Uzmanības centrā TUA: Klupšanas akmens turpmākām ārvalstu investīcijām

Investīciju sliekšņa paaugstināšana līdz 250 tūkst. eiro un politiskās attieksmes maiņa pret termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanu ir klupšanas akmeņi turpmākām ārvalstu investīcijām, secina uzņēmēji pirmdien notiekošajā laikraksta Dienas Bizness konferencē Termiņa uzturēšanās atļaujas – Latvijas neizmantota iespēja.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

«Industrija kopumā par šo tematu ir maz uzklausīta, iepriekš vairāk valdījušas emocijas,» konferences dalībniekiem ievadvārdus sacīja AS Diena valdes priekšsēdētājs Edgars Kots. «Atskaites punkts ir katras ģimenes labklājība,» viesnīcas Radisson Blue Latvija pārpildītajā viensīcas konferenču zālē pirmdien piebilda E. Kots.

Uzņēmējs Māris Gailis uzsvēra – termiņa uzturēšanās atļauju programma iepriekš palīdzējusi celtniecības un ar to saistītām nozarēm atgūties no krīzes. «Realizējot projekta Ģipšu fabrika otro kārtu, bijušas bažas, ka objekts pārvērtīsies drupās, bet tagad pārdots 41 dzīvoklis no 60. No Latvijas ir tikai četri klienti, pārējie – no Krievijas un Kazahstānas. TUA pieprasījuši 22 no pircējiem. Pateicoties šiem ieguldījumiem, sakārtota daļa Ķīpsalas,» piemēru minēja M. Gailis. «Nevienam nepatīk nestabilitāte. Ja mēs pa gadam vai diviem slieksni tad laižam lejā, tad ceļam uz augšu, tas ir vissliktākais, kas kas var būt,» sacīja M. Gailis.

Vipinwest īpašnieks Viesturs Koziols, papildināja, ka «katrs desmitais atļaujas pieprasītājs atver šeit biznesu un sūta bērnus latviešu skolās». V. Koziols uzsvēra, ka jāatjauno iespēja ārvalstniekiem investēt kapitālsabiedrībās, kā arī jānosaka dažādi sliekšņi Rīgā un ārpus Rīgas. «Jāizlabo iepriekšējās Saeimas sasteigtās kļūdas, vismaz piecus gadus nemainot nosacījumus. Citādāk Latvija atstāj nenopietnas valsts iespaidu,» atzīmēja V. Koziols. «Arhaiski,» viņš vērtē aizliegumu TUA pieprasīt Krievijas pilsoņiem, jo citas valstis to izmanto savā labā.

«Latvijas piedāvājums nebūt nav vienīgais, par ko investori domā,» konferences sākumā norādīja ABLV Corporate Services valdes priekšsēdētājs Vladislavs Hveckovičs. «Iepriekš, līdz 2014. gada septembrim, programma bija ļoti saprotama, netika pieprasīta dzīvošana, bija salīdzinoši zems investīciju slieksnis. Bet 2015. gadā ir divdesmitkārtīgs pieprasījuma samazinājums. Pasaule nestāv uz vietas, pasaulē ir viesmīlīgākas vietas, piemēram, Malta, Kipra, Slovēnija, Slovākija vai Čehija. Pagaidām nav atbildes – vai mums vispār ir vajadzīgi investori no NVS? Bet vai Latvija spēj piesaisttīt investorus no Ķīnas, ASV, Eiropas?» retoriski vaicā V. Hveckovičs.

«Kā teicis Napoleons Bonaparts – ģeogrāfija ir liktenis,» konferencē piebilda  nekustamo īpašumu attīstītāja SIA Domussdirektors Ralfs Jansons. Mūsu liktenis ir būt krustcelēs starp Krieviju un Rietumiem, viņš norādīja, piebilstot, ka Latvijas liktenis ir arī demogrāfija.

Latvijas Bankas ekonomiste: TUA programmas īstermiņa pienesums pozitīvs, bet nedrīkst aizmirst par riskiem

02.02.2015

alt

Arvien vairāk klientu izvēlas iegādāties Pillar piedāvātos mājokļus – pārdošanas apjomi 2014. gadā sasniedz 33,5 miljonus eiro

03.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā

3

Ģimenei piemēroti dzīvokļi, ko pārdod īpašnieki

4

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

5

Četri dzīvokļi Rīgā, kur netrūkst nekā jeb maksimālisma pieeja dzīvesvietā

6

Video: Jāņa, Diānas un Lotes stāsts par izvēli dzīvot Tuvidos

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā