismaz piecus gadus nemainot nosacījumus. Citādāk Latvija atstāj nenopietnas valsts iespaidu,» atzīmēja V. Koziols. «Arhaiski,» viņš vērtē aizliegumu TUA pieprasīt Krievijas pilsoņiem, jo citas valstis to izmanto savā labā.

«Latvijas piedāvājums nebūt nav vienīgais, par ko investori domā,» konferences sākumā norādīja ABLV Corporate Services valdes priekšsēdētājs Vladislavs Hveckovičs. «Iepriekš, līdz 2014. gada septembrim, programma bija ļoti saprotama, netika pieprasīta dzīvošana, bija salīdzinoši zems investīciju slieksnis. Bet 2015. gadā ir divdesmitkārtīgs pieprasījuma samazinājums. Pasaule nestāv uz vietas, pasaulē ir viesmīlīgākas vietas, piemēram, Malta, Kipra, Slovēnija, Slovākija vai Čehija. Pagaidām nav atbildes – vai mums vispār ir vajadzīgi investori no NVS? Bet vai Latvija spēj piesaisttīt investorus no Ķīnas, ASV, Eiropas?» retoriski vaicā V. Hveckovičs.

«Kā teicis Napoleons Bonaparts – ģeogrāfija ir liktenis,» konferencē piebilda  nekustamo īpašumu attīstītāja SIA Domussdirektors Ralfs Jansons. Mūsu liktenis ir būt krustcelēs starp Krieviju un Rietumiem, viņš norādīja, piebilstot, ka Latvijas liktenis ir arī demogrāfija.

Latvijas Bankas ekonomiste: TUA programmas īstermiņa pienesums pozitīvs, bet nedrīkst aizmirst par riskiem

02.02.2015

alt

Arvien vairāk klientu izvēlas iegādāties Pillar piedāvātos mājokļus – pārdošanas apjomi 2014. gadā sasniedz 33,5 miljonus eiro

03.02.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Īpašumi Kurzemē - jūras krasta tuvums un kultūrvēsturiskais mantojums

2

9 pazīmes, ka īrpirkums ir tava iespēja iegādāties sev dzīvokli

3

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!

4

Klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos!

5

Ieteikumi, kā iekārtot mājokli, ja ģimenē aug bērni

6

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

City24 redaktora izvēle

alt

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

alt

TOP 5: dzīvokļi Rīgā, kuros īpaši piedomāts pie interjera

alt

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!